Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Akceptuję (nie pokazuj tego powiadomienia) | Nie akceptuję (zabierz mnie z tej strony!)
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / Finanse
Katalog informacji ABC Finansów
 A 
 Ľ 
 B 
 C 
 D 
 E 
 F 
 G 
 I 
 J 
 K 
 L 
 M 
 N 
 O 
 P 
 Q 
 R 
 S 
 Ś 
 U 
 W 
 Z 

  Szukaj hasła
 Szukaj:  

  Bankową obsługę budżetu wykonuje
Bank Spółdzielczy w Oleśnicy  
Bankowość elektroniczna  
Rachunki bankowe  
 

 Od początku roku do końca I kw. 2010
Kw.: rok:
DochodyWydatkiWynik
30.312.297 37.759.694 -7.447.397 
8.150.450 6.093.050 2.057.400  


      Plan (po zmianach)
      Wykonanie
 
  Kliknij aby zobaczyć więcej  »

Obligacje komunalne (obl.)
Ostatnia zmiana: 2006-10-27 14:34:56 przez Lewański Dariusz, odsłon: 619
Obligacje komunalne (obl.) - papiery wartościowe, w których emitent zobowiązuje się wobec właściciela obligacji, że zapłaci kwotę pieniężną oraz ustalone oprocentowanie w sposób i w terminach określonych w obligacji Istotą obligacji jest to, że wierzytelność oraz termin jej płatności są precyzyjnie oznaczone, natomiast sprzedaż wyemitowanych obligacji umożliwia emitentowi (w tym przypadku gminie) pozyskanie środków pieniężnych, które mogą być przeznaczone na sfinansowanie wydatków budżetu nie znajdujących pokrycia w jej dochodach własnych. Emisja obligacji jednostki samorządu terytorialnego (j.s.t.) musi być dokonana zgodnie z wymogami ustawy o obligacjach.

Środki pieniężne, które j.s.t. uzyska ze sprzedaży emitowanych obligacji, muszą być przeznaczone na cele określone w obligacji. Podjęcie decyzji o wydatkowaniu środków uzyskanych ze sprzedaży emitowanych obligacji na inne cele niż określone w obligacjach jest zagrożone sankcją w postaci kary pozbawienia wolności i karą grzywny.

Decyzja o emisji obl. należy do wyłącznej właściwości organu stanowiącego j.s.t. Uchwała organu musi określać zasady zbywania, nabywania i wykupu obligacji. Wszystkie podstawowe i istotne dla tego przedsięwzięcia elementy mogą być zawarte w prospekcie emisyjnym, stanowiącym załącznik do uchwały. Obligatoryjnym elementem uchwały jest ustalenie wielkości emisji obl. wraz z sumą należnego oprocentowania.

Uchwała organu stanowiącego j.s.t. o emisji obl. musi być podjęta bezwzględną większością głosów, w obecności co najmniej połowy składu tego organu, podlega właściwości nadzorczej wojewody.

Wykup obl. może być realizowany jedynie poprzez zapłatę w formie pieniężnej.

 

     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24