Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleśnica Wideotďż˝umacz Elektroniczne Biuro Obsďż˝ugi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościMiesiąc: Rok:
Szkoła Liderów: Marketing i zarządzanie w rolnictwie - studia podyplomowe
2023-03-10 10:29:21, opublikował: Bojanowski Paweł

Instytut Gospodarki Rolnej oraz Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przystąpiły do organizacji Szkoły dla Liderów - marketing i zarządzanie w rolnictwie - studia podyplomowe.

Studia są dla osób, które:

 • są absolwentami uczelni wyższych, zainteresowanych tematyką zarządzania i marketingu w rolnictwie;
 • prowadzą własną działalność gospodarczą w agrobiznesie;
 • są zatrudnione w podmiotach gospodarczych i instytucjach z obszaru rolnictwa.

Celem studiów jest:

 • dostarczenie aktualnej wiedzy w zakresie: podstaw zarządzania, podstaw marketingu, podstaw finansów, prawa rolnego, organizacji i funkcjonowania rynków rolnych, ekonomiki rolnictwa i organizacji gospodarstw rolnych, bezpieczeństwa żywnościowego, ekologii i aspektów środowiskowych;
 • wyposażenie uczestników w praktyczne umiejętności menedżerskie niezbędne w codziennej pracy w sektorze agrobiznesu, m.in. z zakresu zarządzania procesami w działalności rolniczej, zarządzania agrofirmą, marketingu, mediacji i negocjacji gospodarczych, komunikacji i wystąpień publicznych;
 • podniesienie kompetencji poprzez przygotowanie prac dyplomowych dotyczących wybranych obszarów zainteresowań oraz spotkania w praktykami z branży.

Studia przygotowują absolwentów od strony teoretycznej i praktycznej również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w sektorze rolnym.

Rejestracja na stronie rejestracja.wsksim.edu.pl

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie SwiatRolnika.info bądź podyplomowe.aksim.edu.pl oraz pod numerem telefonu 535-526-626 Instytut Gospodarki Rolnej.

Info: Instytut Gospodarki Rolnej

Czytaj
Duże granty dla NGO i instytucji kultury!
2023-03-02 09:26:06, opublikował: Bojanowski Paweł

Chcesz wspierać młodzież w rozwijaniu ich pasji i zainteresowań, a także w zdobywaniu kompetencji potrzebnych na lepszy start w dorosłe życie? Marzysz o tym, aby byli bardziej aktywni i zaangażowani w działania społeczne? Teraz masz na to szansę dzięki Programowi Równać Szanse!

Do 22 marca trwa nabór w Konkursie Duże Granty, w którym możesz zdobyć aż do 40 000 zł na realizację minimum rocznego projektu z młodzieżą w Twojej miejscowości!

Program Równać Szanse oferuje młodzieży z małych miejscowości niepowtarzalną okazję do rozwijania swoich pomysłów i realizacji projektów. Są aktywnymi twórcami, uczestnikami i realizatorami projektu.

Dzięki udziałowi w programie młodzież ma możliwość rozwijania nowych umiejętności i doświadczeń, które przydadzą im się w przyszłości. Program oferuje również szansę na zaangażowanie się w działania na rzecz swojej miejscowości i rozwijanie pasji i zainteresowań.

Jest to wyjątkowa okazja dla młodzieży, aby zdobyć doświadczenie i rozwinąć swoje kompetencje, które pomogą im w przyszłości.

Więcej informacji na temat konkursu na www.duzegranty.pl

 

Czytaj
Fundusz Solidarności z Ukrainą - dotacje na działania integracyjne w społecznościach lokalnych
2023-02-15 08:06:03, opublikował: Bojanowski Paweł

Fundacja Batorego zaprasza organizacje społeczne, które podejmują działania na rzecz adaptacji i integracji uchodźców i uchodźczyń w środowisku lokalnym do składania wniosków o dotację w Funduszu Solidarności z Ukrainą.

Czytaj
LGD DW: Informacja nr 11/2023 o planowanej do realizacji operacji własnej
2023-02-07 08:57:51, opublikował: Bojanowski Paweł

Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa działająca na terenie gmin: Bierutów, Czernica, Długołęka, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda, Jelcz-Laskowice, Międzybórz, Oleśnica, Syców, Wilków

realizując Strategia Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Partnerstwa Dobra Widawa w ramach Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (z perspektywą do 2023), finansowaną ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, informuje, że planuje realizację operacji własnej LGD, o której mowa w art. 17 ust. 6 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności (Dz. U. poz. 378) pod warunkiem, że nikt inny uprawniony do wsparcia, w terminie 30 dni od dnia zamieszczenia niniejszej informacji, nie zgłosi LGD zamiaru realizacji takiej operacji.

