Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Akceptuję (nie pokazuj tego powiadomienia) | Nie akceptuję (zabierz mnie z tej strony!)
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościMiesiąc: Rok:
Praca dla wychowawcy kolonii
2017-05-17 11:07:41, opublikował: Bojanowski Paweł

  zobacz treść informacji (format PDF)

Info: Referat PWiPF

Czytaj
Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza w Maju na:
2017-04-13 15:10:39, opublikował: Bojanowski Paweł

Szanowni Państwo,

Miesiąc maj rozpoczniemy koncertem patriotycznym.  3 maja (środa) o godz. 17.00 zapraszamy na operetkowy koncert „Witaj Majowa Jutrzenko”. W programie polskie pieśni artystyczne i patriotyczne oraz utwory instrumentalne (fortepianowe). Wstęp wolny.

Maj upłynie przede wszystkim pod znakiem teatru. Na scenie Forum gościć będziemy Teatr Sztuk z premierowym spektaklem „Parada”. Gościem specjalnym będzie Lars Danielsson. Performatywny spektakl o ludzkich słabościach i zachowaniach.  Występ 07.05.2017r. w niedzielę o godz.17.00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia od 12.04.2017 od godz. 16.00.
Pod koniec miesiąca 26.05.2017 w piątek o godz. 19.00 wystąpi znany już Państwu Teatr Komedia z Wrocławia. Premierowy spektakl „Nic nie gra” to gwarancja angielskiego humoru w najlepszym, najczystszym wydaniu. Sztuka „The Play That Goes Wrong” została uznana za najlepszą komedię na londyńskim West Endzie, otrzymała prestiżową nagrodę Laurence Olivier Award. Bilety w cenie 60 zł do nabycia  od 12.04.2016 od godz. 16.00.

Dla najmłodszych mieszkańców przygotowujemy razem z Panem Aleksandrem Chrzanowskim Festyn Rodzinny „Bawimy się-uczymy się-pomagamy” z okazji Dnia Dziecka – Park Kolejarzy 28.05.2017 (niedziela).

Na Międzynarodową Wystawę Exlibrisów „Rok Czeski” zapraszamy do biblioteki przy ul. M. Reja 10 od 8.05.2017 r.

Natomiast 31.05.2017 r. będziemy obchodzić 135 rocznicę urodzin profesora Antoniego Cieszyńskiego. W programie wystawa i uroczystości na Zamku Książęcym w Oleśnicy oraz złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową w Rynku.

Oprócz tych wydarzeń zapraszamy do naszego kina na nowości filmowe. Dla dzieci: Mumio Strażnik Księżyca, a dla dorosłych widzów: La la land oraz Szybcy i Wściekli 8.

Mam nadzieję, że w nadchodzącym miesiącu odwiedzą Państwo Bibliotekę i Forum Kultury w Oleśnicy.

  zobacz informację w formacie PDF

Szczegóły www.bifk.info

Info: Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy

Czytaj
LGD Dobra Widawa ogłasza nabór na stanowiska
2017-04-04 15:22:32, opublikował: Bojanowski Paweł

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa
z siedzibą w Oleśnicy, ul. Wojska Polskiego 67/69
ogłasza nabór na stanowiska:

  Wicedyrektor Biura LGD Dobra Widawa (zobacz treść ogłoszenia - format PDF)
  Asystent ds. Aktywizacji, Animacji lokalnej i Współpracy (zobacz treść ogłoszenia - format PDF)
  więcej informacji na stronie www.dobrawidawa.pl

Info: LGD Dobra Widawa

Czytaj
KRUS o wypadkach przy pracy rolniczej
2017-03-13 14:18:49, opublikował: Bojanowski Paweł

W 2016 roku na terenie Powiatu Oleśnickiego odnotowano 53 zdarzenia, które zostały zgłoszone jako wypadki przy pracy w Placówce Terenowej KRUS w Oleśnicy. Najwięcej zdarzeń było związanych z poślizgnięciem i upadkiem osób przemieszczających się na terenie gospodarstw. Najczęstszymi przyczynami tych zdarzeń były: śliska i nierówna nawierzchnia przejść, nieuzasadniony pośpiech podczas wchodzenia i wychodzenia ze środków transportu stosowanych w gospodarstwie rolnym oraz nieodpowiednie obuwie stosowane do pracy w gospodarstwie rolnym. Stan nawierzchni przejść, schodów oraz stan techniczny i sposób użytkowania drabin mają, oprócz obuwia, znaczący wpływ na wypadki wśród rolników.

Wiele osób nie przywiązuje uwagi do obuwia stosowanego podczas pracy w gospodarstwie. Często dla wygody, używamy różnego rodzaju klapek, obuwia gumowego czy gumowo-filcowego. Nie pamiętamy, że podeszwa każdego rodzaju obuwia zużywa się, stając się gładszą, o zmniejszonej przyczepności do podłoża.

Użytkując ciągniki, maszyny i urządzenia rolnicze, pamiętajmy o dbaniu o sprawność tego sprzętu, a w szczególności o wszelkiego rodzaju osłony i zabezpieczenia. Brak osłon spowodowany ich uszkodzeniem, zużyciem lub zaniechaniem montażu po naprawie sprzętu, może mieć tragiczne skutki.  Kilka przykładów:
- brak osłony przekładni w kosiarce listwowej do trawy OSA był powodem utraty palców obu dłoni po przypadkowym upadku rolnika na przekładnię uruchomionej kosiarki
- brak osłony otworu w obudowie sprzęgła ciągnika rolniczego pozostawionego bez dozoru był przyczyną utraty dłoni przez kilkuletnie dziecko
- brak maski silnika uruchomionego ciągnika rolniczego spowodował poważny uraz palców dłoni rolnika, który poślizgnął się i upadł stykając dłoń z przekładnią pasową i wentylatorem chłodnicy.

