Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleśnica Wideotďż˝umacz Elektroniczne Biuro Obsďż˝ugi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościMiesiąc: Rok:
Zaproszenie do zgłaszania się na Członków Młodzieżowej Rady Klimatycznej, organu doradczego Ministra Klimatu i Środowiska - II Kadencja
2022-06-14 14:30:26, opublikował: Bojanowski Paweł

zobacz zaproszenie do zgłaszania się na Członków Młodzieżowej Rady Klimatycznej, organu doradczego Ministra Klimatu i Środowiska - II Kadencja

Czytaj
II edycja konkursu rowerowego dla mieszkańców woj. dolnośląskiego
2022-05-27 13:18:35, opublikował: Bojanowski Paweł

„TWOJA ULUBIONA TRASA ROWEROWA W WOJ. DOLNOŚLĄSKIM. II EDYCJA”

Jesteś entuzjastą/ką wycieczek rowerowych? Masz ulubione trasy na weekend i urlop? A może do pracy jeździsz rowerem? Jeśli tak - weź udział w konkursie i podziel się z nami swoją ulubioną trasą rowerową!

Czytaj
Trwa rejestracja na kolejną edycję Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju
2022-05-19 10:28:53, opublikował: Bojanowski Paweł

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informuję, że dnia 5 maja br. została uruchomiona rejestracja na kolejną edycję Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, który odbędzie się w dniach 20-26 września 2022 r. Termin na realizację projektów trwa od dnia 18 września do dnia 8 października 2022 r. Polska już po raz ósmy zaangażuje się w to wydarzenie, które promuje Cele Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030. Dzięki zeszłorocznej edycji udało się mimo pandemii wypromować 66 ciekawych inicjatyw, za co serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym podmiotom. Liczę, że i tym razem zechcą Państwo przygotować inicjatywy wpisujące się w obchody Europejskiego Tygodnia. Zachęcam do działania zarówno najmłodszych, młodzież, przedsiębiorców, jak i przedstawicieli instytucji publicznych. Zależy mi, aby różnego rodzaju polskie projekty, wydarzenia i działania realizowane na rzecz zrównoważonego rozwoju były widoczne nie tylko w naszym kraju, ale także szerzej, w całej Europie.

W celu wzięcia udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju należy zarejestrować wydarzenie na stronie www.esdw.eu. Z naszej strony oferujemy wszelkie wsparcie, które pomoże Państwu w sprawnej rejestracji inicjatyw. Punktem kontaktowym jest pani Patrycja Szewczyk (tel. 22 3692652, e-mail: patrycja.szewczyk@klimat.gov.pl).


Życzę nam wszystkim, aby Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju był czasem szczególnej uwagi nakierowanej na potrzebę zrównoważonego rozwoju, ale także czasem radości z udziału w wielu interesujących, kreatywnych działaniach i wydarzeniach.

  zaproszenie do udziału (format PDF)

Z poważaniem,
Anna Moskwa
Minister Klimatu i Środowiska
Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Czytaj
Dofinansowanie do 80% szkoleń dla firm budowlanych
2022-05-09 11:41:54, opublikował: Bojanowski Paweł

Informacje o projekcie

Projekt jest realizowany w ramach ogólnopolskiego konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) „Szkolenia lub doradztwo wynikające z rekomendacji Sektorowych Rad ds. Kompetencji”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.21 Poprawa zarządzania, rozwój kapitału ludzkiego oraz wsparcie procesów innowacyjnych w przedsiębiorstwach; nr POWR.02.21.00-IP.09-00-004/20.

Kompetentni Pracownicy Sektora Budowlanego to projekt partnerski, realizowany wspólnie z Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Dolnośląskimi Pracodawcami.

Termin realizacji projektu od 1 października 2021 roku do 30 czerwca 2023 roku.

Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę 6 772 876,88 zł, z czego 5 694 368,72 zł stanowi dofinasowanie ze środków Unii Europejskiej.

Cel projektu

Udzielenie wsparcia mikro, małym i średnim przedsiębiorcom z terenu całej Polski poprzez refundację usług szkoleniowych, doradczych lub innych usług o charakterze doradczym lub szkoleniowym wspierających rozwój przedsiębiorcy, w zakresie wynikającym z rekomendacji Sektorowych Rad ds. Kompetencji dotyczących zapotrzebowania na kompetencje w sektorze budowlanym.

