Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Akceptuję (nie pokazuj tego powiadomienia) | Nie akceptuję (zabierz mnie z tej strony!)
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / Finanse
Katalog informacji ABC Finansów
 A 
 Ľ 
 B 
 C 
 D 
 E 
 F 
 G 
 I 
 J 
 K 
 L 
 M 
 N 
 O 
 P 
 Q 
 R 
 S 
 Ś 
 U 
 W 
 Z 

  Szukaj hasła
 Szukaj:  

  Bankową obsługę budżetu wykonuje
Bank Spółdzielczy w Oleśnicy  
Bankowość elektroniczna  
Rachunki bankowe  
 

 Od początku roku do końca I kw. 2010
Kw.: rok:
DochodyWydatkiWynik
30.312.297 37.759.694 -7.447.397 
8.150.450 6.093.050 2.057.400  


      Plan (po zmianach)
      Wykonanie
 
  Kliknij aby zobaczyć więcej  »

Mienie komunalne
Ostatnia zmiana: 2007-02-07 14:31:44 przez Lewański Dariusz, odsłon: 840
Mienie - w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego - to własność i inne prawa majątkowe. Konstytucja RP określa mienie komunalne jako przysługujące gminie prawo własności i inne prawa majątkowe. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym mieniem jest własność i inne prawa majątkowe należące do poszczególnych gmin ich związków oraz mienie komunalnych osób prawnych.

W orzecznictwie Sądu Najwyższego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego prezentowany jest pogląd, że „podstawowym składnikiem mienia komunalnego są nieruchomości, przy czym nie ma podziału mienia komunalnego według źródeł jego pochodzenia. Całe mienie komunalne ujmowane jest jako jednorodne w tym znaczeniu, że jest to mienie w rozumieniu prawa cywilnego, a w szczególności w rozumieniu art. 44 k.c. Generalnie (...) mienie komunalne obejmuje aktywa, a nie pasywa, (...) mienie to całokształt praw majątkowych przysługujących określonemu podmiotowi, a nie całokształt praw i obowiązków” (wyrok NSA z dnia 12 stycznia 2000 r. sygn. akt I SA 208/99, LEX nr 55775).

W myśl przepisów ustawy o rachunkowości aktywa to kontrolowane przez jednostkę zasoby majątkowe o wiarygodnie określonej wartości, powstałe w wyniku przeszłych zdarzeń, które spowodują w przyszłości wpływ do jednostki korzyści ekonomicznych.

.....

Źródło: pismo z dnia 4 marca 2005 r. Nr ST1-4800-1187/04/16384/05

 

     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24