Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Wideotłumacz Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościMiesiąc: Rok:
Komunikaty dot. szczepień na koronawirusa
2031-01-14 11:41:19, opublikował: Bojanowski Paweł

Rejestracja na szczepienie przeciw SARS-CoV-2

W związku z rozpoczętymi zapisami na szczepienia dla seniorów informujemy Państwa,
iż od dnia 15 stycznia 2021 r. mogą Państwo dokonać zapisu na szczepienie.

Terminy zapisu na szczepienie:

Dla osób 80+ - od 15 stycznie 2021 r. do 21 stycznia 2021 r.

Dla osób 70+ - od dnia 22 stycznia 2021 r.

 

Sposoby rejestracji na szczepienie dla mieszkańców Gminy Oleśnica:

  1. Infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw SARS-CoV-2
    – nr. telefonu 989 (nr. całodobowy, połączenie bezpłatne)
  2. On-line poprzez Internetowe Konto Pacjenta (IKP) na stronie pacjent.gov.pl
    (w tym przypadku wymagane jest posiadanie potwierdzonego Profilu Zaufanego)
  3. Bezpośrednio w wyznaczonej przychodni:

Przychodniami wyznaczonymi dla mieszkańców Gminy Oleśnica są:

Centrum Medyczne MASTERMED ul. Kopernika 17a/6 Oleśnica
 – nr. telefonu 71 39 62 865 – rejestracja osobiście lub telefonicznie w godzinach 8.00-18.00

Przychodnia Rejonowa Nr 2 ul. Hallera 25 Oleśnica
  – nr. telefonu 71 71 56 926 – rejestracja osobiście lub telefonicznie w godzinach 8.00-15.00

Przychodnia EMC ul. Daszyńskiego 2a Oleśnica
  – rejestracja osobiście w przychodni

Zgłaszając chęć zaszczepienia się w przychodni, należy podać swój nr PESEL oraz numer telefonu.

Gmina Oleśnica organizuje przewóz osób na szczepienia, które mają trudność w samodzielnym dotarciu do wybranego punktu szczepień przeciwko SARS- CoV-2, w tym dla osób niepełnosprawnych. Transport będzie organizowany indywidualnie dla każdej z osób, po wcześniejszym zgłoszeniu tego zamiaru. Chęć skorzystania z możliwości transportu do punktu szczepień, należy zgłaszać pod numerem telefonu 713 140 226 podając swoje dane osobowe, miejsce zamieszkania oraz termin szczepienia. Pod wskazany numer telefonu można dzwonić w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

Szczepienia dla seniorów rozpoczną się od dnia 25 stycznia 2021 r.

Dodatkowo wszystkie osoby w wieku od 18 do 69 lat od dnia 15 stycznia 2021 r., mogą zgłaszać chęć bycia zaszczepionym drogą internetową, na stronie:  https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/ Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z rejestracją. PAMIĘTAJ! Wypełniając formularz zgłaszasz jedynie chęć bycia objętym szczepieniem przeciwko SARS CoV-2. Dopiero, gdy Twoja grupa wiekowa zostanie objęta szczepieniem, na wskazany w formularzu adres e-mail zostanie przesłane e-skierowanie i wówczas będziesz mógł się zapisać na szczepienie.

Czytaj
Konsultacje społeczne w sprawie przebiegu linii kolejowej dużych prędkości
2022-10-29 13:20:22, opublikował: Bojanowski Paweł

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dla mieszkańców gmin, przez teren których przebiegać ma nowa linia kolejowa, która realizowana może być przez teren m.in. gminy Oleśnica (LK nr 86 na odcinku Sieradz Północ - Kępno - Czernica Wrocławska - Wrocław Główny.

Dla mieszkańców gminy spotkanie z przedstawicielami inwestora (CPK) odbędzie się w dniu 01. 12. 2021 r. (środa) o godz. 12:30 w Świetlicy Wiejskiej w Ligocie Polskiej 3 A.