Wsparcie w ramach projektu realizowane jest w formie refundacji poniesionych przez Przedsiębiorcę kosztów usług rozwojowych zgodnych z rekomendacjami określonymi przez Radę Sektorową, wybranych co do zasady z Bazy Usług Rozwojowych (BUR).

  więcej informacji na: http://frw.pl/budowlany

Info: Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Czytaj
Made in Dolny Śląsk – Święto Granitu Strzegomskiego
2022-05-05 09:13:18, opublikował: Bojanowski Paweł

Dolnośląskie Rozpoczęcie Lata – Święto Granitu Strzegomskiego

W dniach 17-19.06.2022 roku na rynku w Strzegomiu odbędzie się coroczne, cieszącą się dużą popularnością wśród mieszkańców Dolnego Śląska, święto kamieniarzy pn. „Dolnośląskie Rozpoczęcie Lata – Święto Granitu Strzegomskiego”.

Podczas trwającego wydarzenia w sobotę 18.06.2022 r. od godz. 10.00 do godz. 18.00 Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego organizuje kolejną edycję Festiwalu Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk’’.

Serdecznie zapraszamy dolnośląskich producentów rękodzieła oraz żywności regionalnej i tradycyjnej do udziału w festiwalu i sprzedaży swoich produktów. Każdemu z wystawiających się zapewniamy bezpłatne miejsca pod namiotem, stoły, krzesła oraz dostęp do energii elektrycznej – po wcześniejszym uzgodnieniu.Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy dziedzictwo.kulinarne@dolnyslask.pl do dnia 10.05.2022 r.

  więcej informacji na stronie: umwd.dolnyslask.pl

W przypadku pytań i wątpliwości odpowiedzi udzielą:

- Karolina Kubik tel. 71 776 98 53

- Hanna Gierczak tel. 71 776 90 30

Info: Jednostka regionalna KSOW

Czytaj
II edycja Konkursu o Złote Indeksy AEH
2022-05-05 09:06:24, opublikował: Bojanowski Paweł

II edycja Konkursu o Złote Indeksy AEH – weź udział i studiuj na jednej z najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce!

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie zaprasza do udziału w II edycji Konkursu o Złote Indeksy AEH.

Wychodząc naprzeciw ambitnym, młodym osobom, które chciałyby kontynuować edukację na szczeblu szkolnictwa wyższego, Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie organizuje konkurs, w którym do wygrania jest indeks na studia oraz stypendium pokrywające czesne na cały tok studiów. Uczelnia w swojej ofercie posiada kierunki takie jak: psychologia, społeczeństwo smart city, prawo, informatyka, zarządzanie, kosmetologia, dziennikarstwo, dietetyka, politologia, sztuczna inteligencja i data science. Pełna oferta uczelni dostępna jest na stronie: stronie https://vizja.pl

Czytaj
Wsparcie szkoleniowe, dotacyjne i pomostowe udzielane osobom młodym na regionalnym rynku pracy realizowanego w ramach EFS
2022-04-29 09:54:16, opublikował: Bojanowski Paweł

Chcieliśmy poinformować o trwającym naborze do nowego projektu "Wsparcie szkoleniowe, dotacyjne i pomostowe udzielane osobom młodym na regionalnym rynku pracy" na założenie własnej działalności gospodarczej realizowanego w ramach Europejsakiego Funduszu Społecznego.

Co oferujemy?

 • do 23 050,00 zł bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej
 • 2 480,00 zł miesięcznie wsparcia pomostowego przez okres pierwszych 6 miesięcy prowadzenia firmy. To wsparcie może zostać przeznaczone m.in. na pokrycie kosztów ZUS, wynajmu biura, bieżących rachunków, księgowości itp.
 • szkolenia z podstaw działalności gospodarczej „ABC przedsiębiorczości” (w tym: działalność gospodarcza w kontekście przepisów prawnych; radzenie sobie ze stresem i konfliktem; opracowanie raportów obrazujących kondycję firmy) – 32 h (4 dni)
 • szkolenia sprzedażowe (w tym: reklama i inne działania promocyjne; negocjacje biznesowe; pozyskiwanie i obsługa klienta) – 16 h (2 dni)
 • szkolenia – warsztaty pisania biznesplanu z uwzględnieniem sporządzania budżetów i prognoz finansowych (w tym: inne źródła finansowania działalności gospodarczej; sporządzanie biznesplanu i jego realizacja; sporządzanie planów operacyjnych i strategicznych firmy) – 16 h (2 dni)
 • szkolenia z podstaw księgowości (w tym szkolenia z księgowości oraz przepisy podatkowe i ZUS) – 16 h (2 dni)
 • szkolenia ze zdalnych metod prowadzenia biznesu z uwzględnieniem stanu pandemii – 16h (2 dni)

Kto może otrzymać dotację?

