Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościWesprzyj rozwój Swojej Gminy
2014-01-01 08:10:32, opublikował: Gieroń-Bojanowska Paulina

 

     Chciałbyś coś zmienić w swojej gminie? Uważasz, że przydałby się remont drogi, oświetlenia lub chodnik? Już dzisiaj możesz mieć na to wpływ.

     Wystarczy, że zameldujesz się w gminie Oleśnica, a jeżeli z jakichkolwiek względów nie możesz tego zrobić, powinieneś zgłosić swoje miejsce zamieszkania w najbliższym Urzędzie Skarbowym wypełniając ZAP-3, NIP-7. Dzięki meldunkowi lub zgłoszeniu miejsca zamieszkania część pieniędzy, które płacisz z tytułu podatku, zasili budżet gminy. Otrzymane w ten sposób fundusze przeznaczane są między innymi na rozwój infrastruktury tj. rozbudowę sieci kanalizacyjnych, budowę dróg, chodników, czy nowych placów zabaw dla dzieci i wiele innych tego typu inwestycji.

     Masz kilka możliwości. To z której skorzystasz - zależy tylko od Ciebie.

1. Zameldowanie się w miejscu pobytu:

  • na stałe – jeżeli mieszkasz na terenie gminy Oleśnica z zamiarem stałego pobytu. Mieszkanie, dom, w którym koncentrują się wszystkie Twoje sprawy życiowe, czyli są tam Twoje rzeczy osobiste, nocujesz tam, spożywasz posiłki i przyjmujesz znajomych;
  • czasowo – jeżeli mieszkasz na terenie gminy Oleśnica tylko przez pewien okres czasu np. ze względu na pracę, naukę.

Dokumenty niezbędne do zameldowania:

  • dokument potwierdzający prawo do budynku, lokalu, a w przypadku, gdy właścicielem jest osoba trzecia musi ona potwierdzić Twój pobyt pod wskazanym adresem,
  • dowód osobisty, a w przypadku osób niepełnoletnich akt urodzenia (jedynie do wglądu).

     Jeżeli nie możesz się zameldować lub z jakichkolwiek innych ważnych powodów planujesz załatwienie tej formalności w późniejszym czasie - pozostają kolejne możliwość.

2. Zgłoszenie do Urzędu Skarbowego w Oleśnicy ul. Lwowska 34 - 38 i zaktualizowanie miejsca zamieszkania na jednym z trzech formularzy:

  • ZAP–3 - jeśli jesteś osobą fizyczną objętą rejestrem PESEL i nie prowadzisz działalności gospodarczej, nie jesteś zarejestrowanym podatnikiem VAT, nie jesteś płatnikiem składek ZUS i na ubezpieczenia zdrowotne;
  • NIP-7 - jeśli jesteś osobą fizyczną prowadzącą samodzielnie działalność gospodarczą,
    z wyjątkiem osób wykonujących tą działalność wyłącznie w formie uczestniczenia w spółkach cywilnych, jawnych, partnerskich, komandytowych i komandytowo – akcyjnych. 

3. Wskazanie aktualnego miejsca zamieszkania na terenie gminy Oleśnica w rocznej deklaracji PIT.

     Każda z wymienionych czynności jest w pełni bezpłatna.

     Kontakt: Urząd Gminy Oleśnica ul. 11 Listopada 24, pok. 12, tel. 71 314 02 12

ZAŁĄCZNIKI:

 LIST WÓJTA DO MIESZKAŃCÓW GMINY

ZAP-3, ZGŁOSZENIE AKTUALIZACYJNE OSOBY FIZYCZNEJ BĘDĄCEJ PODATNIKIEM

 NIP-7, ZGŁOSZENIE IDENTYFIKACYJNE / ZGŁOSZENIE AKTUALIZACYJNE OSOBY FIZYCZNEJ BĘDĄCEJ PODATNIKIEM LUB PŁATNIKIEM

 
     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24