Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleśnica Wideotďż˝umacz Elektroniczne Biuro Obsďż˝ugi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościBYSTRE - Komunikat o braku przydatności wody do spożycia.
2022-05-26 13:44:30, opublikował: Ściesielska Katarzyna

KOMUNIKAT

Dnia 26 maja 2022 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oleśnicy wydał decyzję nr 180/22, stwierdzającą brak przydatności do spożycia przez ludzi wody pochodzącej z wodociągu Krzeczyn,  zaopatrującego w wodę mieszkańców miejscowości Bystre. 


W związku z nieprawidłowym zabarwieniem wody w sieci wodociągowej, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oleśnicy zezwala na korzystanie z wody z wodociągu na terenie miejscowości Bystre wyłącznie do celów porządkowych.


 Jednocześnie PPIS informuje, że poza brakiem przydatności tej wody do spożycia przez ludzi, nie należy jej stosować w sposób mogący spowodować dostanie się jej do przewodu pokarmowego, m.in. w wyniku przygotowywania z niej napojów, czy potraw, wytwarzania lodu, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń kuchennych, czy też mycia zębów.

Stanowisko Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Boguszycach