W projekcie mogą wziąć udział osoby spełniające łącznie następujące warunki:

 • bierne zawodowo lub bezrobotne niezarejestrowane w Urzędzie Pracy
 • w wieku od 18 do 29 lat
 • osoby fizyczne, które zamieszkują lub uczą się na obszarze województwa dolnośląskiego w rozumieniu KC
 • utraciły zatrudnienie po 01.03.2020 r. (umowa o pracę, zlecenie, umowa o dzieło, może to być krótkotrwała umowa tzw. "śmieciówka")
 • aby otrzymać dotacji należy: zgłosić się do projektu, wziąć udział w szkoleniach i napisać biznesplan, otworzyć firmę i prowadzić ją przez co najmniej 12 miesięcy

Gdzie i kiedy należy się zgłosić?

 • rekrutacja do projektu będzie prowadzona od kwietnia 2022 r.
 • dokumenty rekrutacyjne należy złożyć w biurze projektu, które mieści się przy ul. Dmowskiego 17F/7 we Wrocławiu
 • pomagamy w wypełnieniu wszystkich dokumentów


Więcej szczegółów pod numerem: 71 799 99 73 lub info@europea.pl
Strona projektu: www.pierwszafirma.com.pl

Z poważaniem:
Joanna Jaśkiewicz
Specjalista ds. EFS

Czytaj
Broadway Camp - musicalowy obóz
2022-04-19 11:00:12, opublikował: Bojanowski Paweł

Broadway Camp Polska to tydzień w towarzystwie najlepszych artystów polskiej sceny musicalowej, aktorów teatralnych i telewizyjnych oraz gwiazd estrady, którzy będą tam specjalnie dla Ciebie. Poprowadzą zajęcia ze śpiewu, aktorstwa i tańca, opowiedzą o swojej drodze do kariery, zwrócą uwagę na piękno zawodu artysty, ale i związane z nim ryzyko. To świetna okazja, aby nawiązać nowe znajomości, rozwinąć swoje umiejętności artystyczne, a także szansa, aby odkryć swój talent.

W tym roku część dochodu z obozu zostanie przekazana na uchodźców z Ukrainy.

Więcej informacji na: https://broadwaycamp.pl/

Info: Krzysztof Knapczyk
Koordynator obozu Broadway Camp Polska

Czytaj
Agro-Market24.pl - Wsparcie Producentów Rolnych
2022-04-11 13:05:15, opublikował: Bojanowski Paweł

Uprzejmie informujemy o serwisie Agro-Market24.pl. Portal został stworzony, aby pomóc producentom rolnym w dotarciu do odbiorców na swoje produkty. Zachęcamy również osoby fizyczne do kupowania bezpośrednio od rolników. W ten sposób, wspólnie możemy wspierać polskie rolnictwo. Korzystanie z portalu jest bezpłatne.

Więcej informacji na stronie https://agro-market24.pl/

Czytaj
Nadleśnictwo Oleśnica Śląska informuje o chęci zakupu lasów lub gruntów przeznaczonych do zalesienia
2022-04-08 09:31:54, opublikował: Bojanowski Paweł

zobacz informację (format PDF)
Czytaj
Opiekunki z Ukrainy
2022-04-08 09:26:25, opublikował: Bojanowski Paweł

zobacz informację (format PDF)
Czytaj
Inkluzywne Miejsce Pracy - bezpłatny trening antydyskryminacyjny dla jednostek administracji publicznej, organizacji pozarządowych i przedsiębiorst
2022-04-06 10:23:15, opublikował: Bojanowski Paweł

Wrocław/Dolnośląskie. „Inkluzywne Miejsce Pracy”. Bezpłatny trening antydyskryminacyjny dla jednostek administracji publicznej, organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw

Chcesz się dowiedzieć jak reagować na przemoc, agresję i mowę nienawiści? Interesują Cię mechanizmy powstawania i funkcjonowania stereotypów, uprzedzeń i dyskryminacji? Chcesz wiedzieć co na temat dyskryminacji mówi polskie prawo? Gdzie jest granica wolności słowa i czy ona w ogóle istnieje? Co to jest język inkluzywny i jak się nim posługiwać? Jak uniknąć zachowań dyskryminacyjnych w środowisku zawodowym?

Czytaj
Instytut De Republica poszukuje fotografii dokumentujących polską naukę
2022-03-31 11:17:14, opublikował: Bojanowski Paweł

  zobacz treść (format PDF)

Czytaj
Festiwal Polska od Kuchni - wydłużony termin przyjmowania zgłoszeń
2022-03-30 14:18:31, opublikował: Bojanowski Paweł

Czytaj
Program Stypendialny Horyzonty jeszcze tylko do 31 marca 2022 r
2022-03-25 15:04:54, opublikował: Bojanowski Paweł

Zdobądź finansowanie nauki w szkole średniej we Wrocławiu – rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty jeszcze tylko do 31 marca 2022 r.