Czytaj
LGD DW: Informacja nr 10/2023 o planowanej do realizacji operacji własnej
2023-02-07 08:50:11, opublikował: Bojanowski Paweł

Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa działająca na terenie gmin: Bierutów, Czernica, Długołęka, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda, Jelcz-Laskowice, Międzybórz, Oleśnica, Syców, Wilków

realizując Strategia Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Partnerstwa Dobra Widawa w ramach Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (z perspektywą do 2023), finansowaną ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 ?Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność?, informuje, że planuje realizację operacji własnej LGD, o której mowa w art. 17 ust. 6 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności (Dz. U. poz. 378) pod warunkiem, że nikt inny uprawniony do wsparcia, w terminie 30 dni od dnia zamieszczenia niniejszej informacji, nie zgłosi LGD zamiaru realizacji takiej operacji.

  Czytaj
  Promowanie obszaru Lokalnej Grupy Działania Dobra Widawa - Kreowanie Dobrej Marki
  2023-02-03 08:10:11, opublikował: Bojanowski Paweł

  Celem projektu jest budowa i promocja marki produktu lokalnego "Dobra Marka - Partnerstwo Dobra Widawa". Wśród wielu przewidzianych w projekcie działań jest m.in. zaplanowany na marzec cykl szkoleń i warsztatów dla członków naszej lokalnej społeczności.

  Do udziału w nim zapraszamy działających na naszym obszarze lokalnych wytwórców, rękodzielników i usługodawców chcących zaangażować się w proces budowania marki produktu lokalnego naszego obszaru, a także certyfikacji swoich wyrobów i usług.

  Szczegóły znajdują się na naszej stronie internetowej: http://www.dobrawidawa.pl/aktualnosci/1252-rekrutacja-uczestnikow-do-projektu-promowanie-obszaru-lokalnej-grupy-dzialania-dobra-widawa-partnerstwo-dobra-widawa

  pobierz: formularz rekrutacyjny (format DOCX)

  Info: Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa

  Czytaj
  Urząd KNF: zaproszenie na webinarium CEDUR dla seniorów pt. "Cyberbezpieczeństwo w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, w szczególności
  2023-01-20 09:09:16, opublikował: Bojanowski Paweł

  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza na webinarium CEDUR dla seniorów pt. "Cyberbezpieczeństwo w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, w szczególności oszustw na urządzeniach mobilnych", 20 stycznia 2023 roku

  Seminarium online organizowane jest przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektów: Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku ? CEDUR oraz Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa Rynku Finansowego - CEBRF, we współpracy z Komendą Główną Policji.

  Webinarium przeznaczone jest dla seniorów, aby zwiększyć świadomość i uwrażliwić tę grupę społeczną na zagrożenia występujące w Internecie.

  Spotkanie odbędzie się 20 stycznia 2023 roku (17:00-18:00). Logowanie uczestników na webinarium rozpocznie się od 16:45.

  Zgłoszenia będą przyjmowane za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego.

  W celu uczestnictwa w spotkaniu niezbędne jest stabilne łącze internetowe. W spotkaniu uczestniczyć można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację. Szczegółowe informacje techniczne zostaną przesłane wraz z potwierdzeniami uczestnictwa. Potwierdzenia uczestnictwa zostaną przesłane najpóźniej 19 stycznia 2023 roku.

  Udział w webinarium jest bezpłatny.

  zobacz program webinarium (format PDF)

  Info: Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

  Czytaj
  ZUS: Kampania informacyjna skierowana do emerytów i rencistów
  2023-01-20 09:00:10, opublikował: Bojanowski Paweł

  Od stycznia 2023 r. ZUS udostępnił emerytom i rencistom elektroniczną wersję legitymacji. Będzie ona dostępna w telefonie dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel.

  mLegitymacja - nowoczesne rozwiązanie
  W nowym roku wszyscy emeryci i renciści automatycznie uzyskają mLegitymację. Nie wymaga to składania żadnego wniosku ani wizyty w ZUS. Osobom, które nabędą uprawnienia do emerytury lub renty od stycznia 2023 r., ZUS wyda legitymacje w formie elektronicznej. Emeryci lub renciści, którzy zechcą dodatkowo otrzymać tradycyjną legitymację w formie karty plastikowej, będą mieli taką możliwość. Wystarczy, że złożą odpowiedni wniosek do ZUS. Wniosek ERL - ZUS.

