Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / Oświata / Konkursy i wydarzenia


Kalendarz na Styczeń 2019:

PnWtŚrCzPtSoN
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
2122 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Dziś mamy 21 dzień roku
do końca pozostało 344 dni
Znak zodiaku:Wodnik
Szkoła Podstawowa w Smolnej
PracownicyKonkursy i wydarzeniaSportZajęcia pozalekcyjneWycieczkiRóżne
Konkursy i wydarzenia

DZIEŃ WIOSNY W EURUPIE

Szkoła Podstawowa w Smolnej w br. przyłączyła się do ogólnoeuropejskiego projektu Dzień Wiosny w Europie – Spring Day in Europe.

Zobacz galerię zdjęć z uroczystości

Dnia 21 marca o godz. 8.00 rozpoczęliśmy Dzień Wiosny w Europie pod hasłem: ,,Dziękujemy panu panie Janie Chrystianie. Od Dyrektora Szkoły – p. Dariusza Rzepki otrzymaliśmy znaczki z napisem ,,Wiosna w Europie – TOLERANCJA”. Najpierw obejrzeliśmy potyczkę Zimy z Wiosną do muzyki Vivaldiego ,,Cztery pory roku”.
Zwyciężczyni – Wiosna przyprowadziła ze sobą gościa z dalekiej Danii – Hansa Christiana Andersena.

Po wysłuchaniu hymnu zjednoczonej Europy zawędrowaliśmy na Fionię, do małego miasteczka Odensse, by poznać sylwetkę, życie i twórczość słynnego baśniopisarza. Wspólnie z Nim weszliśmy w świat baśni czytanych przez mamy w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Wykonaliśmy projekty okładek, tworzyliśmy żywe obrazy, układaliśmy i rozwiązywaliśmy krzyżówki, których hasła stanowiły wartości zawarte w Konstytucji Europejskiej. Szukaliśmy ich również w literaturze dla dzieci. Efekty naszej pracy zawisły w sali gimnastycznej.

W tym roku hasłem przewodnim Dnia Wiosny w naszej szkole była tolerancja. Wspólnie wyjaśniliśmy co to znaczy być tolerancyjnym w szerokim znaczeniu tego słowa. Uwieńczeniem wszystkich działań było posadzenie drzewa – symbolu tolerancji. Do działań tych zaprosiliśmy również przedstawicieli Urzędu Gminy Oleśnica, na czele z Wójtem – p. Andrzejem Proszkowskim i Przewodniczącą Rady Gminy – p. Aleksandrą Sierugą. NIECH TOLERANCJA ZAGOŚCI WŚRÓD NAS!

NA POMOC KASZTANOWCOM !

W środę 10 listopada 2004r. wzorem ubiegłych lat uczniowie kl. IV i V Szkoły Podstawowej w Smolnej przyłączyli się do akcji "Ratujmy Kasztanowce". Tym samym odpowiedzieli na apel jej koordynatorów, pracowników PCEiK i Galerii Miejskiej w Oleśnicy. Celem działań było ratowanie kasztanowców ginącego gatunku.

Drzewom tym zagrażają owady z południa Europy. Mały motylek, szkodnik pojawił się w Polsce w 1998r.Szrotówek Kasztanowcowiaczek , bo o nim mowa atakuje wszystkie gatunki tych pięknych drzew, a najbardziej kasztanowca białego. Niszczy jego liście, hamując procesy fizjologiczne w drzewie. Głównym punktem projektu realizowanego przez uczniów naszej szkoły było grabienie i niszczenie opadłych liści, w których

zimują larwy szkodnika. Pod opieką inicjatora akcji w Smolnej p. Marii Woźnej oraz p. Barbara Witkowskiej wyposażeni w grabie , miotły i taczki wyruszyliśmy ratować kasztanowce. Pogoda sprzyjała, zapału do pracy nie brakowało. Było ciężko, ale trud się podwójnie opłacił, przede wszystkim pomogliśmy drzewom a dzięki życzliwości mam tj. p. B. Pomorskiej, M. Sus.

Za ekologiczną postawę dzieciom podziękował pan dyrektor Dariusz Rzepka, który przybył na miejsce działań. Udowodniliśmy, że las kasztanowców nie jest nam obojętny. Będziemy dbać o to, by ratować te piękne drzewa, które są przecież ozdobą naszego krajobrazu.


Szkołę Podstawową w Smolnej odwiedził Św. Mikołaj
  

6 grudnia był wyjątkowym dniem. Wielkie poruszenie panowało w szkole od samego rana - dzieci z niecierpliwością oczekiwały wizyty Świętego Mikołaja; można było usłyszeć zapytania - czy przyjdzie Św. Mikołaj ? ; czy byliśmy grzeczni?....

  

Oczywiście dzieci były grzeczne i Święty Mikołaj z wielkim workiem prezentów odwiedził naszą szkołę. Uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze a Św. Mikołaj obdarowywał wszystkich smakołykami.

 

Dzieci naszej szkoły uczestniczyły również w zabawach w sali gimnastycznej ;  dziwnym zbiegiem okoliczności przyjechał do nas basen wypełniony po brzegi gumowymi piłeczkami oraz wspaniała dmuchana ślizgawka. Był to dzień wspaniałych wrażeń.

     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24