Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościMiesiąc: Rok:
Przeszkolono przedsiębiorców
2018-06-13 11:36:23, opublikował: Gieroń Paulina

Z uwagi na wejścia w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, tzw. RODO, Wójt Gminy Oleśnica zorganizował szkolenie dotyczące ochrony danych osobowych skierowane do przedsiębiorców z terenu gminy. W maju zostały wysłane zaproszenia do 767 firm, czyli do tzw. małych, średnich jak i dużych przedsiębiorców.
Z zaproszenia skorzystało 81 osób, a z uwagi na liczne zainteresowanie szkoleniem przeprowadzono je w dwóch turach – 11 i 12 czerwca 2018 r. w Sali Narad Urzędu Gminy Oleśnica. Szkolenie poprowadziła Pani Agata Janiszewska-Skowron, która pełni funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Urzędzie Gminy Oleśnica.

Czytaj
Spotkanie byłych pracowników Urzędu Gminy Oleśnica
2018-04-06 12:31:11, opublikował: Bojanowski Paweł

W dniu 23 marca 2018 roku w Urzędzie Gminy Oleśnica odbyło się spotkanie emerytów – byłych pracowników Urzędu.

Pracownicy, którzy bezpośrednio z Urzędu odeszli na emeryturę spotkali się z Wójtem Marcinem Kasiną, Przewodniczącym Rady Tadeuszem Kunajem oraz Sekretarzem Gminy Krzysztofem Skórzewskim, a także starszymi stażem pracownikami Urzędu. Była to okazja na wspólną rozmowę w miłej atmosferze.
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy, Wójt złożył przybyłym gościom życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności, a także podziękował za wieloletnią i oddaną pracę na rzecz samorządu gminnego.

Agnieszka Kembłowska

Czytaj
Pokochaj! Adoptuj! Akcja promująca adopcję zwierząt.
2018-02-28 15:13:45, opublikował: Bojanowski Paweł

Przedstawiamy Państwu film będący efektem końcowym kampanii, finansowanej przez Gminę Oleśnica, promującej adopcję zwierząt.

Częścią kampanii były spotkania dzieci z gminnych szkół z Panią Agnieszką Szachidewicz, reprezentującą Ośrodek Adopcyjny "Przytul Pyska" w Boguszycach.

Do szkół Pani Agnieszka zabierała psy, opowiadała o ich zachowaniach, uczulała dzieci na ich los i zachęcała do adopcji.

Dzieci otrzymały gadżety i upominki, a w szkołach, urzędzie i na terenie Gminy zawisły plakaty zachęcające do adopcji zwierząt.

Małgorzata Sykała

Czytaj
XXIII Międzygminny Przegląd Grup Kolędniczych
2017-12-14 10:14:00, opublikował: Bojanowski Paweł

Czytaj
Znicze pamięci o historii…
2017-10-13 12:59:53, opublikował: Bojanowski Paweł

Znicze pamięci o historii…

W dniu 12 października br. w Boguszycach przy odnowionym we wrześniu obelisku upamiętniającym szlak bojowy 2 Korpusu Pancernego Wojska Polskiego pojawili się przedstawiciele koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Im. Ziemi Oleśnickiej i koła Lotnik z Oleśnicy.
Okazją do przybycia i zapalenia zniczy pamięci była 74 rocznica bitwy pod Lenino, która rozpoczęła szlak bojowy Ludowego Wojska Polskiego.
Po odegraniu hymnu przez st. szer. rez. Leszka Droździaka delegacja w składzie: Pani Jadwiga Bodo sołtys Boguszyc, Jan Gałązka z koła ZZWP Lotnik w mundurze ułana jazłowieckiego i Zdzisław Gołębiowski podeszła ze zniczami pod obelisk i złożyła je u jego podnóża.
Potem chwila zadumy i uczestnicy udali się do swoich domów.

info: Jerzy Trzciński
foto: Jan Łaski mjr rez.

Czytaj
Akcja "P0ŻAR"
2017-10-13 12:30:49, opublikował: Pawłowska Agnieszka

AKCJA ,,P0ŻAR"

12 października w SP w Ligocie Polskiej przeprowadzono symulację akcji ratowniczej strazy pożarnej. Przy głównym wejściu do szkoły podłożono ,,ogień", a następnie zaalarmowano nauczycieli i uczniów potrójnym dzwonkiem o zagrożeniu. Akcja ewakuacji z budynku na boisko szkolne odbyła się sprawnie. Po odcięciu głównego wyjścia wszyscy opuścili budynek szkolny dwoma innymi drzwiami ewakuacyjnymi. Po zliczeniu uczniów przez nauczycieli, okazało się, że brakuje dwóch z nich. O tym fakcie został poinformowany dyrektor Leszek Witkowski, który koordynował akcją w fazie wstępnej. lnformacja została przekazana strażakom, a Ci przystąpili do poszukiwań poszkodowanych. Wszyscy uczniowie szkoty byli świadkami akcji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej Brajanowi Korpowskiemu i Kacprowi Gordziałkowskiemu oraz jednemu ze strażaków.

Na Sali gimnastycznej Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Oleśnicy Jacek Noworycki poinformował wszystkich uczestników o przebiegu akcji i zaobserwowanych uwagach. Podsumowanie całej symulacji obserwowały
władze Gminy Oleśnica w osobach: Wójt Marcin Kasina, Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Kunaj, Sekretarz Gminy Krzysztof Skórzewski, Radni Tadeusz Andreasik, Ryszard Hungier oraz główny koordynator akcji z ochotniczej Straży Pożarnej w Ligocie Polskiej Jozef Kołomański.

Drugą częścią czwartkowej ewakuacji były zawody strażackie zorganizowane przez strażaków z Ligoty Polskiej dla klas lV-Vll sprawdzające umiejętności strażackie młodzieży. Uczniowie reprezentujący poszczególne klasy otrzymali
nagrody rzeczowe, a wszyscy uczniowie szkoły jako obserwatorzy rywalizacji sprawnościowej otrzymali upominki i słodki poczęstunek. Nagrody ufundowali Wójt M. Kasina, Komendant J. Kołomański i Dyrektor Szkoły L. Witkowski.

Podsumowanie akcji dowiodło, że szkoła jest bezpieczna.

Leszek Witkowski

Czytaj
Gmina Oleśnica odebrała mieszkania komunalne w miejscowości Krzeczyn
2017-09-25 08:53:07, opublikował: Bojanowski Paweł

W środę 20 września br. nastąpił odbiór ostatniego etapu budowy dwóch budynków komunalnych w miejscowości Krzeczyn. Inwestycje odbierali Wójt Gminy Oleśnica Marcin Kasina, kierownik Referatu Budownictwa i Infrastruktury Paweł Łobacz oraz inspektor nadzoru Dorota Okrzeja. Ze strony wykonawcy uczestniczył Artur Ossoliński z firmy AK INVESTMENT z Brzegu oraz Witold Pawlikowski kierownik budowy. Komisja zgodnie stwierdziła, że roboty zostały wykonane prawidłowo.

Cztery mieszkania zostaną oddane do użytkowania jesienią 2017 r. Powierzchnia użytkowa każdego mieszkania wynosi ok. 52,19 m2. Na mieszkanie składają się dwa pokoje, kuchnia, łazienka, pomieszczenie gospodarcze i korytarz.

Zadanie zostało zrealizowane w II etapach od 2016 do 2017 roku. Koszt budowy wyniósł 586.537,90 zł. z czego otrzymamy dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 30 % wartości zadania.

Info: Referat OP

Czytaj
Wszystkich: 127, wyświetlone od 0 do 7    Następne >
     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24