  Dodatkowa forma legitymacji emeryta-rencisty w telefonie
  ZUS wystawi elektroniczną wersję legitymacji również wtedy, gdy emeryt­ rencista posiada już legitymację w formie plastikowej karty identyfikacyjnej. Tradycyjna legitymacja pozostaje aktualna zgodnie z terminem jej ważności. Posiadacz obu wersji może używać ich zamiennie, zgodnie ze swoimi osobistymi preferencjami.

  Jak dodać mLegitymację w aplikacji mObywatel
  Każdy emeryt i rencista może samodzielnie dodać swoją mLegitymację w bezpłatnej aplikacji mObywatel. Wystarczą do tego trzy proste kroki: uruchomienie aplikacji, kliknięcie opcji „dodaj dokument" i wybranie na liście dokumentów „legitymacja emeryta-rencisty". Od tej pory na pulpicie aplikacji będzie widoczna ikona mLegitymacji.

  Wniosek o tradycyjną legitymację
  Osoby, które nabędą prawo do emerytury lub renty od stycznia 2023 r. nie otrzymają od ZUS plastikowej karty, zostanie im wystawiona za to mLegitymacja. Jeśli emeryt lub rencista będzie chciał posługiwać się tradycyjną legitymacją, może złożyć do ZUS wniosek o wydanie karty.

  Dotychczasowa legitymacja nadal jest ważna
  Osoby korzystające ze swoich tradycyjnych legitymacji nie muszą się martwić. Zachowują one swoją ważność zgodnie ze wskazanym na nich terminie. mLegitymacja daje emerytom i rencistom możliwość korzystania z dokumentu w wersji elektronicznej, jednak korzystanie z niej nie jest obowiązkowe.

  Info: ZUS w Oleśnicy

  Czytaj
  III Konkurs "Moja smart wieś - Wizje i Inicjatywy".
  2023-01-10 14:15:03, opublikował: Bojanowski Paweł

  Konkurs realizowany jest w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN w ramach operacji Moja SMART wieś. WIZJE i INICJATYWY

  Cel operacji:

  Celem realizowanej przez IRWiR PAN operacji jest upowszechnianie i promocja smart villages wśród mieszkańców obszarów wiejskich poprzez identyfikację wprowadzonych innowacji społecznych oraz cyfrowych na obszarach wiejskich w formie opisu stanu faktycznego (z pogłębionym uwzględnieniem wizji oraz inicjatyw wdrażania tej koncepcji w przyszłości). Ponadto zwiększenie zainteresowania koncepcją smart villages wśród jednostek wprowadzających innowacje oraz zaprezentowanie wizji i inicjatyw dotyczących smart villages w formie elektronicznej.

  Konkurs ma umożliwić wymianę poglądów oraz stworzyć bazę wiedzy, w której gromadzone będą przedsięwzięcia z zakresu smart villages, poprawiające atrakcyjność obszarów wiejskich.

  Więcej informacji na: http://www.irwirpan.waw.pl/smart2022

  Info: IRWiR PAN

  Czytaj
  Spot promujący Dobrowolna Zasadniczą Służbę Wojskową
  2023-01-04 13:52:38, opublikował: Bojanowski Paweł
  Czytaj
  Polskie Inicjatywy Poradnicze - informacja o projekcie
  2023-01-03 10:25:47, opublikował: Bojanowski Paweł

  Zapraszamy do zapoznania się z projektem "Polskie Inicjatywy Poradnicze", w ramach, którego przewidzieliśmy granty na działalność poradniczą.

  Głównym założeniem przedsięwzięcia jest przeprowadzenie konkursu, w którym zostaną wyłonione i dofinansowane organizacje poradnicze świadczące usługi w obszarach: poradnictwo prawne, obywatelskie, psychologiczne, rodzinno-pedagogiczne, konsumenckie oraz zawodowe.

