Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleśnica Wideotďż˝umacz Elektroniczne Biuro Obsďż˝ugi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościInformacja Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu z dnia 1 lipca 2022 r. dotycząca procedury szacowania szkód spowodowanych wystąpieniem
2022-07-28 13:08:10, opublikował: Zaręba Łukasz

Informacja Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu z dnia 1 lipca 2022 r. dotycząca procedury szacowania szkód spowodowanych wystąpieniem suszy.

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi powoływania Komisji ds. szacowania szkód spowodowanych wystąpieniem suszy DUW informuje, że w 2020 r. nastąpiła zmiana procedury szacowania szkód.

W dniu 9 czerwca 2020 roku weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 3 czerwca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz.U. z 2020 r. poz. 1009), które wprowadza publiczną aplikację, w której producent rolny po zalogowaniu się do tej aplikacji podpisem zaufanym składa wniosek o oszacowanie strat w uprawach rolnych, w których Klimatyczny Bilans Wodny w danym okresie, wskazuje na możliwość spadku plonów w związku z suszą (§ 5 ust. 7a Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Dz.U. z 2015 r. poz. 187 ze zm.).

Informacje dotyczące szacowania szkód w gospodarstwach rolnych spowodowanych przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne dostępne są na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi https://www.gov.pl/web/rolnictwo/niekorzystne-zjawiska-atmosferyczne2

oraz na stronie internetowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego

https://www.duw.pl/pl/urzad/wydzialy/wydzial-nieruchomosci-r/oddzial-rolnictwa-i-sro/139,Oddzial-Rolnictwa-i-Srodowiska.html .

Procedura szacowania szkód pozostaje niezmienna w przypadku szacowania szkód spowodowanych wystąpieniem: gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi, huraganu, pioruna, suszy w środku trwałym (sadach), obsunięcia się ziemi lub lawiny.

Zgłoszenia szkody rolniczej: Zgłoś szkodę rolniczą (aplikacje.gov.pl)

Aktualne zagrożenie suszą danych upraw w Gminie Oleśnica w wersji tabelarycznej można sprawdzić na stronach Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego pod adresem: https://susza.iung.pulawy.pl/wykazy/2022,0214062/