Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościMiesiąc: Rok:
Komunikaty dot. zagrożenia koronawirusem
2030-02-26 09:44:03, opublikował: Kędziora Piotr

  Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie Powiatu Oleśnickiego

  Aktualna sytuacja epidemiologiczna w Polsce, dane wg. powiatów (mapa)

  Aktualna sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie

  Nowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem na terenie Polski

Czytaj
Ograniczenia w pracy Urzędu Gminy Oleśnica
2029-03-13 13:38:17, opublikował: Bojanowski Paweł

Szanowni Państwo!
Mieszkańcy Gminy Oleśnica

Od poniedziałku (16 marca 2020 r.) w Urzędzie Gminy Oleśnica obowiązują nowe zasady funkcjonowania, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Ograniczyliśmy osobistą obsługę Klientów uruchamiając Punkt Tymczasowej Obsługi Klienta.

Do odwołania zamykamy kasę Urzędu.

Od (25 marca 2020 r.) skracamy czas pracy Urzędu w środy do godz. 15:45.

Krzysztof Skórzewski
Sekretarz Gminy

Czytaj
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
2028-03-17 10:24:02, opublikował: Warszawska Monika

Poniżej wykaz aktualnych nr telefonów
do Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Oleśnicy.

tel. 071/ 314 20 34 wew. 21, 22 i 23 do godz. 15.00
tel. kom. 512 703 116
tel. kom. 512 703 376
tel. kom. 505 092 898

Czytaj
Spotkajmy się w nowej rzeczywistości
2027-04-16 08:15:00, opublikował: Bojanowski Paweł

Czytaj
Gazyfikacja Gminy Oleśnica inf. z dn. 10.03.2020 r.
2025-03-10 08:40:41, opublikował: Bojanowski Paweł

Gazyfikacja Gminy Oleśnica

Informacja z dnia 10 marca 2020 r.:

Ankietyzacja dotycząca zapotrzebowania na gaz ziemny w miejscowościach: Brzezinka, Ligota Polska, Ligota Wielka, Nowa Ligota, Osada Leśna, Ostrowina, Poniatowice, Wszechświęte, Zarzysko. Dotyczy również osób z sołectw w których ankietyzacja była przeprowadzana w zeszłym roku, a Urząd Gminy Oleśnica nie uzyskał informacji zwrotnej od części mieszkańców.

Urząd Gminy Oleśnica we współpracy z sołtysami i z radnymi kontynuuje przeprowadzanie ankiet dotyczących zapotrzebowania na gaz ziemny w pozostałych miejscowościach tj.: Brzezinka, Ligota Polska, Ligota Wielka, Nowa Ligota, Osada Leśna, Ostrowina, Poniatowice, Wszechświęte, Zarzysko. Ankietę mogą również wypełnić mieszkańcy pozostałych sołectw, jeśli dotychczas nie dostarczyli do UGO ankiety przeprowadzonej w zeszłym roku. Pod koniec drugiego kwartału 2020 roku ankiety zostaną przedstawione Polskiej Spółce Gazownictwa Sp. z o.o., która podejmie decyzję o ewentualnej rozbudowie sieci gazowej biorąc pod uwagę opłacalność inwestycji. Im większa liczba potencjalnych odbiorców gazu, tym większe prawdopodobieństwo realizacji inwestycji.

Poniżej formularze ankiety w różnych wersjach:

   Formularz do wydruku (Format DOCX)

   Formularz do wydruku (Format PDF)

   Aktywny formularz do wypełnienia elektronicznego (Format PDF)

Wypełnione ankiety proszę składać osobiście lub za pośrednictwem sołtysa, radnego Państwa miejscowości, w Urzędzie Gminy Oleśnica (sekretariat), ul. 11 Listopada 24, 56-400 Oleśnica, bądź przesyłać pocztą na adres korespondencyjny Urzędu lub poczty e-mail na adres: urzad@olesnica.wroc.pl w terminie do 30 kwietnia 2020 r.

