Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Wideotłumacz Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościMiesiąc: Rok:
Sięgnij po marzenia z Moim Stypendium!
2021-10-13 12:55:22, opublikował: Bojanowski Paweł

zobacz pełną treść ogłoszenia (format PDF)Czytaj
Informacja o aplikacjach mobilnych Dobrej Widawy
2021-10-12 11:00:46, opublikował: Bojanowski Paweł

   zobacz pełną treść ogłoszenia (format PDF)

Czytaj
Serwis Dyktanda.pl zaprasza do udziału w konkursie Angielski Mistrz Wypracowań!
2021-10-07 08:11:39, opublikował: Bojanowski Paweł

Serwis Dyktanda.pl zaprasza do udziału w konkursie Angielski Mistrz Wypracowań!

W tym przypadku zmagania uczestników będą opierały się na omawianiu zagadnień z tego popularnego języka obcego. Ale uwaga! Organizator oczekuje, że wypracowania pisane będą w języku polskim, tak aby mogły stanowić faktyczną pomoc dla osób , które dopiero uczą się angielskiego. Jedynie przykłady i nazwy np. czasów trzeba pisać poprawną angielszczyzną. Jakie są przewidziane tematy wypracowań? To np. proste i skomplikowane słowa, popularne zwroty oraz czasy i inne zagadnienia z gramatyki.

Co warte podkreślenia, uczestnicy konkursu sami wybierają nie tylko tematy, jakie chcą opracować (z przygotowanej, obszernej listy), ale także nagrody, które otrzymają w zamian za wysoką pozycję w rankingu (do określonej wartości). Organizator nagrodzi aż 50 najlepszych uczestników! Dodatkowo przewidziane zostały nagrody gwarantowane za zgromadzenie określonej liczby punktów.

Konkurs właśnie wystartował i potrwa do 5 grudnia 2021 r.

Nie ma ograniczeń wiekowych, a przygotowane tematy umożliwiają udział osobom na różnych poziomach zaawansowania. Początkujący mogą np. pisać o kolorach, a zaawansowani omawiać czasy złożone. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno uczniów, jak i dorosłych.

Zapisy do konkursu, lista tematów oraz lista nagród dostępne są na stronie: https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/angielski-mistrz-wypracowan
Udział w konkursie jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy!

Info: Zespół Dyktanda.pl

Czytaj
KRUS Oleśnica o wypadkach - żniwa i wykopki 2021
2021-10-07 08:07:33, opublikował: Bojanowski Paweł

KRUS o wypadkach.

Placówka Terenowa KRUS w Oleśnicy dotychczas odnotowała jeden wypadek bezpośrednio związany z pracami żniwnymi. Podczas naprawy kombajnu zbożowego rolnik, przebywając pod jedenastotonową maszyną, użył podnośnika o zbyt małym udźwigu, co spowodowało uderzenie podnośnikiem w twarz. W tym przypadku rolnik miał olbrzymie szczęście i nie doszło do przygniecenia przez maszynę. Niestosowanie się do zaleceń producentów maszyn i urządzeń zawartych w instrukcjach obsługi i napraw, jest jedną z przyczyn wypadków przy pracy.

W ramach działań prewencyjnych, w okresie żniw pracownicy KRUS odwiedzają gospodarstwa i wspólnie z rolnikami dokonują przeglądu zagrożeń występujących przy pracach żniwnych. Oprócz porad, instruktażu bezpiecznego wykonywania prac, rolnicy otrzymują broszury i ulotki edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa przy pracy rolniczej. Okres prac żniwnych płynnie przechodzi w okres zbioru ziemniaków, buraków, itp. Przy pracach związanych z wykopkami zauważa się, że rolnicy praktykują bardzo niebezpieczną czynność, mianowicie opuszczają miejsce kierowcy, jadącego po polu traktora. Kilka lat temu, w powiecie oleśnickim, podczas kopania ziemniaków rolnik nie zatrzymując ciągnika wysiadł i przeszedł po polu do kombajnu. Wchodząc na pomost kombajnu, poślizgnął się na stopniu i wpadł wprost pod koło jadącej bardzo wolno maszyny. Niestety, takie niedopuszczalne zachowania są powtarzane przez rolników podczas prac w polu. Okres żniw, wykopków, to również czas wykonywania upraw pożniwnych, nawożenia, zabiegów chemicznej ochrony roślin, zasiewów poplonów, prac remontowo-konserwacyjnych, czy transportu. Na bezpieczne wykonanie zaplanowanych prac wpływa wiele czynników. Presja wykorzystania czasu bezdeszczowej pogody, pośpiech, stres, użycie maszyn pozbawionych osłon i zabezpieczeń, które zwiększają ryzyko wystąpienia wypadku. Rolnicy bagatelizują zagrożenia i użytkują maszyny niezgodnie z instrukcjami obsługi. W okresie żniw, wykopków, a w zasadzie przez cały rok, zauważa się brak sprawnego oświetlenia pojazdów i maszyn rolniczych poruszających się po drogach publicznych. Oświetlenie, które posiada ciągnik jest zasłonięte przez transportowaną maszynę i sygnalizowanie przez rolnika manewrów jest nieskuteczne, dlatego należy pamiętać o sprawnym i dodatkowym oświetleniu.

