Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / Katalog stron www


Glówna: / Lokalne Grupy Działania
Sortuj wedlug: rekordów:
Lokalne Grupy Działania
http://dobrawidawa.pl/
Partnerstwo „Dolina Dobrej Widawy” powstało w bezpośrednim sąsiedztwie miasta Wrocławia, stolicy Dolnego Śląska, z którym sąsiaduje od północnego - wschodu. Obszar Partnerstwa jest zwarty geograficznie i zamykają się w dorzeczu dwóch rzek: Widawy (dopływu Odry) oraz Dobrej (wpadającej do Widawy). W projekcie uczestniczy 8 gmin: 7 gmin z woj. dolnośląskiego: Bierutów, Czernica, Długołęka, Dziadowa Kłoda, Dobroszyce, Oleśnica, Syców oraz gmina Wilków z województwa opolskiego.
Dodany: 2009-12-28, kliknięć: 2224
Lokalne Grupy Działania
http://barycz.pl/
Partnerstwo Doliny Baryczy położone jest na terenie dwóch województw, tj. województwa Dolnośląskiego oraz województwa Wielkopolskiego. Dolina Baryczy jest to obszar geograficznie spójny, położony w jednej z najpiękniejszych w kraju dolin rzecznych, o wyjątkowych w skali europejskich walorach przyrodniczych (obiekt Ramsarski, obszar Important Bird Area, jeden z największych w kraju Parków Krajobrazowych); jeden z czterech w naszym kraju OPW - Obszarów Przyrodniczo Wrażliwych – wyznaczonych do wdrażania programów rolnośrodowiskowych UE ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb ochrony przyrody krajobrazu rolniczego). Dolina Baryczy to również obszar specjalnej ochrony ptaków Natura 2000, (Ostoja „Dolina Baryczy” PLB020001, powołana na mocy Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 21 lipca 2004 roku), wchodzący w skład europejskiej sieci ekologicznej wyznaczonej na terytorium państw członkowskich UE w celu ochrony biologicznej różnorodności kontynentu europejskiego. Na terenie Doliny Baryczy znajduje się również jeden z największych i najstarszych w Europie, założony już w XIII wieku przez cystersów, kompleks stawów hodowlanych. Dominuje w nim hodowla karpia. Drugim bogactwem przyrodniczym Doliny Baryczy są łąki, które są miejscem występowania rzadkich w skali europejskiej gatunków ptaków. Z łąkami tymi związana jest również tradycja wypasu owiec, która dzięki programom rolnośrodowiskowym, może zostać przywrócona z korzyścią zarówno dla rolników jak i zachowaniu różnorodności występujących gatunków ptaków.
Dodany: 2009-12-28, kliknięć: 2894
Wszystkich: 2, wyświetlone od 0 do 20   
Dodaj link
     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24