Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / Kultura i sport / Wypoczynek letni i zimowy

Kalendarz na Lipiec 2020:

PnWtŚrCzPtSoN
1 2 3 4 5
6 78 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Dziś mamy 189 dzień roku
do końca pozostało 177 dni
Znak zodiaku:Rak
Wypoczynek letni i zimowy

Ferie 2006 w Gminie Oleśnica

Tegoroczna oferta wypoczynku zimowego przygotowana przez GOK skierowana była przede wszystkim do dzieci spędzajacych ferie w domu i obejmowała:
- zajęcia świetlicowe
- zajęcia artystyczne (muzyczne, teatralne, plastyczne)
- „Święta, gwiazdki, opowiastki”- zabawy z P.Balickim
- warsztaty socjoterapeutyczne
- blok sportowo-rekreacyjny
- wycieczki jednodniowe

1.Wszystkie świetlice wiejskie i środowiskowe w okresie ferii zimowych funkcjonowały od godzin południowych do wieczornych.
Po raz pierwszy ze świetlicy skorzystać mogły także dzieci ze wsi Boguszyce. Po remoncie i wyposażeniu świetlicy w niezbędny sprzęt ( stoły, krzesła, gry, art. papiernicze, stół do tenisa), świetlica udostępniana była dzieciom kilka razy w tygodniu.
Szczególnie świetlice środowiskowe, z racji roli jaką pełnią w środowisku ,czynne były częściej i dłużej niż w pozostałych miesiącach roku.
W świetlicach czynne były również punkty biblioteczne (4) oraz siłownie (8), odbywały się również zajęcia aerobiku.
Zajęcia świetlicowe (gry, zabawy, konkursy) prowadzą opiekunowie świetlic.

2.We wszystkich świetlicach (21) odbywały się również zajęcia artystyczne prowadzone przez instruktorów GOK, głównie zajęcia muzyczne i teatralne. Dużym powodzeniem cieszyły się dyskoteki i zabawy choinkowe.
Zajęcia dla dzieci organizowane były również w bibliotece w Boguszycach.
W okresie ferii rozpoczęła działalność Pracownia Plastyczna , która mieści się w pomieszczeniach sąsiadujacych z biblioteką. Pracownia specjalizuje się w technice-szkło, a jej opiekunem jest artysta plastyk Małgorzata Klimek-Chmielewska.

3.”Święta, gwiazdki, opowiastki”- to program dla dzieci prowadzony przez P.Balickiego w 16 miejscowościach .W zabawie uczestniczyły całe rodziny, a dzieci często otrzymywały paczki (organizowane przez rodziców, bądż opiekunów świetlic) lub słodki poczęstunek.

4.Warsztaty socjoterapeutyczne to cykl zajęć prowadzonych w świetlicach środowiskowych w Bystrem, Boguszycach, Wszechświętem oraz Boguszycach-wsi. Zabawy z zakresu „twórczego myślenia” i muzykoterapii są dla dzieci i młodzieży miłym i pożytecznym sposobem spędzania czasu.

5.Blok sportowo-rekreacyjny to turnieje tenisa stołowego i warcab oraz konkurencje rekreacyjne organizowane w świetlicach, a także gminne turnieje piłkarskie i tenisa stołowego organizowane w salach sportowych. Podczas tegorocznych ferii bloki sportowo-rekreacyjne przeprowadzono w 21 świetlicach a gminne turnieje w Sokołowicach , Ligocie Małej i Smolnej. W zajęciach tych wzięło udział łącznie 788 uczestników.

6.W czasie ferii zorganizowano 5 wycieczek autokarowych (Leszno, Polkowice, Zieleniec), w których wzieło udział ok 250 uczestników.

Zimowisko w Polanicy Zdroju

Zimowisko zorganizowane w Domu Wypoczynkowym „Hrabina”,
położonym w samym serce Parku Zdrojowego w Polanicy.
Pełna odpłatność wynosi 350 zł. Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Gminy koszt jednego uczestnika wynosi 150 zł.

I TURNUS: 14-20.02.2005 r. – 40 uczestników
II TURNUS: 20-26.02.2005 r. – 40 uczestników

Forma wyjazdowa zorganizowana jest dla dzieci i młodzieży z rodzin o niskim poziomie życie, a także dla uczestników wszelkich form zajęć prowadzonych przez instruktorów GOK. Dla każdej w 29 miejscowości Gminy Oleśnica przydzielono odpowiednią ilość wolnych miejsc w zależności od liczby mieszkańców danej wsi.

Karty uczestnika można odbierać u sołtysów, poczym dokładnie wypełnione należy złożyć w Gminnym Ośrodku Kultury Oleśnica z s. w Boguszycach, Boguszyce 118 a, 56-400 Oleśnica, do dnia 31.01.2005 r.

Szerszych informacji na temat zimowiska udzielają instruktorzy GOK: Paulina Buda, Henryk Puczkowski.

Zimowisko w Przesiece

Przejdz do strony - Zimowisko Przesieka

 

     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24