Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / Kultura i sport / Biblioteka\Pracownia plastyczna

Kalendarz na Lipiec 2020:

PnWtŚrCzPtSoN
1 2 3 4 5
6 78 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Dziś mamy 189 dzień roku
do końca pozostało 177 dni
Znak zodiaku:Rak
Biblioteka\Pracownia plastyczna
BrzezinkaLigota WielkaSmardzówWszechświęteBystre
Biblioteka\Pracownia plastyczna

Biblioteka Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica z s. w Boguszycach
Boguszyce 102, 56-400 Oleśnica
Tel. (0-71) 314 02 35. fax: (071) 314 02 37

Czytelników zapraszamy od wtorku do piątku w godzinach 13:00 - 17:00

Biblioteka prowadzi 5 punktów bibliotecznych w świetlicach wiejskich:
1. Smardzów  – Anna Kras
2. Wszechświęte  – Zofia Matuszewska
3. Brzezinka  – Przemysław Mamrot
4. Ligota Wielka  – Halina Bielec
5. Bystre - Bożena Leśniowska

PRACOWNIA PLASYCZNA:

Nowo otwarta pracownia plastyczna, prowadzona przez Małgorzatę Klimek - Chmielewską funkcjonuje w budynku, w którym mieści się bibliteka.
Zajęcia w pracowni odbywają sie od środy do piątku od godz. 13:00 do 17:00.

 

Uroczyste otwarcie nowej siedziby

Dnia 17 grudnia 2004r., otwarto nową siedzibę biblioteki w budynku po byłym przedszkolu w Boguszycach. Uroczystości otwarcia towarzyszyły wystąpienia Wójta Gminy Oleśnica Pana Andrzeja Proszkowskiego, Dyrektor GOK Pani Doroty Bartczak, zaproszonych gości. Młodzież w podziękowaniu za piękną i nowoczesną bibliotekę wręczyła Panu Wójtowi kwiaty. Wśród gości był pan prof. Władysław Dynak, Dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, który włączył do księgozbioru biblioteki bardzo cenne egzemplarze książek z pięknymi dedykacjami od siebie oraz takich znakomitości jak Jan Miodek. 

Dotychczas biblioteka mieściła się w jednym tylko pomieszczeniu, w budynku GOK-u, gdzie nie było możliwości powiększania księgozbioru, korzystania z księgozbioru podręcznego ani prowadzenia zajęć dla czytelników.
Biblioteka choć podzielona na kilka pomieszczeń, jednak tworzy jedną całość.
Pierwsze pomieszczenie, to czytelnia dla dzieci i młodzieży, sala komputerowa gdzie czytelnicy w celach dydaktycznych mają stały dostęp do internetu, a także jest to miejsce pracy bibliotekarza. Na piętnastu regałach znajdują się m.in.: księgozbiór podręczny, literatura młodzieżowa, literatura popularnonaukowa dla dzieci i młodzieży, lektury, poezja i dramat, oraz bajki i baśnie dla najmłodszej grupy czytelniczej.
Drugie pomieszczenie przeznaczono na czytelnię dla dorosłych, gdzie można znaleźć literaturę piękną polską i obcą, a także literaturę popularnonaukową dla dorosłych. Będzie można także przeczytać prasę codzienną, a także czasopisma.
Biorąc pod uwagę zainteresowania a także propozycje czytelników, bibliotekarze stawiają sobie za zadanie organizację rozmaitych kółek zainteresowań, gdyż biblioteka ma pełnić funkcję nie tylko czytelni i wypożyczalni ale także świetlicy.

Na realizację czekają następujące propozycje:

1. Kółko „Ratujmy nasze książki” – głównym z zadań członków grupy jest ponowna oprawa starych, zaczytanych egzemplarzy.

2. Kącik Poetycki – ta propozycja wyszła od samych czytelników, wyrażających chęć czytania poezji, także interpretacji wierszy.

3. Trzecim zadaniem jakie stawiają przed sobą bibliotekarze, jest pomoc dydaktyczna dzieciom z trudnościami w nauce, przede wszystkim czytania, a także pokazanie, że nauka płynie nie tylko z podręczników szkolnych, ale także z zabawy i rozrywki.

Księgozbiór znajdujący się w wypożyczalni Biblioteki Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica z siedzibą w Boguszycach wynosi około 6.000 woluminów.


 

 

     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24