Administratorem Danych Osobowych jest Gmina Oleśnica, ul. 11 Listopada 24, 56- 400 Oleśnica, więcej informacji nt. przetwarzania danych osobowych oraz uprawnień osoby, której dane przetwarzamy znajdują się za stronie internetowej www.olesnica.wroc.pl w zakładce BIP.

Czytaj
27 maja - Dzień Samorządu Terytorialnego
2020-05-27 08:37:46, opublikował: Kędziora Piotr

Ustawa o samorządzie terytorialnym odmieniła polską rzeczywistość, dała obywatelom poczucie realnego wpływu na swoje miejsce życia i możliwość uczestnictwa w zmienianiu go na lepsze.

Obchodząc 30-lecie pierwszych demokratycznych wyborów do samorządu terytorialnego, pragniemy serdecznie podziękować i wyrazić uznanie za wkład w rozwój Gminy Oleśnica wszystkim ludziom, którzy tworzyli i tworzą lokalną historię - radnym, włodarzom gminy i gminnych jednostek, sołtysom wraz z radami sołeckimi, pracownikom samorządowym, nieformalnym grupom i organizacjom pozarządowym oraz wszystkim mieszkańcom zaangażowanym w budowę naszej wspólnoty samorządowej.

Swoją codzienną pracą przyczyniają się Państwo do poprawy życia nas wszystkich. Dziękując za dotychczasowe działania, życzymy niesłabnącego zapału i wytrwałości w realizacji inicjatyw i pomysłów służących dobru wspólnemu.

Z wyrazami szacunku

Wójt Gminy Oleśnica

Przewodniczący Rady Gminy Oleśnica

Marcin Kasina

Tadeusz Kunaj

 

Czytaj
ARiMR - otwarcie od 25 maja 2020 r.
2020-05-26 11:24:33, opublikował: Zaręba Łukasz

Od 25 maja obsługa beneficjentów w placówkach ARiMR w pełnym zakresie

Od najbliższego poniedziałku, 25 maja, w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych rolnicy będą mogli załatwić wszystkie sprawy osobiście. W województwie śląskim i powiatach, gdzie zagrożenie epidemiczne jest podwyższone sytuacja będzie monitorowana na bieżąco.

To kolejny etap otwierania 18 maja ARiMR wznowiła częściowo obsługę interesantów w swoich placówkach. Rolnicy mogą załatwić w biurach powiatowych sprawy paszportowe i zgłoszenia zwierzęce, a w oddziałach regionalnych formalności związane z wnioskami inwestycyjnymi czy dotyczące działań premiowych.

Od 25 maja jednostki terenowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą obsługiwały rolników w pełnym zakresie. – Otwieramy wszystkie biura powiatowe i oddziały regionalne, ale jednocześnie na bieżąco monitorujemy sytuację, szczególnie w województwie śląskim i tych powiatach, w których zagrożenie epidemiczne jest podwyższone. W zależności od rozwoju okoliczności będziemy podejmować dalsze decyzje. – powiedział Tomasz Nowakowski, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Osobiste załatwianie spraw w ARiMR możliwe będzie z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. – Chcemy, aby obsługa klienta odbywała się z poszanowaniem bezpieczeństwa, zarówno rolników, jak i naszych pracowników. Każda jednostka będzie sprawdzana pod kątem bezpieczeństwa na bieżąco. – zapewnił Tomasz Nowakowski.

Na miejscu, w biurach powiatowych, beneficjenci będą mieli m. in. możliwość złożenia wniosku o dopłaty bezpośrednie i obszarowe w formie elektronicznej (aplikacja eWniosekPlus) za pomocą udostępnianej przez biuro powiatowe sieci przy bieżącym wsparciu technicznym pracownika Agencji. Login i kod dostępu każdorazowo wysyłany jest SMS-em na numer telefonu wnioskodawcy podany w formularzu. Dlatego ważne jest, aby przychodząc do biura powiatowego, zabrać ze sobą telefon komórkowy.

Dostępne pozostają narzędzia pozwalające na złożenie wniosków przez internet oraz usytuowane przy placówkach terenowych Agencji wrzutnie na dokumenty.

 

Czytaj
Wszystkich: 3236, wyświetlone od 0 do 7    Następne >
     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24