Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleśnica Wideotďż˝umacz Elektroniczne Biuro Obsďż˝ugi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościMiesiąc: Rok:
Mundial na Dyktanda.pl
2022-11-17 12:14:37, opublikował: Bojanowski Paweł

Za kilka dni cały świat opanuje mundialowa gorączka. Już w tej chwili piłkarskie święto zawładnęło myślami niejednego kibica. A gdyby tak przelać je na papier? I oprócz tego połączyć przyjemne z pożytecznym? Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl proponuje taką możliwość, przygotował bowiem konkurs dla kibiców!

Całość będzie składała się z dwóch części. Najpierw, w fazie grupowej, każdy miłośnik piłki nożnej będzie mógł podzielić się swoimi przewidywaniami lub marzeniami - czyli przygotować dyktando na temat dowolnego meczu polskiej reprezentacji na tegorocznym mundialu. Swoje teksty można przesyłać tutaj: https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/napisz-dyktando-na-mistrzostwa-swiata

Następnie, w każdy dzień przed meczem polskiej reprezentacji, organizowany będzie finał, polegający na rozwiązywaniu zwycięskiego dyktanda o konkretnym meczu naszej kadry.

Zarówno za stworzenie dyktanda, jak i za poprawne rozwiązanie, serwis Dyktanda.pl przewidział nagrody. Zachęcamy zarówno uczniów, jak i dorosłych, do świętowania mistrzostw świata również w takiej formie!

Z wyrazami szacunku
Zespół Dyktanda.pl

Czytaj
Ogłoszenie o konkursie nr 7/2023 dla partnerów KSOW
2022-11-08 14:50:57, opublikował: Bojanowski Paweł

Ogłoszenie o konkursie nr 7/2023 dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) na wybór operacji, które będą realizowane w 2023 r. w ramach dwuletniego planu operacyjnego na lata 2022–2023

wiecej informacji: https://dolnoslaskie.ksow.pl/aktualnosc/konkurs-nr-7-2023-dla-partnerow-ksow

Info: KSOW

Czytaj
IREPSO: Interwencje młodzieżowe
2022-10-25 09:48:18, opublikował: Bojanowski Paweł

Zespół ekspertów Instytutu Rozwoju Edukacji Prawnej i Społeczeństwa Obywatelskiego od niemal 8 lat zajmuje się tematyką wsparcia prawnego oraz merytorycznego organizacji młodzieżowych – młodzieżowych rad jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. W trakcie ostatnich dwóch lat realizowaliśmy projekty, które w dużej mierze przyczyniły się do poprawy działalności oraz organizacji wielu form działalności młodych osób, szczególnie w obliczu pandemii COVID-19.

Na przełom roku 2022/2023 zaplanowaliśmy projekt ,,Interwencje młodzieżowe”.

Projekt zakłada stworzenie kanału komunikacji pomiędzy przedstawicielami młodego pokolenia a zespołem Instytutu w zakresie zagadnień związanych z partycypacją społeczną przedstawicieli młodego pokolenia w ramach młodzieżowych organów doradczych, młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego oraz młodzieżowych organizacji pozarządowych. Do tej pory, nie istnieje w Polsce narzędzie, które pozwalałoby na bezpośredni kontakt z ekspertem, który pomoże rozwiać wątpliwości i zasugerować rozwiązanie problemu (związanego np. z utworzeniem młodzieżowej rady czy wykładnię przepisów ustawy). My takie narzędzie Państwu oferujemy.

  szczegółowe informacje (format PDF)

Info: IREPSO

Czytaj
Konkurs z nagrodami z okazji Święta Edukacji Narodowej
2022-10-12 15:31:27, opublikował: Bojanowski Paweł

Z okazji Święta Edukacji Narodowej Serwis Dyktanda.pl zaprasza wszystkich, a zwłaszcza Uczniów i Nauczycieli, na specjalne dyktando z nagrodami!

Dyktando odbędzie się tradycyjnie 14 października 2022 r. Zostanie rozegrane w całości online, a więc do udziału niezbędny będzie komputer z dostępem do internetu. Ważne, aby móc skorzystać z głośników lub słuchawek, ponieważ będzie to dyktando ze słuchu. Zupełnie jak na szkolnej lekcji!

