Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleśnica Wideotďż˝umacz Elektroniczne Biuro Obsďż˝ugi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościWniosek o wypłatę dodatku dla gosp. domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła
2022-09-22 13:42:02, opublikował: Bojanowski Paweł

Wniosek o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oleśnicy informuje, że od 20 września 2022 r. obowiązują przepisy ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw. Dodatek ten stanowi kluczowy element rządowej tarczy antyinflacyjnej, który ma zniwelować rosnące ceny ogrzewania.

Komu przysługuje dodatek?

Dodatek przysługuje gospodarstwom domowym, których głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe zasilany pelletem drzewnym albo innym rodzajem biomasy (w tym brykiet drzewny), kocioł olejowy, kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, piecokuchnia albo piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane drewnem kawałkowym, trzon kuchenny, kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG

Jednorazowy dodatek dla gospodarstw domowych wyniesie:

3 000,00 zł - w przypadku, gdy głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe zasilany pelletem drzewnym albo inny rodzajem biomasy (w tym brykiet drzewny),
2 000,00 zł - jeśli głównym źródłem ciepła jest kocioł olejowy,
1 000,00 zł - gdy głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, piecokuchnia albo piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane drewnem kawałkowym, trzon kuchenny,
500,00 zł - w przypadku, gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG,

Przez gospodarstwo domowe, o którym mowa powyżej rozumie się:
- osobę fizyczną samotnie zamieszkującą i gospodarującą (gospodarstwo domowe jednoosobowe) albo
- osobę fizyczną oraz osoby z nią spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie z nią zamieszkujące i gospodarujące (gospodarstwo domowe wieloosobowe).

Warunkiem koniecznym do uzyskania dodatku będzie zgłoszenie lub potwierdzenie uzyskania wpisu źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Nie jest brane pod uwagę kryterium dochodowe.

Gdzie złożyć wniosek?

Mieszkańcy Gminy Oleśnica składają wniosek o wypłatę dodatku w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Oleśnicy, ul. Wojska Polskiego 78, 56-400 Oleśnica. Wniosek należy złożyć w terminie od dnia 22 września 2022r. do dnia 30 listopada 2022r. w formie papierowej lub elektronicznie za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP - wzór wniosku do pobrania znajduje się na stronie olesnica.wroc.pl w zakładce "Ważne ogłoszenia". Wnioski o wypłatę dodatku węglowego złożone po dniu 30 listopada 2022r. pozostawia się bez rozpoznania.

Rozstrzygnięcie wniosku i termin wypłat

Na wskazany we wniosku o wypłatę dodatku adres mailowy zostanie wysłana informacja o przyznaniu dodatku (przyznanie dodatku nie wymaga wydania decyzji).
Dodatek wypłaca się w terminie do miesiąca od dnia złożenia wniosku o jego wypłatę na wskazany we wniosku rachunek bankowy.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Oleśnicy, ul. Wojska Polskiego 78, 56-400 Oleśnica, pokój nr 1, w godzinach pracy Ośrodka, tj. poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 7:00-15:00, środa 7:00-17:00, telefonicznie pod numerem 71 715 68 88, 530 067 553.

Info: GOPS w Oleśnicy

pobierz: Wniosek o wypłatę dodatku + Klauzula RODO (format PDF)