Konsultacje społeczne mają na celu podjęcie dyskusji, wysłuchanie opinii i uwag mieszkańców do zaproponowanych wariantów przebiegu nowej linii kolejowej.

Zachęcamy mieszkańców również do wypełnienia ankiety dotyczącej przedmiotowej inwestycji (papierowa ankieta dostępna w Urzędzie Gminy Oleśnica oraz interaktywna link poniżej). Jak zapewnia CPK uwagi oraz postulaty mieszkańców gminy dotyczące realizowanego Projektu posłużą do uszczegółowienia i opracowania optymalnych rozwiązań projektowych w toku opracowania kolejnych etapów inwestycji.

ankieta interaktywna

Czytaj
Strategia Rozwoju Gminy Oleśnica na lata 2021-2030 - Raport z konsultacji społecznych oraz Informacja Wójta Gminy Oleśnica
2022-06-15 09:49:06, opublikował: Bojanowski Paweł

Zobacz treść informacji w plikach poniżej:

Raport z przeprowadzonych konsultacji społecznych projektu Strategii Rozwoju Gminy Oleśnica na lata 2021-2030 (format PDF)
Informacja Wójta Gminy Oleśnica o odstąpieniu od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla projektu Strategii Rozwoju Gminy Oleśnica na lata 2021-2030 (format PDF)
Czytaj
Zlecenie realizacji zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert pn.: „Pierogi, Uszka, Stroiki, Pierniki” – warszta
2021-12-03 11:26:37, opublikował: Bojanowski Paweł

Dotyczy: zlecenia realizacji zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, zgodnie z art. 19 a ust. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U.z 2020 r., poz. 1057 ze zm.).

W dniu 1 grudnia 2021 roku wpłynęła do Urzędu oferta realizacji zadania publicznego, w formie wspierania realizacji zadania, pod nazwą: „Pierogi, Uszka, Stroiki, Pierniki” – warsztaty edukacyjno - integracyjne, złożona przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ligocie Małej „Ruch to zdrowie”, Ligota Mała 54, 56-400 Oleśnica.

Zgodnie z art. 19 a ust. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2020 r., poz. 1057 ze zm.) każdy, w terminie 7 dni od daty zamieszczenia oferty w:

  • Biuletynie Informacji Publicznej,
  • w siedzibie organu jednostki samorządu terytorialnego w miejscu przeznaczonym na zamieszczanie ogłoszeń,
  • na stronie internetowej organu jednostki samorządu terytorialnego, może zgłosić uwagi dotyczące oferty.

Uwagi można zgłaszać pisemnie na adres:
Urząd Gminy Oleśnica
ul. 11 Listopada 24
56-400 Oleśnica
z dopiskiem: Uwagi do „Pierogi, Uszka, Stroiki, Pierniki” – warsztaty edukacyjno - integracyjne.

  Załącznikiem do pisma jest oferta realizacji zadania publicznego.

Z up. Wójt Gminy Oleśnica
/-/ Maciej Syta
Kierownik Referatu Oświaty i Promocji

Czytaj
Ruszają konsultacje społeczne projektu pod nazwą "budowa nowej linii elektroenergetycznej o napięciu 400 kV relacji Dobrzeń – Pasikurowice (O
2021-12-03 09:08:18, opublikował: Bojanowski Paweł

Ruszają konsultacje społeczne projektu pod nazwą "budowa nowej linii elektroenergetycznej o napięciu 400 kV relacji Dobrzeń – Pasikurowice (Ostrów)".

Pierwsze spotkanie konsultacyjne odbędzie się 7 grudnia 2021 w godz. 8:30 – 14:00 w świetlicy w Ligocie Polskiej (założeniem inwestora jest, aby budowa linii w jak najmniejszym stopniu ingerowała w życie okolicznych mieszkańców i środowisko naturalne. Dlatego też docelowa trasa linii będzie przedmiotem konsultacji z lokalnymi społecznościami i władzami samorządowymi).