Do rozwiązywania dyktanda będzie można przystąpić między 18:00 a 19:00. Nagranie, stanowiące treść dyktanda, będzie można dowolnie zatrzymywać i przewijać, tak aby każdy uczestnik mógł dostosować prędkość do swoich możliwości.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia oraz do zapisania się na Dyktando na Święto Edukacji Narodowej. Wystarczy kliknąć "Zapisz się do konkursu" na poniższej stronie:

https://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-dzien-edukacji-narodowej-2022?audio=1

Warto postarać się o dobry wynik, ponieważ organizatorzy przewidzieli nagrody! Powodzenia!

Info: Zespół Dyktanda.pl

Czytaj
XXII edycja programu stypendialnego "zDolny Śląsk"
2022-09-27 09:39:22, opublikował: Bojanowski Paweł

XXII EDYCJA PROGRAMU STYPENDIALNEGO "ZDOLNY ŚLĄSK"

POZOSTAŁ TYDZIEŃ NA ZŁOŻENIE WNIOSKU O STYPENDIA

Za tydzień 4 października kończy się nabór wniosków w Programie Stypendialnym "zDolny Śląsk". Fundacja Edukacji Międzynarodowej z Wrocławia zaprasza uzdolnionych uczniów do spróbowania swoich sił w drodze do zdobycia nagród finansowych za pielęgnowanie talentów.

W XXII edycji Programu Stypendialnego "zDolny Śląsk" zostanie przyznanych około 50 stypendiów dla wyróżniających się osiągnięciami, ale i postawą uczniów i absolwentów szkół podstawowych i średnich z terenu całego województwa. Laureaci całoroczne stypendia będą mogli przeznaczyć na wydatki związane z nauką i rozwojem osobistym.

Stypendia przeznaczone są dla absolwentów klas IV szkół podstawowych, przez starszych uczniów tych szkół, aż po tegorocznych maturzystów. Nagrodzeni zostaną kandydaci, którzy osiągają ponadprzeciętne wyniki w nauce, działalności artystycznej lub sportowej, ale także młodzież zaangażowana w działalność społeczną.

Nabór wniosków w XXII edycji programu stypendialnego "zDolny Śląsk" trwa do 4 października 2022. Regulamin, szczegółowe warunki konkursu oraz wzory wniosków dostępne są na stronie Fundacji Edukacji Międzynarodowej: https://www.fem.org.pl/rusza-xxii-edycja-programu-stypendialnego-zdolny-slask/

Wypełnione i podpisane wnioski należy przesłać wyłącznie tradycyjną pocztą do 4 października 2022 na adres FEM: ul. Racławicka 101, 53-149 Wrocław, z dopiskiem na kopercie "zDolny Śląsk". Nie ma możliwości składania wniosków osobiście.

Program Stypendialny "zDolny Śląsk" ma na celu znoszenie barier w dostępie do oświaty oraz wspieraniu uzdolnionej młodzieży na terenie Dolnego Śląska. Program został zainicjowany w 2001 roku przez Fundację Edukacji Międzynarodowej (FEM) i Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Był to pierwszy w Polsce program pomocy najzdolniejszej młodzieży obejmujący swoim zasięgiem całe województwo. Przy FEM powołano wówczas Kapitułę Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień. FEM zorganizowała już czternaście edycji programu stypendialnego. W jego ramach pomoc otrzymało blisko 1400 młodych ludzi; na ten cel wydatkowano około 1 500 000 złotych.

Program współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Info: Fundacja Edukacji Międzynarodowej Wrocław

  pobierz: Informacja Prasowa (format PDF)

Czytaj
Ruszyła rekrutacja do projektu szkoleniowo-doradczczego Fundusze dla Klimatu - Sieć Doradców NGO!
2022-09-15 12:31:28, opublikował: Bojanowski Paweł

Szanowi Państwo,

właśnie ruszamy z rekrutacją do nowego projektu szkoleniowo-doradczego pn. Fundusze dla Klimatu - Sieć Doradców NGO.

