Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleśnica Wideotďż˝umacz Elektroniczne Biuro Obsďż˝ugi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościUiszczanie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w roku 2022
2021-12-29 11:41:15, opublikował: Bojanowski Paweł

Uiszczanie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w roku 2022

Informujemy, że opłaty z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi w nowym roku, należy uiszczać na indywidualny rachunek bankowy bez uprzedniej informacji.

Wójt zobowiązany jest do zawiadomienia właściciela nieruchomości o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku uchwalenia nowej stawki opłaty, co wynika z art. 6m ust. 2a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 888 ze zm.).

Zgodnie z Uchwałą Nr XV/142/20 Rady Gminy Oleśnica z dnia 30 stycznia 2020 r. (Dz. Urz. Woj. Dolno. z 2020 poz. 1190), na terenie Gminy Oleśnica określono następujące stawki opłat:
1) 23,00 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej – jeżeli liczba mieszkańców w lokalu mieszkalnym lub danej nieruchomości wynosi od jednej do czterech osób,
2) 21,00 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej – jeżeli liczba mieszkańców w lokalu mieszkalnym lub danej nieruchomości wynosi pięć i więcej osób.
Opłaty należy wnosić kwartalne z dołu, w następujących terminach:

  1. za I kwartał do dnia 20 marca danego roku,
  2. za II kwartał do dnia 20 czerwca danego roku,
  3. za III kwartał do dnia 20 września danego roku,
  4. za IV kwartał do dnia 20 grudnia danego roku.

Info: Referat Rolnictwa, Nieruchomości i Środowiska