Nowa linia przesyłowa zapewni stabilne dostawy energii elektrycznej do odbiorców na terenie Województw Dolnośląskiego i Opolskiego. W jej ramach zostanie przebudowany odcinek najstarszego ciągu liniowego najwyższych napięć w Polsce, łączący aglomeracje Opola, Wrocławia, Ostrowa Wielkopolskiego i Częstochowy.

Więcej informacji na stronie internetowej projektu: https://nowaliniadobrzenpasikurowice.pse.pl/

Adres i numer kontaktowy:
nowaliniadobrzenpasikurowice@pse.pl
+48 887 778 968

Mapki planowanego przebiegu inwestycji (przechodzącej przez teren gminy Oleśnica) poniżej.

Zapraszamy Państwa do udziału w konsultacjach!

Czytaj
Zlecenie realizacji zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert pn.:„Potrawy świąteczne, wypieki, kiszonki, stroiki” &
2021-12-02 14:53:17, opublikował: Pawłowska Agnieszka

Dotyczy: zlecenia realizacji zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, zgodnie z art. 19 a ust. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2020 r., poz. 1057 ze zm.).
W dniu 2 grudnia 2021 roku wpłynęła do Urzędu oferta realizacji zadania publicznego, w formie wspierania realizacji zadania, pod nazwą: „Potrawy świąteczne, wypieki, kiszonki, stroiki” – warsztaty edukacyjne, złożona przez Koło Gospodyń Wiejskich w Zarzysku, Zarzysko 15 h, 56-400 Oleśnica.
Zgodnie z art. 19 a ust. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2020 r., poz. 1057 ze zm.) każdy, w terminie 7 dni od daty zamieszczenia oferty w:
- Biuletynie Informacji Publicznej,
- w siedzibie organu jednostki samorządu terytorialnego w miejscu przeznaczonym na zamieszczanie ogłoszeń,
- na stronie internetowej organu jednostki samorządu terytorialnego,
może zgłosić uwagi dotyczące oferty.
Uwagi można zgłaszać pisemnie na adres:
Urząd Gminy Oleśnica
ul. 11 Listopada 24
56-400 Oleśnica
z dopiskiem: Uwagi do „Potrawy świąteczne, wypieki, kiszonki, stroiki” – warsztaty edukacyjne.

Załącznikiem do pisma jest oferta realizacji zadania publicznego.


Z up. Wójt Gminy Oleśnica
/-/ Maciej Syta
Kierownik Referatu Oświaty i Promocji

Czytaj
Zlecenie realizacji zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert pn.:„Podzielmy się świętami”
2021-12-02 14:45:48, opublikował: Pawłowska Agnieszka

     Dotyczy: zlecenia realizacji zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, zgodnie z art. 19 a ust. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2020 r., poz. 1057 ze zm.).
    W dniu 2 grudnia 2021 roku wpłynęła do Urzędu oferta realizacji zadania publicznego, w formie wsparcia realizacji zadania, pod nazwą: „Podzielmy się świętami”, złożona przez Koło Gospodyń Wiejskich „LIGOCIANKI” w Ligocie Polskiej, Ligota Polska 33 A, 56-400 Oleśnica.
     Zgodnie z art. 19 a ust. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2020 r., poz. 1057 ze zm.) każdy, w terminie 7 dni od daty zamieszczenia oferty w:
- Biuletynie Informacji Publicznej,
- w siedzibie organu jednostki samorządu terytorialnego w miejscu przeznaczonym na zamieszczanie ogłoszeń,
- na stronie internetowej organu jednostki samorządu terytorialnego,
może zgłosić uwagi dotyczące oferty.
Uwagi można zgłaszać pisemnie na adres:
Urząd Gminy Oleśnica
ul. 11 Listopada 24
56-400 Oleśnica
z dopiskiem: Uwagi do „Podzielmy się świętami”.


Z up. Wójt Gminy Oleśnica
/-/ Maciej Syta
Kierownik Referatu Oświaty i Promocji

Czytaj
Wszystkich: 1848, wyświetlone od 0 do 7    Następne >
     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24