Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościMiesiąc: Rok:
Twoje podatki wrócą do Ciebie!
2029-03-22 11:55:27, opublikował: Bojanowski Paweł

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z graficzną prezentacją budżetu Gminy Oleśnica na rok 2019, która dostępna jest pod adresem:
https://nacoidamojepieniadze.pl/budzet-miasta/gmina-olesnica/2019

Uchwała budżetowa jest dokumentem złożonym, natomiast prezentacja w łatwy sposób obrazuje, jak płacone przez mieszkańca podatki  przeznaczane są na poszczególne zadania budżetowe.

Mieszkańcy mają wpływ na to jak rozwija się Nasza Gmina. Rozliczając podatki w miejscu zamieszkania zwiększacie Państwo budżet na inwestycje.

Pamiętaj!
Rozliczając się z Urzędem Skarbowym wskaż w zeznaniu podatkowym jako miejsce zamieszkania Gminę Oleśnica (niezależnie od miejsca zameldowania).

  pobierz ulotke (format PDF)

Urszula Szymańska

Czytaj
Rozliczenie PIT za 2018
2029-02-11 13:52:05, opublikował: Bojanowski Paweł

W roku 2019 Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wprowadziła usługę Twój e-PIT. Od 15 lutego podatnik będzie mógł zapoznać się ze swoim PIT-37 lub PIT-38 za 2018 r. na portalu podatki.gov.pl. Po dokonaniu weryfikacji będzie można dokonać następujących czynności:

 1. Zaakceptować tak przygotowane rozliczenie i wysłać;
 2. Zmodyfikować (w zależności od potrzeb, np. miejsce zamieszkania, wpisując darowizny, rozliczając się z małżonkiem zamiast samodzielnie, zmienić odbiorcę 1% podatku itd.) i wysłać;
 3. Odrzucić i samodzielnie wypełnić PIT;
 4. Nie robić nic.

Rozliczenie będzie dostępne do dnia 30 kwietnia 2019 r., jeżeli nie wykonamy żadnej czynności, PIT zostanie wysłany dopiero ostatniego dnia czyli 30 kwietnia 2019 r.

Jeżeli ktoś woli rozliczyć samodzielnie PIT (elektronicznie lub składając formularz w wersji papierowej w urzędzie skarbowym), nie ma ku temu żadnych przeszkód.

Osoby zamieszkujące na terenie gminy Oleśnica mają możliwość skorzystania z darmowego  i intuicyjnego systemu rozliczeń,  który dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki, w ramach projektu „Wspieraj lokalnie”, prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

PITax.pl ma na celu łączenie promocji kampanii przekazywania 1 % dla lokalnych organizacji z rozliczaniem PIT-ów na terenie danej jednostki samorządu terytorialnego.

Użytkownicy programu PITax.pl nie muszą decydować się na organizację spośród niżej wymienionych OPP, mają możliwość wyboru dowolnego celu na który chcą przekazać 1% podatku.

Lista lokalnych OPP, których dane wprowadzono do programu PITax.pl:

 • Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej
  Cel szczegółowy: Ochotnicza Straż Pożarna w Ligocie Małej,
  Cel szczegółowy: Ochotnicza Straż Pożarna w Ligocie Polskiej,
  Cel szczegółowy: Ochotnicza Straż Pożarna w Smolnej,
  Cel szczegółowy: Ochotnicza Straż Pożarna w Sokołowicach,
  Cel szczegółowy: Ochotnicza Straż Pożarna we Wszechświęte,
 • Wojskowy Klub Sportowy "Oleśniczanka";
 • Fundacja na rzecz Profilaktyki i Rehabilitacji Dzieci z Wadami Postawy i Uszkodzeniami Narządów Ruchu;
 • Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych i Wymagających Pomocy;
 • Fundacja na rzecz Ochrony i Promocji Zdrowia w Powiecie Oleśnickim;
 • Fundacja imienia Księdza Infułata Franciszka Sudoła;
 • Stowarzyszenie na rzecz Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. F. Chopina w Oleśnicy;
 • Fundacja Świat z Uśmiechem;
 • Stowarzyszenie "Mojapiszkawa.pl".
Czytaj
Gazyfikacja Gminy Oleśnica - NOWA informacja z dn. 14.01.2019 r.
2029-01-14 13:58:51, opublikował: Bojanowski Paweł

Gazyfikacja Gminy Oleśnica

Informacja z dnia 14 stycznia 2019 r.:

Mieszkańcy miejscowości Ligota Wielka, Krzeczyn, Smolna, Piszkawa i Ligota Mała!

