Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleśnica Wideotďż˝umacz Elektroniczne Biuro Obsďż˝ugi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościMiesiąc: Rok:
Bezzwrotna dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej
2022-08-17 14:49:39, opublikował: Bojanowski Paweł

Agencja Rozwoju Regionalnego "AGROREG" S.A. w Nowej Rudzie informuje, że przedłuża nabór do projektu "Mój biznes - moja przyszłość" dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej do dnia 31.08.2022 r. do godziny 12:00. W związku z faktem, że jest to ostatni nabór uczestników do projektu, ilość miejsc jest ograniczona.

W ramach projektu można uzyskać bezzwrotne wsparcie w wysokości 23 050,00 zł na otwarcie działalności gospodarczej oraz półroczne wsparcie pomostowe w wysokości średnio 2 000,00 zł/mc.
Projekt jest skierowany do osób bezrobotnych i biernych zawodowo (studentów), które:

 • uczą się lub zamieszkują w woj. dolnośląskim,
 • utraciły zatrudnienie, (umowa o pracę, umowa cywilnoprawna) po 1 marca 2020 roku,
 • bez wskazania sposobu rozwiązania stosunku pracy i długości trwania zatrudnienia,
 • nie są zarejestrowane w Urzędzie Pracy,
 • są w wieku 18-29 lat.

Szczegóły dotyczące projektu:
https://www.agroreg.com.pl/index.php/oferta/moj-biznes-moja-przyszlosc

Info: Agencja Rozwoju Regionalnego "AGROREG" S.A.

Czytaj
Dyktando wakacyjne z nagrodami
2022-08-10 12:56:37, opublikował: Bojanowski Paweł

  więcej informacji: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-wakacyjne-2022

Info: Zespół Dyktanda.pl

Czytaj
Nabór partnerów społeczno-gospodarczych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego jako ciało konsultac
2022-08-04 08:54:56, opublikował: Bojanowski Paweł

Nabór partnerów społeczno-gospodarczych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego jako ciało konsultacyjne – opiniodawcze Rady ZIT WrOF.

Co to jest Rada ZIT WrOF?

Rada Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego (zwana dalej: „Radą ZIT WrOF”) zostanie powołana na postawie Porozumienia z dnia 17 grudnia 2021 r. w sprawie zasad współpracy Stron porozumienia przy programowaniu, wdrażaniu, finansowaniu, ewaluacji, uzgadnianiu wspólnych inwestycji, bieżącej obsłudze i rozliczeniach ZIT WrOF

Rada ZIT WrOF jest powoływana przez Komitet Sterujący ZIT WrOF (KS ZIT WrOF) jako ciało konsultacyjno-opiniodawcze. Rada ZIT WrOF składa się z przedstawicieli władz regionalnych, lokalnych i miejskich oraz innych instytucji publicznych, partnerów gospodarczych i społecznych, właściwych podmiotów reprezentujących społeczeństwo obywatelskie, takich jak partnerzy działający na rzecz środowiska, organizacji pozarządowych, oraz podmiotów odpowiedzialnych za promowanie włączenia społecznego, praw podstawowych, praw osób z niepełnosprawnościami, równouprawnienia płci i niedyskryminacji w stosownych przypadkach, jednostki badawcze i uczelnie wyższe. Do najważniejszych zadań Rady ZIT WrOF należy opiniowanie dokumentów niezbędnych do realizacji zadań ZIT WrOF. Wybrani Członkowie Rady ZIT WrOF będą czynnie współpracowali z Biurem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego. Zasady funkcjonowania Rady ZIT WrOF będzie określać Regulamin Rady ZIT WrOF.

  zobacz: pełna informacja o naborze (format PDF)

  więcej informacji na: zitwrof.pl

Czytaj
Webinarium CEDUR dla seniorów pt. "Cyberbezpieczeństwo z perspektywy klienta usług finansowych ? aspekty praktyczne" - 21 września 2022
2022-07-21 13:41:11, opublikował: Bojanowski Paweł

Szanowni Państwo,

zapraszamy na trzecie z cyklu webinariów dla seniorów organizowane przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) w ramach projektów: Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR i Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa Rynku Finansowego – CEBRF, we współpracy z Komendą Główną Policji.