Fundusze dla Klimatu - Sieć Doradców NGO to projekt szkoleniowo-doradczy realizowany przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych (OFOP) przy współpracy Fundacji Sendzimira w ramach programu „Zielony Lider” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem projektu jest zbudowanie ogólnopolskiej sieci doradców w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich na projekty społeczne i/lub inwestycyjne służące mitygacji i adaptacji do zmian klimatu, a także wspieranie tych osób w ich działaniach doradczych.

Szukamy osób, które mają w sobie pasję, wrażliwość i wiedzę z zakresu dbania o klimat i środowisko, wiedzą jak przygotować projekty społeczne i/lub inwestycyjne, są przekonani, że współpraca władz samorządowych i lokalnych organizacji jest ważna, są aktywni lokalnie i posiadają kompetencje do tego, aby doradzać lokalnej społeczności.

Wszystkie szczegóły znajdują się tutaj: Fundusze dla klimatu, nabór chętnych trwa do 26 września, żeby się zgłosić, należy wypełnić formularz: Fundusze dla Klimatu - zgłoszenie

Info: Program Fundusze dla Klimatu - Sieć Doradców NGO

Czytaj
Zapraszamy do wzięcia udziału w III Konkursie "Moja smart wieś - Wizje i Inicjatywy"
2022-09-07 10:49:53, opublikował: Bojanowski Paweł

Zapraszamy do wzięcia udziału w III Konkursie "Moja smart wieś - Wizje i Inicjatywy".
Szukamy pomysłów i inicjatyw, dzięki którym Twoja wieś może stać się lub stała się bardziej przyjazna do życia.

W dwóch poprzednich edycjach zgłosiliście nam ponad 160 prac.


Pochwal się swoją smart wsią i wygraj nawet 6000 zł. Łączna pula nagród to 44 tys. zł.

Więcej informacji na stronie: https://www.irwirpan.waw.pl/869/badania/moja-smart-wies-wizje-i-inicjatywy

Info: IRWiR PAN

Czytaj
ARiMR: Webinarium dot. rolnictwa
2022-09-07 10:40:11, opublikował: Bojanowski Paweł

Szanowni Państwo,

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, jako współorganizator wraz z Parlamentarnym Zespołem ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw zaprasza na ogólnopolskie wydarzenie, jakim jest bezpłatne webinarium poświęcone tematyce związanej z rolnictwem.

Webinar pod patronatem:

 • Kancelarię Prezesa Rady Ministrów,
 • Wicepremiera, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pana Henryka Kowalczyka
 • Poseł na Sejm RP pani Agnieszki Soin

Webinarium odbędzie się w dniu: 08 września 2022 r. o godz. 11.00.

Link do e-seminarium udostępniony zostanie na stronie ARiMR.

Osoby, które chcą wziąć w nim udział, mogą zrobić to korzystając z linków, które znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/arimr/webinar

W webinarium można wziąć udział poprzez aplikację MS TEAMS , przeglądarkę internetową lub w Biurach Powiatowych ARiMR.

Info: ARiMR

Czytaj
XXII edycja Konkursu "zDolny Śląsk"
2022-09-06 13:05:07, opublikował: Bojanowski Paweł

zobacz: informację o XXII edycji Konkursu "zDolny Śląsk" (format PDF)
Czytaj
Przedsiębiorczość drogą do aktywizacji zawodowej mieszkańców Dolnego Śląska
2022-08-19 08:55:31, opublikował: Bojanowski Paweł

Weź dotacje i otwórz własną firmę!

Do końca miesiąca trwa nabór do Projektu "Przedsiębiorczość drogą do aktywizacji zawodowej mieszkańców Dolnego Śląska"!

Projekt skierowany do osób zamieszkałych lub uczących się na obszarze województwa dolnośląskiego, które spełniają łącznie następujące kryteria:

 • są osobami biernymi zawodowo lub bezrobotnymi niezarejestrowanymi w urzędzie pracy,
 • są osobami w wieku 18-29 lat,
 • utraciły zatrudnienie po 01.03.2020 r.*

UWAGA! Dla wszystkich Uczestników Projektu jest przewidziane szkolenie z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej.

