Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleśnica Wideotďż˝umacz Elektroniczne Biuro Obsďż˝ugi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościMiesiąc: Rok:
ARiMR zaprasza na webinar informacyjny 01.02.2023 r
2023-01-31 07:59:46, opublikował: Bojanowski Paweł

Czytaj
Wakacje z akcją "Dzieci uczą rodziców" - darmowe materiały edukacyjne
2022-06-21 13:12:19, opublikował: Bojanowski Paweł

Szukasz ciekawego pomysłu na spędzanie wakacyjnego czasu ze swoim dzieckiem? Mamy dla Was ciekawą propozycję. Wspólnie z Centrum Rozwoju Lokalnego - organizatorem ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ?Dzieci uczą rodziców ? zapraszamy do udziału w akcji "Wakacje z akcją Dzieci uczą rodziców". W ramach akcji w każdy wakacyjny piątek CRL będzie udostępniać w formie elektronicznej darmowe zadania i kolorowanki dla dzieci.

By zgłosić się do udziału w akcji należy wypełnić krótki formularz, do którego link zamieszczamy poniżej. W formularzu należy podać tylko swoje imię i adres e-mail, na który będą wysyłane materiały.

Link do formularza zapisu: KLIKNIJ TUTAJ

Pierwsza paczka z zadaniami będzie dostępna już 1 lipca.
Serdecznie zachęcamy do zapisywania się i korzystania z materiałów.


#WakacjeZDzieciUcząRodziców #DzieciUcząRodziców

Czytaj
Zawody Garmin Iron Triathlon Syców 2022 - 10 Lipiec 2022 r.
2022-06-21 09:57:05, opublikował: Bojanowski Paweł

W dniu 10 lipca 2022 r. (niedziela) nad Zalewem Stradomia (Gmina Syców) odbędzie się impreza sportowa Garmin Iron Triathlon Syców, w której weźmie udział ok. 700 triathlonistów z całego kraju, w tym ścisła Polska czołówka. W związku z organizacją wydarzenia wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. W godzinach 08:30-14:00 zamknięte będzie starodroże DK8 na odcinku Syców (węzeł Syców Zachód)-Stradomia Wierzchnia-Gaszowice-Ligota Polska-Cieśle/Jonas.

Dokładna trasa zawodów znajduje się w linku - https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1sQBlqBYNq8KV33A6Nia1ypdkqg62njgJ&ll=51.260320994166165%2C17.588971949999998&z=13

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami organizacyjnymi wydarzenia na stronach

https://www.sycow.pl/czas-wolny/garmin-iron-triathlon-sycow-2022

na FB https://www.facebook.com/mig.sycow

https://irontriathlon.pl/sycow-menu/

https://www.facebook.com/irontriathlon/

Trasa będzie zabezpieczona przez Policję oraz Ochotniczą Straż Pożarną.

Przepraszamy za utrudnienia i gorąco zachęcamy do kibicowania zawodnikom.

Info: UM Syców

Czytaj
Spotkanie w sprawie Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na lata 2023-2027 LGD Dobra Widawa
2022-06-13 13:51:21, opublikował: Bojanowski Paweł

Szanowni Państwo,

w każdej z gmin obszaru LGD Dobra Widawa zaplanowano spotkania z mieszkańcami w sprawie tworzenia nowej Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru LGD Dobra Widawa na lata 2023-2027. W kilku gminach spotkania już się odbyły, wiele spotkań jeszcze przed nami. Spotkania zaplanowane są w godzinach 13.00 - 16.00, natomiast dla osób które w tym czasie nie mogą osobiście w nich uczestniczyć udostępniona zostaje transmisja online. W dniu spotkania w danej gminie na profilu naszego stowarzyszenia na Facebooku wskazujemy link do spotkania.

Dodatkowo, poza spotkaniami, które odbywają się w każdej z Gmin w godzinach pracy Urzędów, serdecznie zapraszamy na spotkanie z mieszkańcami obszaru zaplanowane w godzinach popołudniowych - Spotkanie odbędzie się w dniu 23. czerwca o godzinie 17.00 w Auli Biblioteki Publicznej w Oleśnicy, przy ul. Reja 10.

Jednocześnie zachęcamy do zgłaszania swoich uwag i pomysłów bezpośrednio w biurze LGD, w punktach konsultacyjnych m.in. w Urzędach Gmin, a także podczas lokalnych wydarzeń gminnych.