Webinarium pt. „Cyberbezpieczeństwo z perspektywy klienta usług finansowych – aspekty praktyczne” zaplanowane jest do realizacji na 21 września 2022 roku (środa).

Celem webinarium jest poszerzenie świadomości seniorów w zakresie cyberbezpieczeństwa w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, zwłaszcza oszustw na urządzeniach mobilnych.

Link do strony wydarzenia, gdzie znajdą Państwo odnośnik do formularza zgłoszeniowego:
https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=78973&p_id=18

  zobacz: Program CEDUR (format PDF)

  zobacz: Klauzula informacyjna RODO (format PDF)

Info: Urząd KNF

Czytaj
Nabór kompetencje dla sektorów - gospodarka wodno-ściekowa i rekultywacja
2022-07-18 09:54:01, opublikował: Bojanowski Paweł

Od 14 lipca TRWA NABÓR formularzy zgłoszeniowych projektu pn. ?Kompetencje dla sektorów ? gospodarka wodno-ściekowa i rekultywacja? ? RUNDA NR 1??

Zapoznaj się z Ogłoszeniem o naborze: https://arleg.eu/ogloszenie-o-naborze-formularzy-zgloszeniowych-projektu-pn-kompetencje-dla-sektorow-gospodarka-wodno-sciekowa-i-rekultywacja-runda-nr-1/

Link do Systemu Operatora: http://gwsir.uslugi-rozwojowe.pl/

Zapraszamy do kontaktu:
76 862 27 77 wew. 61, 62
gwsir@arleg.eu

Projekt został opracowany w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Realizacja projektu została sfinansowana przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

zobacz ogłoszenie (format PDF)

Czytaj
Stypendia pomostowe dla maturzystów
2022-07-04 11:20:10, opublikował: Bojanowski Paweł

Stypendia pomostowe mają za zadanie pomóc „świeżo upieczonym” studentom, pochodzącym z niezamożnych rodzin, przetrwać najtrudniejszy, pierwszy rok studiowania. Skierowane są do uzdolnionych maturzystów, którzy mieszkają w małych miejscowościach Dolnego Śląska (poniżej 20 tys. mieszkańców) oraz dostali się na I rok studiów dziennych magisterskich.

Ogólnopolskim organizatorem programu jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości z Łodzi. FEM jest jej dolnośląskim partnerem.


zobacz informację o stypendiach pomostowych dla maturzystów (format PDF)

Wnioski oraz regulamin konkursu można pobrać na stronie internetowej: https://www.fem.org.pl/stypendia-pomostowe

Czytaj
Zaproszenie do zgłaszania się na Członków Młodzieżowej Rady Klimatycznej, organu doradczego Ministra Klimatu i Środowiska - II Kadencja
2022-06-14 14:30:26, opublikował: Bojanowski Paweł

zobacz zaproszenie do zgłaszania się na Członków Młodzieżowej Rady Klimatycznej, organu doradczego Ministra Klimatu i Środowiska - II Kadencja

Czytaj
II edycja konkursu rowerowego dla mieszkańców woj. dolnośląskiego
2022-05-27 13:18:35, opublikował: Bojanowski Paweł

„TWOJA ULUBIONA TRASA ROWEROWA W WOJ. DOLNOŚLĄSKIM. II EDYCJA”

Jesteś entuzjastą/ką wycieczek rowerowych? Masz ulubione trasy na weekend i urlop? A może do pracy jeździsz rowerem? Jeśli tak - weź udział w konkursie i podziel się z nami swoją ulubioną trasą rowerową!