KRUS zachęca do zapoznania się materiałami prewencyjnymi dostępnymi na stronie internetowej pod adresem www.krus.gov.pl.

W materiałach prewencyjnych Kasy dostępne są wskazówki i porady, jak bezpiecznie pracować, jak uchronić zdrowie i życie podczas prac rolniczych.

Grzegorz Juskowiak Samodzielny Inspektor
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
Placówka Terenowa w Oleśnicy

Czytaj
Bez Ciebie im nie pomożemy. Szlachetna Paczka pilnie poszukuje wolontariuszy! Brakuje 8 tys. osób
2021-10-04 11:09:07, opublikował: Bojanowski Paweł

Jeżeli nie uda się zrekrutować brakującej liczby blisko 8 tysięcy wolontariuszy, skala pomocy w Paczce będzie w tym roku zdecydowanie mniejsza. To już ostatni moment, by się zgłosić. Można to zrobić za pośrednictwem strony www.superw.pl.

– Pani Sylwia wraz z mężem bardzo cieszyła się na wieść o tym, że już niedługo na świat przyjdzie ich wymarzona córeczka. Gdy Zosia się urodziła okazało się, że będzie dziewczynką z niepełnosprawnością intelektualną. Po kilku miesiącach mąż pani Sylwii odszedł. Kobieta została bez środków do życia, ze złamanym sercem. Gdy po jakimś czasie stanęła na nogi i znalazła pracę, przyszła pandemia. Najpierw zmniejszono pani Sylwii etat, a w końcu zwolniono ją z pracy. Kobieta nie ma nikogo, kto mógłby jej pomóc – mówi Joanna Sadzik. – Takich osób są tysiące, docierają do nich wolontariusze Szlachetnej Paczki. Bez Ciebie nie będziemy mogli pomóc.

Bez wolontariuszy nie poznamy kolejnych historii, nie dotrzemy ze wsparciem. Bez Ciebie im nie pomożemy. Wejdź na www.superw.pl i zgłoś się do wolontariatu. To już ostatni moment.

Bez wolontariuszy skala pomocy będzie w tym roku mniejsza

Dzieci, które w siebie nie wierzą, wchodzą w nowy rok szkolny z dodatkowym bagażem trudnych emocji po miesiącach nauki zdalnej. Rodziny nie wiedzą, czy uda im się przetrwać zimę, kiedy pieniędzy nie wystarcza nawet na jedzenie, nie mówiąc o odłożeniu na opał. Właśnie takie osoby chce objąć wsparciem Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości.

Z obecną liczbą wolontariuszy Szlachetna Paczka może dotrzeć jedynie do 8 tys. rodzin, to o 60% mniej niż w poprzednim roku. Skala pomocy może być w tym roku zdecydowanie mniejsza także w Akademii Przyszłości. Jeżeli nie uda się zrekrutować brakującej liczby wolontariuszy, wsparciem zostanie objętych o 1600 mniej dzieci w porównaniu do poprzedniej edycji.

Nie pozwól, by najbardziej potrzebujący zostali bez pomocy. Wejdź na www.superw.pl i dołącz do wolontariatu w Szlachetnej Paczce lub Akademii Przyszłości.

Kryzys dobroczynności?

Dobroczynność może znaleźć się w kryzysie – taki wniosek płynie z nowego Raportu o Obojętnieniu przygotowanego przez Szlachetną Paczkę. Ponad 40% organizacji społecznych zawiesiło swoje działania sprzed pandemii. W wielu z nich brakuje wolontariuszy. Szycie maseczek, robienie zakupów seniorom, rozwożenie obiadów medykom, wyprowadzanie psów sąsiadom – na początku pandemii wielu z nas przejęło się losem potrzebujących. To był nasz zryw, narodowe powstanie przeciw lękowi i bierności. Jak każdy zryw i ten był jednak krótkotrwały. Przez zmęczenie, niepewność, ograniczony czas czy fundusze Polacy obojętnieją na potrzeby najsłabszych.