Z poważaniem,
Marta Kaszuba
Specjalista ds. Wdrażania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa
ul. Wojska Polskiego 67/69
56-400 Oleśnica
tel. 71 314 32 01
www.dobrawidawa.pl

Czytaj
Informacja o wypadkach zgłoszonych do Placówki Terenowej w Oleśnicy, w 2022 roku
2022-05-31 15:21:40, opublikował: Bojanowski Paweł

Informacja o wypadkach zgłoszonych do Placówki Terenowej KRUS w Oleśnicy.

W okresie od 1 stycznia 2022 roku do 11 maja 2022 do Placówki KRUS w Oleśnicy rolnicy zgłosili 14 wypadków, tj. o 4 wypadki mniej, w porównaniu do analogicznego okresu 2021 roku.

Nadal najwięcej zgłoszonych wypadków, to upadki osób, które stanowią ponad 50 % zgłoszeń. Wypadek przy pracy rolniczej należy zgłosić do Placówki Terenowej KRUS, w której poszkodowany jest ubezpieczony. Zgłoszenia wypadku może dokonać poszkodowany lub inna osoba, bezpośrednio w siedzibie KRUS lub za pośrednictwem poczty, telefonicznie, pocztą elektroniczną albo poprzez platformę ePUAP.

Wypadek zgłaszamy jak najwcześniej, bez zbędnej zwłoki, gdyż może ona uniemożliwić ustalenie okoliczności i przyczyn wypadku a w konsekwencji przyznanie prawa do jednorazowego odszkodowania.

Czytaj
Zaproszenie na Webinarium dla Rolnictwa w dniu 06.06.2022 r.
2022-05-27 13:28:15, opublikował: Bojanowski Paweł

Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, Poseł na Sejm Agnieszka Soin oraz Dolnośląski Oddział Regionalny ARiMR zapraszają na bezpłatny WEBINAR informacyjny pt. „DOTACJE DLA ROLNICTWA”

Kiedy ?
06 czerwca 2022 r., o godz. 11:00

Kliknij poniższy link by wziąć udział
https://www.gov.pl/web/arimr/webinar

Info: ARiMR Wrocław

Czytaj
Wakacyjne kursy dla Seniorów - WNE UW zaprasza
2022-05-26 09:45:26, opublikował: Bojanowski Paweł

Zapraszamy na projekt Uniwersytetu Warszawskiego, polegającego na organizacji całkowicie darmowych kursów wakacyjnych dla Seniorów.

Zainteresowane kursami osoby prosimy o indywidualne wypełnienie formularzy zgłoszeniowych (zawarte są w treści poniżej).

Czytaj
Kiermasz Wielkanocny w Urzędzie Gminy Oleśnica w dn. 01.04.2022 r
2022-03-28 10:55:20, opublikował: Bojanowski Paweł

Czytaj
Czy widzieliście Państwo już wirtualny spacer po ZZO Olszowa?
2022-02-10 13:32:21, opublikował: Bojanowski Paweł

Czy widzieliście Państwo już wirtualny spacer po ZZO Olszowa?

Jeżeli jeszcze nie - to mogą Państwo odwiedzić zakład już teraz, bez wychodzenia z domu.
Zapraszamy do obejrzenia wirtualnego spaceru: http://www.zzo-olszowa.pl/images/prezentacja/

Czeka na Państwa ponad sto panoram sferycznych wykonanych profesjonalnym sprzętem fotograficznym stanowiących 110 zdjęć „z ziemi” oraz 5 panoram „z lotu ptaka”

Info: ZZO Olszowa

Czytaj
Wirtualny spacer po Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w miejscowości Olszowa
2022-01-25 11:19:03, opublikował: Bojanowski Paweł

Wirtualny spacer po Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w miejscowości Olszowa

Zapraszamy do wirtualnego spaceru zrealizowanego przez ZZO Olszowa Sp. z o.o. w ramach kampanii edukacyjnej pn.: „Kształtowanie świadomości ekologicznej mieszkańców gmin południowej Wielkopolski poprzez interaktywny spacer po ZZO Olszowa i zakup pomocy dydaktycznych” dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

W tym tak trudnym czasie, kiedy obowiązują ograniczenia w związku z pandemią możesz zajrzeć do niemal wszystkich zakątków Zakładu Zagospodarowania Odpadów w miejscowości Olszowa, odwiedzając wirtualnie m.in.:

  • halę sortowni,
  • wagę,
  • Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK),
  • magazyn odpadów niebezpiecznych,
  • plac dojrzewania kompostu,
  • reaktory stabilizacji tlenowej,
  • składowisko odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne: zrekultywowaną kwaterę nr 1 (w fazie poeksploatacyjnej) i obecnie użytkowaną kwaterę nr 2 (w fazie eksploatacyjnej),
  • budynek administracyjny pełniący także funkcję edukacyjną,
  • ścieżkę edukacyjną,

... i wiele innych obiektów/urządzeń czy maszyn niezbędnych do funkcjonowania instalacji komunalnej jaką jest ZZO Olszowa.