Czytaj
Trwa rejestracja na kolejną edycję Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju
2022-05-19 10:28:53, opublikował: Bojanowski Paweł

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informuję, że dnia 5 maja br. została uruchomiona rejestracja na kolejną edycję Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, który odbędzie się w dniach 20-26 września 2022 r. Termin na realizację projektów trwa od dnia 18 września do dnia 8 października 2022 r. Polska już po raz ósmy zaangażuje się w to wydarzenie, które promuje Cele Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030. Dzięki zeszłorocznej edycji udało się mimo pandemii wypromować 66 ciekawych inicjatyw, za co serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym podmiotom. Liczę, że i tym razem zechcą Państwo przygotować inicjatywy wpisujące się w obchody Europejskiego Tygodnia. Zachęcam do działania zarówno najmłodszych, młodzież, przedsiębiorców, jak i przedstawicieli instytucji publicznych. Zależy mi, aby różnego rodzaju polskie projekty, wydarzenia i działania realizowane na rzecz zrównoważonego rozwoju były widoczne nie tylko w naszym kraju, ale także szerzej, w całej Europie.

W celu wzięcia udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju należy zarejestrować wydarzenie na stronie www.esdw.eu. Z naszej strony oferujemy wszelkie wsparcie, które pomoże Państwu w sprawnej rejestracji inicjatyw. Punktem kontaktowym jest pani Patrycja Szewczyk (tel. 22 3692652, e-mail: patrycja.szewczyk@klimat.gov.pl).


Życzę nam wszystkim, aby Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju był czasem szczególnej uwagi nakierowanej na potrzebę zrównoważonego rozwoju, ale także czasem radości z udziału w wielu interesujących, kreatywnych działaniach i wydarzeniach.

  zaproszenie do udziału (format PDF)

Z poważaniem,
Anna Moskwa
Minister Klimatu i Środowiska
Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Czytaj
Dofinansowanie do 80% szkoleń dla firm budowlanych
2022-05-09 11:41:54, opublikował: Bojanowski Paweł

Informacje o projekcie

Projekt jest realizowany w ramach ogólnopolskiego konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) „Szkolenia lub doradztwo wynikające z rekomendacji Sektorowych Rad ds. Kompetencji”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.21 Poprawa zarządzania, rozwój kapitału ludzkiego oraz wsparcie procesów innowacyjnych w przedsiębiorstwach; nr POWR.02.21.00-IP.09-00-004/20.

Kompetentni Pracownicy Sektora Budowlanego to projekt partnerski, realizowany wspólnie z Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Dolnośląskimi Pracodawcami.

Termin realizacji projektu od 1 października 2021 roku do 30 czerwca 2023 roku.

Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę 6 772 876,88 zł, z czego 5 694 368,72 zł stanowi dofinasowanie ze środków Unii Europejskiej.

Cel projektu

Udzielenie wsparcia mikro, małym i średnim przedsiębiorcom z terenu całej Polski poprzez refundację usług szkoleniowych, doradczych lub innych usług o charakterze doradczym lub szkoleniowym wspierających rozwój przedsiębiorcy, w zakresie wynikającym z rekomendacji Sektorowych Rad ds. Kompetencji dotyczących zapotrzebowania na kompetencje w sektorze budowlanym.

Wsparcie w ramach projektu realizowane jest w formie refundacji poniesionych przez Przedsiębiorcę kosztów usług rozwojowych zgodnych z rekomendacjami określonymi przez Radę Sektorową, wybranych co do zasady z Bazy Usług Rozwojowych (BUR).

  więcej informacji na: http://frw.pl/budowlany

Info: Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Czytaj
Made in Dolny Śląsk – Święto Granitu Strzegomskiego
2022-05-05 09:13:18, opublikował: Bojanowski Paweł

Dolnośląskie Rozpoczęcie Lata – Święto Granitu Strzegomskiego

W dniach 17-19.06.2022 roku na rynku w Strzegomiu odbędzie się coroczne, cieszącą się dużą popularnością wśród mieszkańców Dolnego Śląska, święto kamieniarzy pn. „Dolnośląskie Rozpoczęcie Lata – Święto Granitu Strzegomskiego”.

Podczas trwającego wydarzenia w sobotę 18.06.2022 r. od godz. 10.00 do godz. 18.00 Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego organizuje kolejną edycję Festiwalu Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk’’.