  Wsparcie będą mogły uzyskać podmioty nieposiadające osobowości prawnej (takie jak m.in. uniwersyteckie poradnie prawne oraz placówki poradnictwa rodzinnego związków wyznaniowych), którym osobowości mogą użyczyć organizacje pozarządowe. W tym procesie organizacje pozarządowe będą pełnić funkcję Patrona.

  Realizacja grantów poprzedzona będzie działaniami informacyjnymi i konsultacjami dla uprawnionych podmiotów. Po procesie wyboru podmiotów poradniczych i dofinansowaniu ich inicjatyw otrzymają wsparcie szkoleniowe. Kolejnym narzędziem wspierającym będą seminaria na temat sposobów realizacji, monitorowania działań i rozliczania inicjatywy w formie cyklu projektowego.

  Szczegółowe informacje o projekcie (harmonogram, regulaminy, wzory wniosków) oraz kontakt do Operatorów znajdą Państwo na stronie internetowej projektu www.inicjatywyporadnicze.pl oraz profilu na FB www.facebook.com/PolskieInicjatywyPoradnicze.

  Realizatorem projektu jest partnerstwo organizacji: Fundacja Przestrzeń Lokalna, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej", Lokalna Grupa Działania "Trygon ? Rozwój i Innowacja" które, w 2023 roku będzie realizowało projekt "Polskie Inicjatywy Poradnicze".

  Projekt Polskie Inicjatywy Poradnicze jest sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033

  zobacz ulotkę informacyjną (format PDF)

  zobacz plakat (format PDF)

  Czytaj
  Mundial na Dyktanda.pl
  2022-11-17 12:14:37, opublikował: Bojanowski Paweł

  Za kilka dni cały świat opanuje mundialowa gorączka. Już w tej chwili piłkarskie święto zawładnęło myślami niejednego kibica. A gdyby tak przelać je na papier? I oprócz tego połączyć przyjemne z pożytecznym? Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl proponuje taką możliwość, przygotował bowiem konkurs dla kibiców!

  Całość będzie składała się z dwóch części. Najpierw, w fazie grupowej, każdy miłośnik piłki nożnej będzie mógł podzielić się swoimi przewidywaniami lub marzeniami - czyli przygotować dyktando na temat dowolnego meczu polskiej reprezentacji na tegorocznym mundialu. Swoje teksty można przesyłać tutaj: https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/napisz-dyktando-na-mistrzostwa-swiata

  Następnie, w każdy dzień przed meczem polskiej reprezentacji, organizowany będzie finał, polegający na rozwiązywaniu zwycięskiego dyktanda o konkretnym meczu naszej kadry.

  Zarówno za stworzenie dyktanda, jak i za poprawne rozwiązanie, serwis Dyktanda.pl przewidział nagrody. Zachęcamy zarówno uczniów, jak i dorosłych, do świętowania mistrzostw świata również w takiej formie!

  Z wyrazami szacunku
  Zespół Dyktanda.pl

  Czytaj
  Ogłoszenie o konkursie nr 7/2023 dla partnerów KSOW
  2022-11-08 14:50:57, opublikował: Bojanowski Paweł

  Ogłoszenie o konkursie nr 7/2023 dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) na wybór operacji, które będą realizowane w 2023 r. w ramach dwuletniego planu operacyjnego na lata 2022–2023

  wiecej informacji: https://dolnoslaskie.ksow.pl/aktualnosc/konkurs-nr-7-2023-dla-partnerow-ksow

  Info: KSOW

  Czytaj
  IREPSO: Interwencje młodzieżowe
  2022-10-25 09:48:18, opublikował: Bojanowski Paweł

  Zespół ekspertów Instytutu Rozwoju Edukacji Prawnej i Społeczeństwa Obywatelskiego od niemal 8 lat zajmuje się tematyką wsparcia prawnego oraz merytorycznego organizacji młodzieżowych – młodzieżowych rad jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. W trakcie ostatnich dwóch lat realizowaliśmy projekty, które w dużej mierze przyczyniły się do poprawy działalności oraz organizacji wielu form działalności młodych osób, szczególnie w obliczu pandemii COVID-19.

  Na przełom roku 2022/2023 zaplanowaliśmy projekt ,,Interwencje młodzieżowe”.