Podczas spaceru czeka na Ciebie narracja lektora z danymi o Spółce, ciekawe informacje tekstowe oraz krótkie filmy dotyczące oglądanych obiektów, maszyn czy urządzeń znajdujących się w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w miejscowości Olszowa.

Mamy nadzieję, że spacer zachęci Cię do odwiedzin Zakładu Zagospodarowania Odpadów Olszowa w realu w zorganizowanej wycieczce edukacji ekologicznej!

Serdecznie zapraszamy do wirtualnego zwiedzania:

http://www.zzo-olszowa.pl/images/prezentacja/

Czytaj
Wzrost liczby mieszkańców w gminie Oleśnica
2022-01-12 13:14:58, opublikował: Gieroń-Bojanowska Paulina

    Na ostatni dzień 2021 r. zameldowanych (na pobyt stały) było 14 017 osób. W porównaniu do poprzedniego roku jest to o 252 osoby więcej, co pozwala uznać wieloletnią tendencję wzrostową za stałą. Jednak w ostatnich pięciu latach odnotowano spadek liczby nowonarodzonych dzieci oraz wzrost liczby zgonów.
 Przy okazji przypominamy o obowiązku meldunkowym. Na podstawie liczby osób zameldowanych między innymi planowane są nowe miejsca w żłobkach, przedszkolach, określana jest rejonizacja szkół, czy też organizowane są wybory. Ponadto wysokość funduszu sołeckiego, przypadającego każdemu sołectwu, również jest opracowywana na podstawie liczby mieszkańców.
     Rosnąca liczba mieszkańców przekłada się na zwiększone wymagania oraz potrzeby lokalnej społeczności, którym gmina musi sprostać. Każdy mieszkaniec może mieć swój wkład w rozwój gminy Oleśnica i przyczynić się również do poprawy komfortu życia całej społeczności. Z każdej rozliczanej przez mieszkańca deklaracji PIT - 38,34% podatku trafia do budżetu gminy miejsca zamieszkania podatnika. Środki te następnie są przeznaczane między innymi na realizację zadań z takich obszarów jak: oświata i wychowanie, transport i infrastruktura drogowa, kultura i sport. Jeżeli ktoś z mieszkańców nie może zameldować się pod adresem swojego pobytu – wystarczy, że wpisze swój aktualny adres (zgodnie z przepisami – adres zamieszkania na dzień 31 grudnia danego roku) na drukach rocznej deklaracji podatkowej PIT.
    Dodatkowo, aby zachęcić i zwrócić uwagę mieszkańców na wagę adresu zamieszkania w deklaracjach PIT – Wójt Gminy Oleśnica organizuje loterię, w której będą mogły wziąć udział wszystkie osoby, które wskażą na drukach PIT - jako miejsce zamieszkania - adres z terenu gminy Oleśnica. Do wygrania jest jedna z trzech nagród: 10 000 zł, 5 000 zł lub 2 500 zł. Regulamin loterii, formularz zgłoszeniowy mieszkańcy gminy znajdą na stronie internetowej: olesnica.wroc.pl oraz w Urzędzie Gminy Oleśnica (ul. 11 Listopada 24, 56-400 Oleśnica).

Czytaj
Pomoc – drewno opałowe
2021-09-10 14:13:02, opublikował: Bojanowski Paweł

Efektem dobrej współpracy Gminy Oleśnica z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu jest pozyskanie przez Gminę nieodpłatnie drewna opałowego pochodzącego z wycinki drzew z terenów przeznaczonych pod budowę DW 451 - wschodniej obwodnicy Oleśnicy. Drewno opałowe rozdysponowane zostanie wśród potrzebujących mieszkańców Gminy Oleśnica.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oleśnicy mając na względzie zbliżający się okres jesienno-zimowy oraz potrzebę zabezpieczenia opału wytypował 23 rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej lub wymagające szczególnego wsparcia ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność. W dniu 10 września 2021 r. rozpoczęto akcję polegającą na transporcie drewna opałowego dla wskazanych mieszkańców z terenu gminy Oleśnica.

Czytaj
1 sierpnia 2021 r. – 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
2021-07-30 12:07:59, opublikował: Bojanowski Paweł

1 sierpnia 2021 r. – 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

   77 lat temu, 1 sierpnia 1944 r., na rozkaz Komendanta Głównego AK gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora" w Warszawie wybuchło powstanie. Było ono największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Planowane na kilka dni, trwało ponad dwa miesiące. Jego militarnym celem było wyzwolenie stolicy spod niezwykle brutalnej niemieckiej okupacji, pod którą znajdowała się od września 1939 r.