Serdecznie zapraszamy dolnośląskich producentów rękodzieła oraz żywności regionalnej i tradycyjnej do udziału w festiwalu i sprzedaży swoich produktów. Każdemu z wystawiających się zapewniamy bezpłatne miejsca pod namiotem, stoły, krzesła oraz dostęp do energii elektrycznej – po wcześniejszym uzgodnieniu.Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy dziedzictwo.kulinarne@dolnyslask.pl do dnia 10.05.2022 r.

  więcej informacji na stronie: umwd.dolnyslask.pl

W przypadku pytań i wątpliwości odpowiedzi udzielą:

- Karolina Kubik tel. 71 776 98 53

- Hanna Gierczak tel. 71 776 90 30

Info: Jednostka regionalna KSOW

Czytaj
II edycja Konkursu o Złote Indeksy AEH
2022-05-05 09:06:24, opublikował: Bojanowski Paweł

II edycja Konkursu o Złote Indeksy AEH – weź udział i studiuj na jednej z najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce!

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie zaprasza do udziału w II edycji Konkursu o Złote Indeksy AEH.

Wychodząc naprzeciw ambitnym, młodym osobom, które chciałyby kontynuować edukację na szczeblu szkolnictwa wyższego, Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie organizuje konkurs, w którym do wygrania jest indeks na studia oraz stypendium pokrywające czesne na cały tok studiów. Uczelnia w swojej ofercie posiada kierunki takie jak: psychologia, społeczeństwo smart city, prawo, informatyka, zarządzanie, kosmetologia, dziennikarstwo, dietetyka, politologia, sztuczna inteligencja i data science. Pełna oferta uczelni dostępna jest na stronie: stronie https://vizja.pl

Czytaj
Wsparcie szkoleniowe, dotacyjne i pomostowe udzielane osobom młodym na regionalnym rynku pracy realizowanego w ramach EFS
2022-04-29 09:54:16, opublikował: Bojanowski Paweł

Chcieliśmy poinformować o trwającym naborze do nowego projektu "Wsparcie szkoleniowe, dotacyjne i pomostowe udzielane osobom młodym na regionalnym rynku pracy" na założenie własnej działalności gospodarczej realizowanego w ramach Europejsakiego Funduszu Społecznego.

Co oferujemy?

 • do 23 050,00 zł bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej
 • 2 480,00 zł miesięcznie wsparcia pomostowego przez okres pierwszych 6 miesięcy prowadzenia firmy. To wsparcie może zostać przeznaczone m.in. na pokrycie kosztów ZUS, wynajmu biura, bieżących rachunków, księgowości itp.
 • szkolenia z podstaw działalności gospodarczej „ABC przedsiębiorczości” (w tym: działalność gospodarcza w kontekście przepisów prawnych; radzenie sobie ze stresem i konfliktem; opracowanie raportów obrazujących kondycję firmy) – 32 h (4 dni)
 • szkolenia sprzedażowe (w tym: reklama i inne działania promocyjne; negocjacje biznesowe; pozyskiwanie i obsługa klienta) – 16 h (2 dni)
 • szkolenia – warsztaty pisania biznesplanu z uwzględnieniem sporządzania budżetów i prognoz finansowych (w tym: inne źródła finansowania działalności gospodarczej; sporządzanie biznesplanu i jego realizacja; sporządzanie planów operacyjnych i strategicznych firmy) – 16 h (2 dni)
 • szkolenia z podstaw księgowości (w tym szkolenia z księgowości oraz przepisy podatkowe i ZUS) – 16 h (2 dni)
 • szkolenia ze zdalnych metod prowadzenia biznesu z uwzględnieniem stanu pandemii – 16h (2 dni)

Kto może otrzymać dotację?

W projekcie mogą wziąć udział osoby spełniające łącznie następujące warunki:

 • bierne zawodowo lub bezrobotne niezarejestrowane w Urzędzie Pracy
 • w wieku od 18 do 29 lat
 • osoby fizyczne, które zamieszkują lub uczą się na obszarze województwa dolnośląskiego w rozumieniu KC
 • utraciły zatrudnienie po 01.03.2020 r. (umowa o pracę, zlecenie, umowa o dzieło, może to być krótkotrwała umowa tzw. "śmieciówka")
 • aby otrzymać dotacji należy: zgłosić się do projektu, wziąć udział w szkoleniach i napisać biznesplan, otworzyć firmę i prowadzić ją przez co najmniej 12 miesięcy

Gdzie i kiedy należy się zgłosić?