Do 31 marca uczniowie klas 8 naszego regionu mogą ubiegać się o stypendium na naukę we Wrocławiu i innych miastach Polski. W ramach Stypendium uczeń ma zapewnione przez cały okres nauki w szkole średniej zakwaterowanie w internacie, wyżywienie, kursy językowe, dofinansowanie do wycieczek szkolnych, wyjazdy wakacyjne i feryjne.

Czytaj
Dziewiąta edycja programy mPotęga
2022-03-23 14:23:44, opublikował: Bojanowski Paweł

mFundacja rozpoczyna dziewiątą edycję mPotęgi

Odkrywanie matematyki w origami, geometria z robotami, matematyczne przepisy w kuchni a nawet… pachnąca matematyka! Królowej nauk można doświadczać wszystkimi zmysłami a dowodzą tego nauczyciele, którzy wzięli udział w ubiegłorocznej edycji mPotęgi. Fundacja mBanku czeka na kolejne niestandardowe pomysły w dziewiątej edycji swojego flagowego programu grantowego. Konkurs ruszył 14 marca.

Czytaj
Przedłużenie naboru wniosków w Konkursie Duże Granty programu „Równać Szanse" do 21 marca do godziny 12:00
2022-03-16 09:28:21, opublikował: Bojanowski Paweł

Szanowni Państwo,

W związku z sytuacją społeczną w naszym kraju, a także w odpowiedzi na liczne prośby jakie wpływają do nas od przedstawicieli organizacji i instytucji chcących wystartować w Konkursie Duże Granty zmieniamy termin zakończenia naboru wniosków.

NABÓR WNIOSKÓW POTRWA DO 21 MARCA DO GODZINY 12:00.

Wszystkie informacje o konkursie duże granty wraz z dokumentami znajdują się tutaj:
http://rownacszanse.org.pl/konkurs_duze_granty/

Info: Równać Szanse

Czytaj
Rynek pracy – pomoc dla Ukrainy
2022-03-16 09:23:37, opublikował: Bojanowski Paweł

Szanowni Państwo,

Departament Rynku Pracy w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej uruchomił, na wortalu publicznych służb zatrudnienia, nową zakładkę adresowaną do uchodźców z Ukrainy o nazwie Rynek pracy – pomoc dla Ukrainy

Dostępna jest pod linkiem: https://psz.praca.gov.pl/pomocdlaukrainy

Zakładka zawiera trzy bloki informacyjne:

 • rynek pracy w Polsce,
 • pomoc w innych obszarach,
 • rynek pracy w Unii Europejskiej.

Zakładka będzie na bieżąco aktualizowana i jest dostępna w wersji ukraińskiej.

Info: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Czytaj
Jeszcze tylko do 31 marca uczniowie klas 8 mogą ubiegać się o stypendium na naukę we Wrocławiu
2022-03-14 11:25:14, opublikował: Bojanowski Paweł

Tylko do 31 marca uczniowie klas 8 z gminy Oleśnica ubiegać się o stypendium na naukę we Wrocławiu – w Liceum Ogólnokształcącym Nr VIII lub Technikum Nr 10 przy Elektronicznych Zakładach Naukowych. W ramach Stypendium uczeń ma zapewnione przez cały okres nauki w szkole średniej zakwaterowanie w bursie, wyżywienie, kursy językowe, dofinansowanie do wycieczek szkolnych. Finansowe wsparcie dotyczy także pasji i zainteresowań, które stypendyści i stypendystki rozwijają wraz z zespołem fundacji dzięki pracy metodą tutoringu. Wspólnie spędzają letnie wakacje i zimowe ferie, biorą udział w warsztatach. To fundament oferty stypendialnej.

O stypendium mogą ubiegać się ósmoklasiści z miejscowości do 30 000 mieszkańców, którzy planują naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC, a średni miesięczny dochód w ich rodzinie nie przekracza 1550 zł netto na osobę. Jak wygląda proces rekrutacji? Kim są koordynatorzy i koordynatorki programu? O tym wszystkim można przeczytać na stronie www.efc.edu.pl/programy/horyzonty

  zobacz pełną informację (format PDF)

Czytaj
Czy Twój telewizor jest gotowy na zmianę nadawania darmowej naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T2 na DVB-T2/HEVC?
2022-03-14 11:12:54, opublikował: Bojanowski Paweł

Czy Twój telewizor jest gotowy na zmianę nadawania darmowej naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T2 na DVB-T2/HEVC?

To ważne! Możesz stracić dostęp do darmowego odbioru TV.

Sprawdź czy możesz skorzystać z rządowego programu dofinansowania do zakupu dekodera lub telewizora spełniającego wymagania techniczne.

Więcej informacji uzyskasz:

Czytaj
Wszystkich: 405, wyświetlone od 0 do 20    Następne >