Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleśnica Wideotďż˝umacz Elektroniczne Biuro Obsďż˝ugi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościZ Wszechświętego na beatyfikację
2011-04-19 11:47:31, opublikował: Bojanowski Paweł

 „Jan Paweł II - papież dobroci” – pod takim hasłem w Szkole Podstawowej we Wszechświętem w dniach od 1 lutego do 31 marca przeprowadzony został konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Dzięki zaangażowaniu w organizację konkursu wrocławskiej redakcji tygodnika „Gość Niedzielny” konkurs zyskał rangę wojewódzką. Honorowy patronat nad nim sprawował abp Marian Gołębiewski, metropolita wrocławski.

Do Szkoły Podstawowej we Wszechświętem nadeszło w sumie 296 prac z niemal 100 szkół. Konkurs wygrała uczennica Szkoły Podstawowej w Sicinach Alicja Ciszewska. W nagrodę pojedzie – wraz z mamą lub tatą – do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II. Fundatorem wycieczki jest wrocławskie Biuro Podróży „Panorama”. Drugie miejsce zdobył uczeń Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim Marcel Nowak. Nagrodą dla niego jest weekend w Hotelu „Gołębiewski” (do wyboru – w Mikołajkach, Karpaczu, bądź Wiśle), który spędzi z rodzicami.

Pozostałym laureatom organizatorzy konkursu przyznali nagrody w postaci: odtwarzaczy MP4 (ufundowali je wójt gminy Oleśnicy, burmistrz Oleśnicy i starosta oleśnicki), talonów na zakupy w Media Markt we Wrocławiu oraz biletów do Teatru Lalek i aquaparku we Wrocławiu. Nagrodami były również książki i albumy ufundowane przez wydawnictwa WAM i „Salwator” oraz redakcję „Gościa Niedzielnego”.

W gronie laureatów znaleźli się m.in.: Martyna Biszczanik (SP Wszechświęte), Julia Kędra (SP Smolna) i Miłosz Żurawski (SP Ligota Polska).

Na galę rozdania nagród, która odbyła się w piątek 15 kwietnia w miejskiej sali widowiskowej w Oleśnicy, zjechali wszyscy laureaci – w liczbie 30 - wraz z rodzicami i nauczycielami. Nagrody wręczali m.in.: wicewojewoda Ilona Antoniszyn-Klik, starosta oleśnicki Zbigniew Potyrała, wiceburmistrz Oleśnicy Henryk Bernacki, wójt gminy Oleśnicy Marcin Kasina i ks. inf. Władysław Ozimek.

Jesteśmy dzisiaj świadkami wydarzenia bez precedensu – podkreślał Grzegorz Pfeiffer, dyrektor Szkoły Podstawowej we Wszechświętem. Jestem przekonany, że konkursu szkolnego w takim wydaniu, o takim zasięgu, z nagrodami tak dużego formatu, z galą zorganizowaną z takim rozmachem dotąd nie było ani w gminie Oleśnicy, ani w mieście Oleśnicy, ani nawet w powiecie oleśnickim.

Wręczanie nagród poprzedzały występy chóru szkoły we Wszechświętem pod dyrekcją nauczycielki Barbary Szyndler oraz zespołu wokalno-instrumentalnego pod kierownictwem księdza Jacka Hołowacza. Wiersze o Janie Pawle II recytowali uczniowie z Wszechświetego: Sławomir Partyka, Wiktoria Rainczak i Joanna Religa Galę poprowadziła nauczycielka szkoły we Wszechświętem, pomysłodawczyni konkursu, Agata Faltin.