 • rekrutacja do projektu będzie prowadzona od kwietnia 2022 r.
 • dokumenty rekrutacyjne należy złożyć w biurze projektu, które mieści się przy ul. Dmowskiego 17F/7 we Wrocławiu
 • pomagamy w wypełnieniu wszystkich dokumentów


Więcej szczegółów pod numerem: 71 799 99 73 lub info@europea.pl
Strona projektu: www.pierwszafirma.com.pl

Z poważaniem:
Joanna Jaśkiewicz
Specjalista ds. EFS

Czytaj
Broadway Camp - musicalowy obóz
2022-04-19 11:00:12, opublikował: Bojanowski Paweł

Broadway Camp Polska to tydzień w towarzystwie najlepszych artystów polskiej sceny musicalowej, aktorów teatralnych i telewizyjnych oraz gwiazd estrady, którzy będą tam specjalnie dla Ciebie. Poprowadzą zajęcia ze śpiewu, aktorstwa i tańca, opowiedzą o swojej drodze do kariery, zwrócą uwagę na piękno zawodu artysty, ale i związane z nim ryzyko. To świetna okazja, aby nawiązać nowe znajomości, rozwinąć swoje umiejętności artystyczne, a także szansa, aby odkryć swój talent.

W tym roku część dochodu z obozu zostanie przekazana na uchodźców z Ukrainy.

Więcej informacji na: https://broadwaycamp.pl/

Info: Krzysztof Knapczyk
Koordynator obozu Broadway Camp Polska

Czytaj
Agro-Market24.pl - Wsparcie Producentów Rolnych
2022-04-11 13:05:15, opublikował: Bojanowski Paweł

Uprzejmie informujemy o serwisie Agro-Market24.pl. Portal został stworzony, aby pomóc producentom rolnym w dotarciu do odbiorców na swoje produkty. Zachęcamy również osoby fizyczne do kupowania bezpośrednio od rolników. W ten sposób, wspólnie możemy wspierać polskie rolnictwo. Korzystanie z portalu jest bezpłatne.

Więcej informacji na stronie https://agro-market24.pl/

Czytaj
Nadleśnictwo Oleśnica Śląska informuje o chęci zakupu lasów lub gruntów przeznaczonych do zalesienia
2022-04-08 09:31:54, opublikował: Bojanowski Paweł

zobacz informację (format PDF)
Czytaj
Opiekunki z Ukrainy
2022-04-08 09:26:25, opublikował: Bojanowski Paweł

zobacz informację (format PDF)
Czytaj
Inkluzywne Miejsce Pracy - bezpłatny trening antydyskryminacyjny dla jednostek administracji publicznej, organizacji pozarządowych i przedsiębiorst
2022-04-06 10:23:15, opublikował: Bojanowski Paweł

Wrocław/Dolnośląskie. „Inkluzywne Miejsce Pracy”. Bezpłatny trening antydyskryminacyjny dla jednostek administracji publicznej, organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw

Chcesz się dowiedzieć jak reagować na przemoc, agresję i mowę nienawiści? Interesują Cię mechanizmy powstawania i funkcjonowania stereotypów, uprzedzeń i dyskryminacji? Chcesz wiedzieć co na temat dyskryminacji mówi polskie prawo? Gdzie jest granica wolności słowa i czy ona w ogóle istnieje? Co to jest język inkluzywny i jak się nim posługiwać? Jak uniknąć zachowań dyskryminacyjnych w środowisku zawodowym?

Czytaj
Instytut De Republica poszukuje fotografii dokumentujących polską naukę
2022-03-31 11:17:14, opublikował: Bojanowski Paweł

  zobacz treść (format PDF)

Czytaj
Festiwal Polska od Kuchni - wydłużony termin przyjmowania zgłoszeń
2022-03-30 14:18:31, opublikował: Bojanowski Paweł

Czytaj
Wszystkich: 411, wyświetlone od 0 do 20    Następne >