Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleśnica Wideotďż˝umacz Elektroniczne Biuro Obsďż˝ugi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościWymarzona wygrana
2012-11-20 16:50:27, opublikował: Grzesińska Agnieszka

      8 i 9 listopada 2012 r. uczniowie kl. II c Gimnazjum Gminy Oleśnica wraz z wychowawczynią – Agnieszką Grzesińską oraz nauczycielką WF – Izabelą Zamorską wyjechali na wycieczkę, o którą rywalizowali przez cały rok szkolny 2011/2012. Była to nagroda dla zwycięzcy konkursu na najlepszą klasę w szkole ufundowana przez Wójta Gminy Oleśnica. Walka o pierwsze miejsce trwała do ostatniego dnia. Było jednak warto, gdyż wyjazd na długo pozostanie w pamięci gimnazjalistów.

      Pierwszego dnia uczniowie udali się do Oświęcimia, w którym zwiedzili hitlerowski obóz koncentracyjny. Przebywanie w miejscu zagłady ponad miliona osób skłoniło młodzież do refleksji nad historią, człowieczeństwem, moralnością, hierarchią wartości i przyszłością świata. Był to czas zadumy oraz modlitwy za tych, którzy zostali bezlitośnie pozbawieni życia przez hitlerowskich oprawców. Następnie gimnazjaliści pojechali do kopalni soli w Bochni, gdzie nocowali na głębokości 248 m. Pod ziemią młodzież nie tylko poznała historię kopalni, którą zwiedziła, ale także uczestniczyła w dyskotece oraz grała w piłkę nożną i koszykówkę. Warto dodać, że w Komorze Ważyn na piętrowych łóżkach spało równocześnie 250 uczniów i nauczycieli – sam nocleg był więc również swoistą atrakcją.
      Drugiego dnia gimnazjaliści udali się do Tarnowskich Gór. Tam, płynąc łodziami, zwiedzili Sztolnię Czarnego Pstrąga, a następnie kopalnię srebra. Oprócz podziemnych korytarzy uczniowie mogli obejrzeć również znajdujące się na powierzchni zabytkowe maszyny parowe.
      Gimnazjaliści wrócili z wyjazdu bardzo zadowoleni. W tym roku również rywalizują w konkursie na najlepszą klasę i liczą na kolejną wygraną. Wycieczka była dla kl. II c wspaniałą nagrodą.

Red. Agnieszka Grzesińska, Izabela Zamorska