Oferujemy:

 • Bezzwrotną dotację w wysokości 23 050,00 zł na wydatki inwestycyjne związane z uruchomieniem własnej firmy.
 • Pomostowe wsparcie finansowe w wysokości do 2 600,00 zł miesięcznie, udzielane w okresie do 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej.

Zapraszamy do udziału w Projekcie
jesteśmy online - napisz do nas w prywatnej wiadomości
bądź zadzwoń 48 76 862 27 77 wewn. 66 !

Wnioski, Regulamin Projektu: https://lnkd.in/g_VqVgZt

Projekt "Przedsiębiorczość drogą do aktywizacji zawodowej mieszkańców Dolnego Śląska" finansowany ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Działania 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy, Poddziałania 1.2.1 Wsparcie EFS, POWER 2014-2020.

Info: Agencja Rozwoju Regionalnego "ARLEG" S.A. Biuro w Głogowie

Czytaj
Bezzwrotna dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej
2022-08-17 14:49:39, opublikował: Bojanowski Paweł

Agencja Rozwoju Regionalnego "AGROREG" S.A. w Nowej Rudzie informuje, że przedłuża nabór do projektu "Mój biznes - moja przyszłość" dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej do dnia 31.08.2022 r. do godziny 12:00. W związku z faktem, że jest to ostatni nabór uczestników do projektu, ilość miejsc jest ograniczona.

W ramach projektu można uzyskać bezzwrotne wsparcie w wysokości 23 050,00 zł na otwarcie działalności gospodarczej oraz półroczne wsparcie pomostowe w wysokości średnio 2 000,00 zł/mc.
Projekt jest skierowany do osób bezrobotnych i biernych zawodowo (studentów), które:

 • uczą się lub zamieszkują w woj. dolnośląskim,
 • utraciły zatrudnienie, (umowa o pracę, umowa cywilnoprawna) po 1 marca 2020 roku,
 • bez wskazania sposobu rozwiązania stosunku pracy i długości trwania zatrudnienia,
 • nie są zarejestrowane w Urzędzie Pracy,
 • są w wieku 18-29 lat.

Szczegóły dotyczące projektu:
https://www.agroreg.com.pl/index.php/oferta/moj-biznes-moja-przyszlosc

Info: Agencja Rozwoju Regionalnego "AGROREG" S.A.

Czytaj
Dyktando wakacyjne z nagrodami
2022-08-10 12:56:37, opublikował: Bojanowski Paweł

  więcej informacji: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-wakacyjne-2022

Info: Zespół Dyktanda.pl

Czytaj
Nabór partnerów społeczno-gospodarczych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego jako ciało konsultac
2022-08-04 08:54:56, opublikował: Bojanowski Paweł

Nabór partnerów społeczno-gospodarczych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego jako ciało konsultacyjne – opiniodawcze Rady ZIT WrOF.

Co to jest Rada ZIT WrOF?

Rada Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego (zwana dalej: „Radą ZIT WrOF”) zostanie powołana na postawie Porozumienia z dnia 17 grudnia 2021 r. w sprawie zasad współpracy Stron porozumienia przy programowaniu, wdrażaniu, finansowaniu, ewaluacji, uzgadnianiu wspólnych inwestycji, bieżącej obsłudze i rozliczeniach ZIT WrOF

Rada ZIT WrOF jest powoływana przez Komitet Sterujący ZIT WrOF (KS ZIT WrOF) jako ciało konsultacyjno-opiniodawcze. Rada ZIT WrOF składa się z przedstawicieli władz regionalnych, lokalnych i miejskich oraz innych instytucji publicznych, partnerów gospodarczych i społecznych, właściwych podmiotów reprezentujących społeczeństwo obywatelskie, takich jak partnerzy działający na rzecz środowiska, organizacji pozarządowych, oraz podmiotów odpowiedzialnych za promowanie włączenia społecznego, praw podstawowych, praw osób z niepełnosprawnościami, równouprawnienia płci i niedyskryminacji w stosownych przypadkach, jednostki badawcze i uczelnie wyższe. Do najważniejszych zadań Rady ZIT WrOF należy opiniowanie dokumentów niezbędnych do realizacji zadań ZIT WrOF. Wybrani Członkowie Rady ZIT WrOF będą czynnie współpracowali z Biurem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego. Zasady funkcjonowania Rady ZIT WrOF będzie określać Regulamin Rady ZIT WrOF.