Możliwość rozbudowy sieci gazowej, w naszej gminie budzi coraz większe zainteresowanie. Urząd Gminy Oleśnica we współpracy ze sołtysami i z radnymi obecnie przeprowadza ankiety dotyczące zapotrzebowania na gaz ziemny w miejscowościach Ligota Wielka, Krzeczyn, Smolna, Piszkawa i Ligota Mała. Wyniki ankiet zostaną przedstawione Polskiej Spółce Gazownictwa Sp. z o.o., która podejmie decyzję o rozbudowie sieci gazowej biorąc pod uwagę opłacalność inwestycji. Im większa liczba potencjalnych odbiorców gazu, tym większe prawdopodobieństwo realizacji inwestycji. Formularze ankiet dostępne są w Urzędzie Gminy Oleśnica, a także w wersji elektronicznej w linku poniżej:

  Pobierz ankietę dot. zapotrzebowania na gaz ziemny

Zachęcamy mieszkańców ww. sołectw (zarówno osoby prywatne jak i przedsiębiorców) do wypełniania ankiet. Wypełnione i podpisane ankiety proszę składać osobiście lub za pośrednictwem sołtysa, radnego Państwa miejscowości do Urzędu Gminy Oleśnica, ul. 11 Listopada 24, 56-400 Oleśnica bądź ww. ankiety przesłać pocztą na adres korespondencyjny Urzędu.

Administratorem Danych Osobowych jest Gmina Oleśnica, ul. 11 Listopada 24, 56- 400 Oleśnica, więcej informacji nt. przetwarzania danych osobowych oraz uprawnień osoby, której dane przetwarzamy znajdują się za stronie internetowej www.olesnica.wroc.pl w zakładce BIP.

 

------------------------------------------------------------------------

Czytaj
Znak graficzny Prezydenta RP „Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018".
2020-08-07 10:50:29, opublikował: Szymańska Urszula

Już od miesiąca sierpnia 2018 do czerwca 2019 roku korespondencja wychodząca z Urzędu Gminy Oleśnica będzie wzbogacona znakiem graficznym Prezydenta RP
„Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018".

Stosowanie okolicznościowego znaku graficznego Prezydenta RP „Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918–2018” bezpośrednio wiąże się z obchodami stulecia odzyskania przez Rzeczpospolitą niepodległości.

Czytaj
Zawiadomienie o sesji.
2019-04-17 13:18:41, opublikował: Kembłowska Agnieszka

Zawiadamiam, że  VI sesja Rady Gminy Oleśnica VIII kadencji, dotyczącą działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. o godz. 14.00 w sali narad w Urzędzie Gminy Oleśnica przy  ul. 11 Listopada 24.

Przewodniczący Rady
Tadeusz Kunaj

Czytaj
Wszyscy tworzymy statystyki - bierzemy udział w badaniach !
2019-04-12 09:07:43, opublikował: Bojanowski Paweł

WSZYSCY TWORZYMY STATYSTYKI - BIERZEMY UDZIAŁ W BADANIACH !

Szanowni Państwo,

Jak co roku, Główny Urząd Statystyczny i urzędy statystyczne podległe Prezesowi GUS przeprowadzają w całym kraju statystyczne badania ankietowe, których głównym celem jest dostarczenie danych, porównywalnych dla wszystkich krajów Unii Europejskiej ze względu na stosowaną metodologię, dotyczących wielu dziedzin, w tym warunków życia ludności.

W załączonej informacji przedstawiamy badania, które będą realizowane w 2019 r. na terenie województwa dolnośląskiego, w wylosowanych gospodarstwach domowych. Z Państwa pomocą chcemy popularyzować badania ankietowe na terenie Gminy i tym samym dotrzeć do szerokiego grona mieszkańców, którzy biorą w nich udział i dostarczają informacji statystycznych, współtworząc system informacyjny statystyki publicznej. Dlatego zwracamy się z uprzejmą prośbą o ekspozycję tej informacji na stronie internetowej Urzędu oraz w budynku Urzędu Gminy/Miasta tak, aby mieszkańcy Gminy mogli zapoznać się z jej treścią.

Realizację badań w poszczególnych województwach koordynują urzędy statystyczne, a wylosowane do badania mieszkania/gospodarstwa odwiedzają ankieterzy statystyczni. W województwie dolnośląskim badania koordynuje i realizuje za pomocą profesjonalnej sieci ankieterskiej Urząd Statystyczny we Wrocławiu.

W badaniach prowadzonych przez GUS i urzędy statystyczne, zebrane dane jednostkowe są poufne, podlegają szczególnej ochronie i obowiązuje tu bezwzględnie przestrzegana zasada zachowania tajemnicy statystycznej wynikająca zart. 10 ustawy oraz udostępnianie lub wykorzystywanie tych danych dla innych niż podane w ustawie celów jest zabronione zgodnie z art. 38 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U. z 2018 r. poz. 997, z późn. zm)

Więcej informacji na temat badań ankietowych, w tym możliwości potwierdzenia tożsamości ankietera na terenie woj. dolnośląskiego, znajdziecie Państwo na stronie internetowej GUS pod adresem: http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2019/harmonogram.htm

Czytaj
Ogłoszenie o wyniku konkursu ofert o udzielenie dotacji na rozwój sportu na terenie Gminy Oleśnica
2019-04-10 11:12:55, opublikował: Zbylut Beata
Oleśnica, dnia 10 kwietnia 2019 r.
Czytaj
Wszystkich: 1479, wyświetlone od 0 do 7    Następne >
     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24