Osób potrzebujących nowej nadziei są tysiące. To pani Agnieszki, której mąż w maju 2021 roku zginął w wypadku. Została sama – z dwiema córeczkami na utrzymaniu, bez środków do życia. To pan Zdzisław, który przez pandemię i niepełnosprawność nie może znaleźć pracy. To Kacper, który chciałby, żeby rodzice byli z niego dumni, ale odkąd wzięli rozwód, trudno mu skupić się na czymkolwiek. Takich osób jak pani Agnieszka, pan Zdzisław czy Kacper są tysiące, natomiast przez pandemię wiele organizacji ograniczyło swoją działalność. Jeżeli my nie pomożemy najbardziej potrzebującym rodzinom i dzieciom, mogą zostać ze swoimi trudnościami zupełnie same.

Jak zostać wolontariuszem?

Bez wolontariuszy mądra pomoc nie jest możliwa. To oni docierają do rodzin zgłoszonych do Szlachetnej Paczki, poznają bliżej ich historie, pośredniczą w przekazywaniu paczek, a co najważniejsze – dają nadzieję i impuls do wyjścia z trudnej sytuacji. To oni spotykają się z dziećmi z Akademii Przyszłości, pomagając im odkryć mocne strony i zbudować poczucie własnej wartości. Każdy wolontariusz ma realny wpływ na życie konkretnych osób z najbliższej okolicy. Zostając wolontariuszem, możesz zmienić ich historie, przywrócić siłę i godność, odnaleźć radość czy pewność siebie. Każdy wolontariusz Paczki to szansa za zmianę w życiu 2-3 rodzin w potrzebie. Każdy wolontariusz Akademii to szansa na to, by jedno konkretne dziecko odzyskało wiarę we własne możliwości.

Potrzebni są wolontariusze, którzy działają w całej Polsce – w dużych i średnich miastach, w małych miejscowościach, na wsi. Wszędzie tam, gdzie pomoc jest niezbędna. Wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy. Wolontariuszem może zostać każdy i z powiedzeniem łączyć pomoc potrzebującym z nauką, pracą i obowiązkami codzienności.

Pilnie poszukujemy blisko 10 tys. wolontariuszy Paczki i Akademii z całej Polski. Bez nich, bez Ciebie, nie pomożemy tysiącom rodzin i dzieci. Wejdź na www.superw.pl i dołącz do wolontariatu.Liczy się każde zgłoszenie, nie czekaj!

Info: Stowarzyszenie WIOSNA

Czytaj
ARiMR: Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej – wkrótce rusza nabór
2021-09-23 14:12:26, opublikował: Bojanowski Paweł

Od 28 września 2021 r. ARiMR będzie przyjmowała wnioski o dofinasowanie w ramach PROW 2014-2020 na inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej. Nabór potrwa do 26 listopada 2021 r.

O wsparcie będą mogły ubiegać się dwie grupy beneficjentów. Pierwsza to rolnicy, którzy zajmują się chowem lub hodowlą nie mniej niż 50 świń bądź zrealizowali zobowiązania rolno-środowiskowe w ramach wariantu 7.4 – zachowanie lokalnych ras świń, i chcą zrealizować inwestycje chroniące ich gospodarstwa przed rozprzestrzenianiem się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). Pomoc w wysokości do 100 tys. zł mogą otrzymać m.in. na utworzenie lub zmodernizowanie niecki dezynfekcyjnej, wyposażenie gospodarstwa w urządzenie do dezynfekcji czy budowę lub przebudowę magazynu do przechowywania słomy dla świń, zakup silosu na paszę gotową do bezpośredniego spożycia przez świnie i wykonanie robót związanych z jego posadowieniem (zwrot do 80 proc. kosztów kwalifikowanych zrealizowanej inwestycji), a także wykonanie ogrodzenia. W tym przypadku zwrotowi podlega do 80 proc. kosztów określonych według standardowych stawek jednostkowych, które wynoszą:

 • 230 zł - koszt wykonania 1 metra bieżącego ogrodzenia;
 • 2 100 zł - koszt wykonania 1 bramy;
 • 710 zł - koszt wykonania 1 furtki.


Druga grupa to spółki wodne lub ich związki, w których większość stanowią rolnicy posiadający grunty rolne, lub w których więcej niż połowa zmeliorowanych gruntów rolnych objętych działalnością spółki jest w posiadaniu rolników. Ta grupa beneficjentów może otrzymać maksymalnie 1 mln zł na zakup maszyn i urządzeń zapobiegających zniszczeniu gospodarstw przez podtopienie czy powódź. Także w tym przypadku limit dofinansowania wynosi 80 proc. kosztów kwalifikowanych zrealizowanej inwestycji.