   Szacuje się, że w Powstaniu poległo około 16 tys. Polskich żołnierzy, 20 tys. zostało rannych a 15 tys. wziętych do niewoli. Powstanie było też tragedią ludności cywilnej, której straty szacuje się na 150 do 200 tysięcy. Poskutkowało ono również niemal całkowitym zniszczeniem Warszawy, czy to w walkach, czy to poprzez systematyczne wyburzenie miasta przez oddziały niemieckie. Powstanie zakończyło się kapitulacją powstańców w dniu 3 Października 1944.

   Przypadający 1-go sierpnia Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego jest corocznym świętem państwowym upamiętniającym heroiczną, osamotnioną walkę Powstańców z przeważającymi siłami lepiej uzbrojonego wroga. W preambule ustawy wprowadzającej święto czytamy, że zostało ono ustanowione „w hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego – tym, którzy w obronie bytu państwowego, z bronią w ręku walczyli o wyzwolenie stolicy, dążyli do odtworzenia instytucji niepodległego Państwa Polskiego, sprzeciwili się okupacji niemieckiej i widmu sowieckiej niewoli zagrażającej następnym pokoleniom Polaków”.

   Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego nie jest dniem wolnym od pracy, ale jest celebrowany na szczeblu państwowym, z udziałem najważniejszych urzędników państwa. Istotnym elementem corocznych obchodów jest tzw. "Godzina W" gdy to, o godzinie 17:00, przy wykorzystaniu akustycznego systemu alarmowego emitowany jest sygnał „Ogłoszenie alarmu” będący wyrazem hołdu i pamięci dla Bohaterów Powstania (uruchomione zostaną również urządzenia zainstalowane na terenie gminy Oleśnica). Zatrzymajmy się wówczas na chwilę i uczcijmy ten moment minutą ciszy.

Czytaj
Przebudowa drogi gminnej nr 10273D w Krzeczynie
2021-03-31 14:24:41, opublikował: Zahorski Rafał
Trwa przebudowa drogi gminnej nr 10273D w Krzeczynie, etap I o długości 574,50, działki nr 218 i 231.
 
Wykonawca: Berger Bau Polska Sp. z o.o. – Wrocław
 
Koszt: 1 084 902,24 PLN
 
Przebudowa drogi zakłada poszerzenie istniejącej nawierzchni do szerokości jezdni 5,5 m ograniczonej obustronnie krawężnikami. Po prawej stronie drogi znajduje się chodnik o nawierzchni z kostki
brukowej betonowej, przeznaczony do remontu. Remont polegać będzie na częściowym przełożeniu kostki betonowej w celu likwidacji nierówności oraz regulacji krawężnika. W celu poprawy odwodnienia wykonany zostanie kolektor deszczowy składający się z 18 studni teleskopowych PP i jednej betonowej. Wpusty deszczowe w ilości 15 szt. włączone będą za pośrednictwem przykanalików do nowej sieci.
 
Na to zadanie Gmina otrzymała dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
 
Czytaj
Podpisano porozumienie w sprawie programu „Czyste Powietrze”
2021-02-11 11:03:09, opublikował: Zahorski Rafał

Sukcesem zakończyły się rozmowy dotyczące przystąpienia Gminy Oleśnica do realizacji ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze”. 10 lutego 2021 r. podpisane zostało Porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na wspólne działania w tym obszarze. Integralną częścią programu jest udzielanie dotacji na wymianę lub likwidację pieców oraz termomodernizację budynków mieszkalnych jednorodzinnych, a jego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Porozumienie zakłada stworzenie w Urzędzie Gminy Oleśnica punktu konsultacyjnego, gdzie mieszkańcy uzyskają niezbędne informacje dotyczące składania wniosków, a także wsparcie w zakresie ich przygotowania pod kątem spełniania wymagań określonych w programie.

Czytaj
Apel Wojewody Dolnośląskiego – Zima nie odpuszcza
2021-02-11 07:58:05, opublikował: Bojanowski Paweł

Zgodnie z prognozami w najbliższych dniach temperatury będą się utrzymywać znacznie poniżej zera, a nocami będą spadać nawet do minus kilkunastu stopni Celsjusza, mogą pojawić się intensywne opady śniegu. W tej sytuacji zwracam się z prośbą o podejmowanie działań ukierunkowanych na pomoc osobom szczególnie narażonym na skutki zimna, tj. działań zapobiegających wyziębieniu organizmu, zapewniających dostęp do gorącego posiłku, ciepłej odzieży, czy ogrzewanych pomieszczeń.