Dbajmy o maszyny i urządzenia wykorzystywane do pracy rolniczej. W gospodarstwie rolnym jest wiele zagrożeń. Bardzo często przechodzi się obok nich codziennie, nie zdając sobie sprawy z ich istnienia.
Zachęcam rolników i zainteresowane osoby do przeglądu stanu bezpieczeństwa pracy w  gospodarstwie rolnym i eliminowania zagrożeń z miejsc wykonywania pracy rolniczej.
Materiały i publikacje dotyczące bezpieczeństwa przy pracy rolniczej znajdziecie Państwo w naszej siedzibie Placówki Terenowej, na stronie internetowej KRUS oraz na stronach instytucji działających w obszarze rolnictwa.

Ponadto, gorąco zapraszam rolników do udziału w Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Tylko do 31.03.2017r. można zgłaszać chęć swojego uczestnictwa w XV edycji w/w Konkursu. Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym, udział w konkursie mogą brać zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne a do wygrania są atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe.

Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu z Placówką KRUS  w Oleśnicy lub do zapoznania się z regulaminem konkursu na stronie internetowej www.krus.gov.pl.

  informacja (format PDF)
  plakat (format PDF)

Info: KRUS w Oleśnicy

Czytaj
Targi Pracy 2017
2017-02-20 15:14:41, opublikował: Bojanowski Paweł

TARGI PRACY 2017

Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnicy informuje, że w dniu 28 marca 2017r. organizuje VIII Powiatowe Targi Pracy pod patronatem Starosty Oleśnickiego dla pracodawców i przedsiębiorców oraz mieszkańców powiatu oleśnickiego. Targi pracy odbędą się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Wojska Polskiego 67/69 w Oleśnicy, w godz. 10.00 – 13.00.

Zainteresowane podmioty gospodarcze prosimy o zgłaszanie chęci udziału w targach pracy przez wysłanie  wypełnionego kwestionariusza zgłoszeniowego na adres e-mail: alina.turkosz@praca-olesnica.pl lub malgorzata.jesionek@praca-olesnica.pl  do dnia 17 marca 2017r. Kwestionariusz zgłoszeniowy oraz regulamin udziału w targach pracy dostępny jest na stronie www.praca-olesnica.pl w zakładce Formy aktywizacji - targi  pracy. Szczegółowych informacji udzielamy również pod numerem tel. 71 399 50 60. 

Serdecznie zapraszamy.

Info: PUP w Oleśnicy

Czytaj
Konkurs "Adamed dla Seniora"
2017-02-09 11:30:09, opublikował: Bojanowski Paweł

Konkurs "ADAMED dla Seniora"

Działasz w organizacji zajmującej się aktywizacją Seniorów? Wiemy, że zachęcenie ich do aktywności poza domowym zaciszem i zmotywowanie do korzystania z pełni życia jest wyzwaniem! Dlatego jako firma odpowiedzialna społecznie oferujemy wsparcie finansowe na ten cel. Wystarczy przedstawić swój plan na aktywizację Seniorów, a 3 najciekawsze pomysł zostaną nagrodzone kwotą po 10 tysięcy złotych każdy.

  zobacz informację o konkursie
  strona konkursu

Info: ADAMED

Czytaj
Konkurs "Inicjatywy Społeczne"
2017-02-09 11:27:06, opublikował: Bojanowski Paweł

Konkurs „Inicjatywy Społeczne”

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza organizacje pozarządowe (NGO) oraz osoby fizyczne z całej Polski do wzięcia udziału w konkursie pn. „Inicjatywy społeczne”. Ideą i głównym celem konkursu jest zachęcenie do realizowania działań oraz inicjatyw wspierających lokalne społeczności.

Organizujesz warsztaty dla dzieci? Twoja organizacja pomaga seniorom? Promujesz sport i zdrowie? Wspierasz działania na rzecz historii, kultury i patriotyzmu? Organizujesz inne ciekawe i wartościowe inicjatywy? Zapraszamy do zgłoszenia się do konkursu.

Inicjatywy zakwalifikowane do konkursu zostaną opublikowane na stronie www.program-pit.org.pl. Każdy z uczestników otrzyma swoją podstronę ze zdjęciami oraz opisem realizowanych działań. Najlepsze inicjatywy zostaną wyłonione w plebiscycie internetowym, który potrwa do 30 kwietnia 2017.

W konkursie mogą brać udział organizacje pozarządowe (NGO) oraz osoby fizyczne z całej Polski. Pula nagród przeznaczona dla zwycięzców to aż 3 tyś zł. Szczegółowe informacje oraz warunki udziału znajdują się w regulaminie konkursu zamieszczonym na stronie internetowej www.program-pit.org.pl, w zakładce konkurs.

Wszelkich informacji udziela Maciej Miklas, tel. 537 033 097, e-mail miklas@crl.org.pl.

Info: Centrum Rozwoju Lokalnego

Czytaj
Wszystkich: 173, wyświetlone od 0 do 7    Następne >
     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24