  Projekt zakłada stworzenie kanału komunikacji pomiędzy przedstawicielami młodego pokolenia a zespołem Instytutu w zakresie zagadnień związanych z partycypacją społeczną przedstawicieli młodego pokolenia w ramach młodzieżowych organów doradczych, młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego oraz młodzieżowych organizacji pozarządowych. Do tej pory, nie istnieje w Polsce narzędzie, które pozwalałoby na bezpośredni kontakt z ekspertem, który pomoże rozwiać wątpliwości i zasugerować rozwiązanie problemu (związanego np. z utworzeniem młodzieżowej rady czy wykładnię przepisów ustawy). My takie narzędzie Państwu oferujemy.

    szczegółowe informacje (format PDF)

  Info: IREPSO

  Czytaj
  Konkurs z nagrodami z okazji Święta Edukacji Narodowej
  2022-10-12 15:31:27, opublikował: Bojanowski Paweł

  Z okazji Święta Edukacji Narodowej Serwis Dyktanda.pl zaprasza wszystkich, a zwłaszcza Uczniów i Nauczycieli, na specjalne dyktando z nagrodami!

  Dyktando odbędzie się tradycyjnie 14 października 2022 r. Zostanie rozegrane w całości online, a więc do udziału niezbędny będzie komputer z dostępem do internetu. Ważne, aby móc skorzystać z głośników lub słuchawek, ponieważ będzie to dyktando ze słuchu. Zupełnie jak na szkolnej lekcji!

  Do rozwiązywania dyktanda będzie można przystąpić między 18:00 a 19:00. Nagranie, stanowiące treść dyktanda, będzie można dowolnie zatrzymywać i przewijać, tak aby każdy uczestnik mógł dostosować prędkość do swoich możliwości.

  Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia oraz do zapisania się na Dyktando na Święto Edukacji Narodowej. Wystarczy kliknąć "Zapisz się do konkursu" na poniższej stronie:

  https://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-dzien-edukacji-narodowej-2022?audio=1

  Warto postarać się o dobry wynik, ponieważ organizatorzy przewidzieli nagrody! Powodzenia!

  Info: Zespół Dyktanda.pl

  Czytaj
  XXII edycja programu stypendialnego "zDolny Śląsk"
  2022-09-27 09:39:22, opublikował: Bojanowski Paweł

  XXII EDYCJA PROGRAMU STYPENDIALNEGO "ZDOLNY ŚLĄSK"

  POZOSTAŁ TYDZIEŃ NA ZŁOŻENIE WNIOSKU O STYPENDIA

  Za tydzień 4 października kończy się nabór wniosków w Programie Stypendialnym "zDolny Śląsk". Fundacja Edukacji Międzynarodowej z Wrocławia zaprasza uzdolnionych uczniów do spróbowania swoich sił w drodze do zdobycia nagród finansowych za pielęgnowanie talentów.

  W XXII edycji Programu Stypendialnego "zDolny Śląsk" zostanie przyznanych około 50 stypendiów dla wyróżniających się osiągnięciami, ale i postawą uczniów i absolwentów szkół podstawowych i średnich z terenu całego województwa. Laureaci całoroczne stypendia będą mogli przeznaczyć na wydatki związane z nauką i rozwojem osobistym.

  Stypendia przeznaczone są dla absolwentów klas IV szkół podstawowych, przez starszych uczniów tych szkół, aż po tegorocznych maturzystów. Nagrodzeni zostaną kandydaci, którzy osiągają ponadprzeciętne wyniki w nauce, działalności artystycznej lub sportowej, ale także młodzież zaangażowana w działalność społeczną.

  Nabór wniosków w XXII edycji programu stypendialnego "zDolny Śląsk" trwa do 4 października 2022. Regulamin, szczegółowe warunki konkursu oraz wzory wniosków dostępne są na stronie Fundacji Edukacji Międzynarodowej: https://www.fem.org.pl/rusza-xxii-edycja-programu-stypendialnego-zdolny-slask/

  Wypełnione i podpisane wnioski należy przesłać wyłącznie tradycyjną pocztą do 4 października 2022 na adres FEM: ul. Racławicka 101, 53-149 Wrocław, z dopiskiem na kopercie "zDolny Śląsk". Nie ma możliwości składania wniosków osobiście.