Apeluję, aby nie przechodzić obojętnie obok osób potrzebujących, w szczególności bezdomnych, niepełnosprawnych, samotnych, w podeszłym wieku i innych, które nie mają zagwarantowanej opieki rodzinnej i mogą znajdować się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu. Proszę o zwrócenie uwagi, czy nie pozostają bez opału, odpowiedniej odzieży dostosowanej do warunków atmosferycznych, leków, czy nie potrzebują pomocy medycznej.

Nie bądźmy obojętni, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu, reagujmy jeśli zauważymy kogoś potrzebującego naszej pomocy.


Z upoważnienia Wojewody Dolnośląskiego

Danuta Zawilla
Zastępca Dyrektora Wydziału
Zdrowia i Polityki Społecznej

Czytaj
Odbiór drogi w Nowoszycach
2020-12-29 14:40:10, opublikował: Zahorski Rafał

Zakończyła się przebudowa drogi wewnętrznej dz. nr 30 o długości 260 mb w miejscowości Nowoszyce. Wykonawcą był POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S.A. Nawierzchnia wykonana została z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych – warstwa wiążąca asfaltowa. Koszt inwestycji wynosi 314 561,98 zł brutto. Wykonawca udziela 60-miesięcznej gwarancji na materiały, urządzenia i roboty.

Nowoszyce1

Nowoszyce2

Nowoszyce3

 

Czytaj
Strategia Rozwoju Gminy Oleśnica na lata 2021-2030 - raport z badań ankietowych oraz diagnoza uwarunkowań rozwojowych
2020-12-29 10:33:41, opublikował: Zahorski Rafał

W październiku rozpoczęły się prace nad Strategią Rozwoju Gminy Oleśnica na lata 2021-2030 - dokumentem określającym mocne i słabe strony, definiującym zagrożenia i szanse rozwoju, pomagającym w wyznaczaniu zadań i celów, które będą realizowane do 2030 roku. Na początku grudnia poprosiliśmy Mieszkańców Gminy o wypełnienie anonimowej ankiety, która była fundamentem do sporządzenia przez Instytut Badawczy IPC raportu dotyczącego pozytywnych i negatywnych aspektów życia na terenie Gminy oraz kierunków w jakich Gmina powinna się rozwijać w najbliższej przyszłości. Efektem prac jest „Raport z badań ilościowych i jakościowych”, z którym można zapoznać się pod linkiem:

Raport z badań ilościowych i jakościowych

Przeprowadzone badania pomogły również przy tworzeniu kolejnego dokumentu będącego podstawą do przygotowania Strategii Rozwoju Gminy Oleśnica na lata 2021-2030 – Diagnozy strategicznej uwarunkowań rozwojowych Gminy Oleśnica. Znajduje się tu szereg informacji dotyczących sfery społecznej, gospodarczej, technicznej oraz organizacyjno-finansowej – prawie 80 stron lektury pod linkiem:

Diagnoza strategiczna uwarunkowań rozwojowych Gminy Oleśnica

Dziękujemy Mieszkańcom Gminy za udział w badaniach (800 wypełnionych ankiet oraz rozmowy telefoniczne z przedstawicielami Instytutu IPC) i zachęcamy do zapoznania się z ich wynikami. Kolejne konsultacje społeczne przewidziane są po opracowaniu dokumentu finalnego – pod koniec marca 2021 roku.

Spis treści

Czytaj
27 maja - Dzień Samorządu Terytorialnego
2020-05-27 08:37:46, opublikował: Bojanowski Paweł

Czytaj
30 LAT SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO
2020-02-20 12:17:58, opublikował: Bojanowski Paweł

   W 2020 roku samorząd terytorialny obchodzi jubileusz 30-lecia. Wybory samorządowe do rad gmin, które odbyły się 27 maja 1990 roku były pierwszymi, w pełni wolnymi, wyborami w Polsce, po II wojnie światowej. W 2020 roku, dla upamiętnienia jubileuszu, planujemy cykl wydarzeń rocznicowych. Rozpoczynamy wprowadzeniem okolicznościowej pieczęci, która, przez cały 2020 rok, będzie stemplowana na korespondencji wychodzącej z Urzędu Gminy Oleśnica. Projekt pieczęci przygotowali pracownicy Urzędu, a koszt jej wykonania wyniósł 80 zł.

Krzysztof Skórzewski
Sekretarz / Zastępca Wójta Gminy Oleśnica

Czytaj
Wszystkich: 150, wyświetlone od 0 do 20    Następne >