  zobacz: pełna informacja o naborze (format PDF)

  więcej informacji na: zitwrof.pl

Czytaj
Webinarium CEDUR dla seniorów pt. "Cyberbezpieczeństwo z perspektywy klienta usług finansowych ? aspekty praktyczne" - 21 września 2022
2022-07-21 13:41:11, opublikował: Bojanowski Paweł

Szanowni Państwo,

zapraszamy na trzecie z cyklu webinariów dla seniorów organizowane przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) w ramach projektów: Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR i Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa Rynku Finansowego – CEBRF, we współpracy z Komendą Główną Policji.

Webinarium pt. „Cyberbezpieczeństwo z perspektywy klienta usług finansowych – aspekty praktyczne” zaplanowane jest do realizacji na 21 września 2022 roku (środa).

Celem webinarium jest poszerzenie świadomości seniorów w zakresie cyberbezpieczeństwa w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, zwłaszcza oszustw na urządzeniach mobilnych.

Link do strony wydarzenia, gdzie znajdą Państwo odnośnik do formularza zgłoszeniowego:
https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=78973&p_id=18

  zobacz: Program CEDUR (format PDF)

  zobacz: Klauzula informacyjna RODO (format PDF)

Info: Urząd KNF

Czytaj
Nabór kompetencje dla sektorów - gospodarka wodno-ściekowa i rekultywacja
2022-07-18 09:54:01, opublikował: Bojanowski Paweł

Od 14 lipca TRWA NABÓR formularzy zgłoszeniowych projektu pn. ?Kompetencje dla sektorów ? gospodarka wodno-ściekowa i rekultywacja? ? RUNDA NR 1??

Zapoznaj się z Ogłoszeniem o naborze: https://arleg.eu/ogloszenie-o-naborze-formularzy-zgloszeniowych-projektu-pn-kompetencje-dla-sektorow-gospodarka-wodno-sciekowa-i-rekultywacja-runda-nr-1/

Link do Systemu Operatora: http://gwsir.uslugi-rozwojowe.pl/

Zapraszamy do kontaktu:
76 862 27 77 wew. 61, 62
gwsir@arleg.eu

Projekt został opracowany w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Realizacja projektu została sfinansowana przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

zobacz ogłoszenie (format PDF)

Czytaj
Stypendia pomostowe dla maturzystów
2022-07-04 11:20:10, opublikował: Bojanowski Paweł

Stypendia pomostowe mają za zadanie pomóc „świeżo upieczonym” studentom, pochodzącym z niezamożnych rodzin, przetrwać najtrudniejszy, pierwszy rok studiowania. Skierowane są do uzdolnionych maturzystów, którzy mieszkają w małych miejscowościach Dolnego Śląska (poniżej 20 tys. mieszkańców) oraz dostali się na I rok studiów dziennych magisterskich.

Ogólnopolskim organizatorem programu jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości z Łodzi. FEM jest jej dolnośląskim partnerem.


zobacz informację o stypendiach pomostowych dla maturzystów (format PDF)

Wnioski oraz regulamin konkursu można pobrać na stronie internetowej: https://www.fem.org.pl/stypendia-pomostowe

Czytaj
Zaproszenie do zgłaszania się na Członków Młodzieżowej Rady Klimatycznej, organu doradczego Ministra Klimatu i Środowiska - II Kadencja
2022-06-14 14:30:26, opublikował: Bojanowski Paweł

zobacz zaproszenie do zgłaszania się na Członków Młodzieżowej Rady Klimatycznej, organu doradczego Ministra Klimatu i Środowiska - II Kadencja

Czytaj
II edycja konkursu rowerowego dla mieszkańców woj. dolnośląskiego
2022-05-27 13:18:35, opublikował: Bojanowski Paweł

„TWOJA ULUBIONA TRASA ROWEROWA W WOJ. DOLNOŚLĄSKIM. II EDYCJA”

Jesteś entuzjastą/ką wycieczek rowerowych? Masz ulubione trasy na weekend i urlop? A może do pracy jeździsz rowerem? Jeśli tak - weź udział w konkursie i podziel się z nami swoją ulubioną trasą rowerową!