Co ważne, spółki i związki spółek, które chciałyby ubiegać się o dofinansowanie następujących kosztów robót dotyczących urządzeń wodnych:

 • przebudowy lub remontu rowu melioracyjnego;
 • budowy, przebudowy lub remontu progu, zastawki, przepustu ze spiętrzeniem;
 • prac na sieciach drenarskich;

będą mogły się ubiegać o wsparcie w tym zakresie dopiero w kolejnym naborze.

Wnioski o przyznanie pomocy będą przyjmowały oddziały regionalne ARiMR. Dokumenty można dostarczać do placówek Agencji osobiście lub przez upoważnioną osobę lub elektronicznie – za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP, lub przesyłką rejestrowaną, nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Dotychczas ARiMR przeprowadziła 6 naborów wniosków o pomoc na inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej. Wsparcie zostało dotychczas przyznane nieco ponad 4,7 tys. beneficjentów, a jego kwota wynosi na razie blisko 291 mln zł (na inwestycje chroniące przed ASF przyznano pomoc 4,5 tys. rolników w wysokości ok. 211,5 mln zł, pozostałe środki to wsparcie dla spółek wodnych lub ich związków).

Więcej informacji na stronie Agencji – www.arimr.gov.pl

Info: ARiMR Warszawa

Czytaj
II edycja kampanii społecznej dla przedsiębiorców #bądźwidoczny
2021-09-23 08:02:21, opublikował: Bojanowski Paweł

Szanowni Państwo!

W związku z panującą sytuacją i trudnym położeniem wielu firm, Agencja marketingowa NPROFIT wraz z platformą Teardeals oraz partnerem strategicznym Adshock, po raz drugi będzie prowadzić kampanię społeczną dla przedsiębiorców #bądźwidoczny. Zapraszamy Państwa do udziału w naszym webinarium, które odbędzie się 29 września 2021 roku – dotyczyć będzie kampanii Google Ads dla e-commerce – sklepów internetowych I tego jak za pomocą kampanii zwiększyć sprzedaż. Więcej informacji pod linkiem: https://terdeals.com/pl/14/kampania-badzwidoczny

29 września o 11:00 odbędzie się nasze czwarte webinarium. Prowadzić je będzie Piotr Bortkiewicz, nasz specjalista ds. kampanii SEM. Wydarzenie poświęcone będzie tematyce kampanii Google Ads, i temu, jak prawidłowo ją prowadzić, aby przynosiło to zysk.

Harmonogram webinarium:

 • co musimy skonfigurować, aby uruchomić kampanię produktową,
 • jak utworzyć kampanię produktową,
 • optymalizacja stawek na produktach dla kampanii produktowej,
 • optymalizacja fraz dla kampanii produktowej,
 • dostosowywanie stawek do urządzeń dla kampanii produktowej,
 • wykorzystywanie danych z kampanii produktowej do tworzenia pozostałych kampanii.

Po pierwszej edycji dostrzegamy jak duże grono firm potrzebuje rzetelnej informacji z zakresu procesu pozycjonowania stron internetowych oraz kampanii reklamowych on-line. Posiadane wiadomości nie zawsze wystarczają do prowadzenia skutecznych działań promocyjnych. Obecnie, gdy sytuacja jest trudniejsza, firmy potrzebują rzetelnej wiedzy i wiarygodnych przewodników po świecie cyfrowym, który często jest dla nich szansą na przetrwanie.

Cały zespół Agencji NPROFIT zaangażował się w inicjatywę. Przede wszystkim nasi pracownicy jeszcze mocniej zadbali o wysoką jakość i użyteczność tekstów publikowanych na blogu, z których korzystają przedsiębiorcy. Rozumiemy, że sytuacja, w której znajduje się tak wiele firm nie jest łatwa, dlatego postanowiliśmy działać dla wspólnego dobra. Jeżeli dzięki naszej pracy firma, która miała upaść przeniesie swoją działalność do Internetu i uda się jej przetrwać ten niepewny czas, będzie to dla nas ogromna satysfakcja i powód dumy.

Zapraszamy Państwa do udziału w webinarium i uczestniczeniu w naszej kampanii, w szczególności poprzez udostępnienie tego komunikatu na swojej stronie internetowej – na pewno przyniesie ono efekty w działaniach on-line i wspomoże przedsiębiorców w tych ciężkich chwilach.


Z wyrazami szacunku
Agencja marketingowa NPROFIT


Współorganizatorzy kampanii:
Agencja marketingowa NPROFIT: https://nprofit.net/pl
Agencja marketingowa Adshock: https://adshock.pl

Czytaj
Wszystkich: 361, wyświetlone od 0 do 7    Następne >
     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24