  Program Stypendialny "zDolny Śląsk" ma na celu znoszenie barier w dostępie do oświaty oraz wspieraniu uzdolnionej młodzieży na terenie Dolnego Śląska. Program został zainicjowany w 2001 roku przez Fundację Edukacji Międzynarodowej (FEM) i Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Był to pierwszy w Polsce program pomocy najzdolniejszej młodzieży obejmujący swoim zasięgiem całe województwo. Przy FEM powołano wówczas Kapitułę Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień. FEM zorganizowała już czternaście edycji programu stypendialnego. W jego ramach pomoc otrzymało blisko 1400 młodych ludzi; na ten cel wydatkowano około 1 500 000 złotych.

  Program współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

  Info: Fundacja Edukacji Międzynarodowej Wrocław

    pobierz: Informacja Prasowa (format PDF)

  Czytaj
  Ruszyła rekrutacja do projektu szkoleniowo-doradczczego Fundusze dla Klimatu - Sieć Doradców NGO!
  2022-09-15 12:31:28, opublikował: Bojanowski Paweł

  Szanowi Państwo,

  właśnie ruszamy z rekrutacją do nowego projektu szkoleniowo-doradczego pn. Fundusze dla Klimatu - Sieć Doradców NGO.

  Fundusze dla Klimatu - Sieć Doradców NGO to projekt szkoleniowo-doradczy realizowany przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych (OFOP) przy współpracy Fundacji Sendzimira w ramach programu „Zielony Lider” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem projektu jest zbudowanie ogólnopolskiej sieci doradców w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich na projekty społeczne i/lub inwestycyjne służące mitygacji i adaptacji do zmian klimatu, a także wspieranie tych osób w ich działaniach doradczych.

  Szukamy osób, które mają w sobie pasję, wrażliwość i wiedzę z zakresu dbania o klimat i środowisko, wiedzą jak przygotować projekty społeczne i/lub inwestycyjne, są przekonani, że współpraca władz samorządowych i lokalnych organizacji jest ważna, są aktywni lokalnie i posiadają kompetencje do tego, aby doradzać lokalnej społeczności.

  Wszystkie szczegóły znajdują się tutaj: Fundusze dla klimatu, nabór chętnych trwa do 26 września, żeby się zgłosić, należy wypełnić formularz: Fundusze dla Klimatu - zgłoszenie

  Info: Program Fundusze dla Klimatu - Sieć Doradców NGO

  Czytaj
  Zapraszamy do wzięcia udziału w III Konkursie "Moja smart wieś - Wizje i Inicjatywy"
  2022-09-07 10:49:53, opublikował: Bojanowski Paweł

  Zapraszamy do wzięcia udziału w III Konkursie "Moja smart wieś - Wizje i Inicjatywy".
  Szukamy pomysłów i inicjatyw, dzięki którym Twoja wieś może stać się lub stała się bardziej przyjazna do życia.

  W dwóch poprzednich edycjach zgłosiliście nam ponad 160 prac.


  Pochwal się swoją smart wsią i wygraj nawet 6000 zł. Łączna pula nagród to 44 tys. zł.

  Więcej informacji na stronie: https://www.irwirpan.waw.pl/869/badania/moja-smart-wies-wizje-i-inicjatywy

  Info: IRWiR PAN

  Czytaj
  ARiMR: Webinarium dot. rolnictwa
  2022-09-07 10:40:11, opublikował: Bojanowski Paweł

  Szanowni Państwo,

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, jako współorganizator wraz z Parlamentarnym Zespołem ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw zaprasza na ogólnopolskie wydarzenie, jakim jest bezpłatne webinarium poświęcone tematyce związanej z rolnictwem.

  Webinar pod patronatem:

  • Kancelarię Prezesa Rady Ministrów,
  • Wicepremiera, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pana Henryka Kowalczyka
  • Poseł na Sejm RP pani Agnieszki Soin

  Webinarium odbędzie się w dniu: 08 września 2022 r. o godz. 11.00.

  Link do e-seminarium udostępniony zostanie na stronie ARiMR.

  Osoby, które chcą wziąć w nim udział, mogą zrobić to korzystając z linków, które znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/arimr/webinar

  W webinarium można wziąć udział poprzez aplikację MS TEAMS , przeglądarkę internetową lub w Biurach Powiatowych ARiMR.

  Info: ARiMR

  Czytaj
  XXII edycja Konkursu "zDolny Śląsk"
  2022-09-06 13:05:07, opublikował: Bojanowski Paweł

  zobacz: informację o XXII edycji Konkursu "zDolny Śląsk" (format PDF)
  Czytaj
  Wszystkich: 432, wyświetlone od 0 do 20    Następne >