Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleśnica Wideotďż˝umacz Elektroniczne Biuro Obsďż˝ugi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościNajlepsi gimnazjaliści w Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
2010-12-06 00:51:00, opublikował: Grzesińska Agnieszka

      Dnia 29. 11. 2010 roku w Gimnazjum Gminy Oleśnica odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Wzięło w nim udział 57 uczniów klas od I do III.

     Głównym celem przeprowadzonego konkursu było wzbudzenie zainteresowania młodzieży historią, tradycjami oraz kulturą krajów niemieckojęzycznych. Uczniowie, przygotowując się do rywalizacji, oprócz wiedzy z lekcji języka niemieckiego, musieli wykazać się umiejętnością samodzielnego zdobywania wiedzy oraz korzystania z różnych źródeł informacji.
      Gimnazjaliści mieli za zadanie w ciągu jednej godziny lekcyjnej rozwiązać test, składający się z trzydziestu pytań, za który mogli otrzymać maksymalnie 30 punktów. Najlepszym uczestnikiem konkursu okazał się uczeń klasy II „b” Dawid Kłys, który zdobył 27 punktów. Drugie miejsce ex aequo zajęli: Anna Łoza z II „d” oraz Mateusz Grudzień z II „b”, którzy uzyskali 26 punktów. Na trzecim miejscu, zdobywając 25 punktów, znalazły się uczennice: Klaudia Paszkowska z klasy II „d” i Kornelia Serwata z klasy II „a”. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Red. Justyna Misiak, Marta Buczak