Czytaj
Trwa rejestracja na kolejną edycję Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju
2022-05-19 10:28:53, opublikował: Bojanowski Paweł

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informuję, że dnia 5 maja br. została uruchomiona rejestracja na kolejną edycję Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, który odbędzie się w dniach 20-26 września 2022 r. Termin na realizację projektów trwa od dnia 18 września do dnia 8 października 2022 r. Polska już po raz ósmy zaangażuje się w to wydarzenie, które promuje Cele Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030. Dzięki zeszłorocznej edycji udało się mimo pandemii wypromować 66 ciekawych inicjatyw, za co serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym podmiotom. Liczę, że i tym razem zechcą Państwo przygotować inicjatywy wpisujące się w obchody Europejskiego Tygodnia. Zachęcam do działania zarówno najmłodszych, młodzież, przedsiębiorców, jak i przedstawicieli instytucji publicznych. Zależy mi, aby różnego rodzaju polskie projekty, wydarzenia i działania realizowane na rzecz zrównoważonego rozwoju były widoczne nie tylko w naszym kraju, ale także szerzej, w całej Europie.

W celu wzięcia udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju należy zarejestrować wydarzenie na stronie www.esdw.eu. Z naszej strony oferujemy wszelkie wsparcie, które pomoże Państwu w sprawnej rejestracji inicjatyw. Punktem kontaktowym jest pani Patrycja Szewczyk (tel. 22 3692652, e-mail: patrycja.szewczyk@klimat.gov.pl).


Życzę nam wszystkim, aby Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju był czasem szczególnej uwagi nakierowanej na potrzebę zrównoważonego rozwoju, ale także czasem radości z udziału w wielu interesujących, kreatywnych działaniach i wydarzeniach.

  zaproszenie do udziału (format PDF)

Z poważaniem,
Anna Moskwa
Minister Klimatu i Środowiska
Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Czytaj
Dofinansowanie do 80% szkoleń dla firm budowlanych
2022-05-09 11:41:54, opublikował: Bojanowski Paweł

Informacje o projekcie

Projekt jest realizowany w ramach ogólnopolskiego konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) „Szkolenia lub doradztwo wynikające z rekomendacji Sektorowych Rad ds. Kompetencji”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.21 Poprawa zarządzania, rozwój kapitału ludzkiego oraz wsparcie procesów innowacyjnych w przedsiębiorstwach; nr POWR.02.21.00-IP.09-00-004/20.

Kompetentni Pracownicy Sektora Budowlanego to projekt partnerski, realizowany wspólnie z Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Dolnośląskimi Pracodawcami.

Termin realizacji projektu od 1 października 2021 roku do 30 czerwca 2023 roku.

Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę 6 772 876,88 zł, z czego 5 694 368,72 zł stanowi dofinasowanie ze środków Unii Europejskiej.

Cel projektu

Udzielenie wsparcia mikro, małym i średnim przedsiębiorcom z terenu całej Polski poprzez refundację usług szkoleniowych, doradczych lub innych usług o charakterze doradczym lub szkoleniowym wspierających rozwój przedsiębiorcy, w zakresie wynikającym z rekomendacji Sektorowych Rad ds. Kompetencji dotyczących zapotrzebowania na kompetencje w sektorze budowlanym.

Wsparcie w ramach projektu realizowane jest w formie refundacji poniesionych przez Przedsiębiorcę kosztów usług rozwojowych zgodnych z rekomendacjami określonymi przez Radę Sektorową, wybranych co do zasady z Bazy Usług Rozwojowych (BUR).

  więcej informacji na: http://frw.pl/budowlany

Info: Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Czytaj
Wszystkich: 421, wyświetlone od 0 do 20    Następne >