Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościFestyn szkolny w GGO
2013-06-18 21:37:39, opublikował: Grzesińska Agnieszka

      15 czerwca 2013 r. w Gimnazjum Gminy Oleśnica odbył się I Festyn Szkolny pod hasłem „Razem się uczymy, razem się bawimy”. W sobotni poranek na terenie szkoły spotkali się uczniowie, nauczyciele, rodzice, rodzeństwo gimnazjalistów oraz okoliczni mieszkańcy, aby wspólnie spędzić czas. O godz. 10.00 wszystkich przybyłych powitała pani dyrektor GGO Anna Klimkowska. Inicjatorkami zorganizowania festynu były nauczycielki – Marta Buczak i Iwona Cybulska-Kania. W przygotowania włączyli się również nauczyciele, którzy wraz z uczniami i rodzicami przygotowali stoiska klasowe z szeregiem atrakcji. Głównym celem festynu było zebranie funduszy na sztandar szkoły.


      Podczas imprezy każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla łasuchów przygotowano ciasta, ciasteczka, gofry, truskawki z bitą śmietaną. Dla lubiących zjeść coś konkretniejszego nie zabrakło pierogów – ruskich, z serem oraz limitowanej partii ze szpinakiem, a także grillowanych kiełbasek, kaszanki i karkówki oraz tradycyjnej grochówki i pysznego chleba ze smalcem. Ci, którzy preferują zdrowe odżywianie, mogli kupić truskawki czy też wyborne koreczki. Nie zabrakło również mięty, kopru, przetworów, kwiatów – pomysłowość to mocna strona uczniów i pracowników GGO. Podczas festynu można było również kupić przepiękne kosze róż zrobione przez gimnazjalistów, a także obejrzeć wyroby z papieru przygotowane przez utalentowanych rodziców. Ponadto była również okazja, aby zobaczyć prezentację multimedialną „Fizyka w 3D” lub dowiedzieć się czegoś więcej na temat Nordic Walkingu, który od 2 lat uczniowie GGO chętnie wybierają w ramach czwartej godziny lekcyjnej. Oprócz tego podczas festynu dzieci chętnie wybierały malowanie twarzy. O ile jednak żółw, biedronka czy dinozaur to pestka dla wprawnych rysowników, to najbardziej ekscentryczne wyzwanie – krowa – nie było łatwym zadaniem. Ponadto dzieci mogły zdecydować się na tatuaż lub poskakać na trampolinie. Uczestnicy festynu mieli okazję poddać się na stylizacji paznokci lub spróbować trafić piłeczką do celu i otrzymać nagrodę.
      Wielkim zainteresowaniem cieszył się quiz, w którym każdy los wygrywał, jednak warunek był jeden - należało odpowiedzieć na zadane przez organizatorów pytanie. Quiz tak spodobał się uczestnikom festynu, że po krótkim czasie zabrakło losów. Na kilku stoiskach odbyła się prezentacja kosmetyków oraz sprzętu przydatnego w gospodarstwie domowym. Ponadto straż pożarna zaprezentowała pokaz akcji ratunkowej, a uczestnicy festynu mogli spróbować swoich sił na torze przeszkód – jeden został przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego, a drugi przez strażaków. Najmłodsze dzieci miały do pokonania specjalnie dostosowany do ich możliwości tor przeszkód, brały również udział wraz ze swoimi rodzicami w zabawach z chustami integracyjnymi. W meczu w piłkę nożną uczniowie kontra nauczyciele i rodzice 5:4 zwyciężyło starsze pokolenie. Gimnazjaliści nie kryli niezadowolenia z wyniku, gdyż przez większą część meczu to oni prowadzili. W świetlicy szkolnej uczniowie GGO zaprezentowali w języku angielskim fragmenty „Romea i Julii” Williama Szekspira w reżyserii pani Nadii Zavinskiej. Festyn uświetnił również występ zespołu wokalnego Magness, który swoim śpiewem zachwycił wszystkich słuchaczy.
      Pogoda dopisała uczestnikom festynu, a dobry nastrój nikogo nie opuszczał m.in. za sprawą DJ Polomskiego, który poprowadził imprezę. Zebrane w ten dzień fundusze zostaną przeznaczone na zakup sztandaru Gimnazjum Gminy Oleśnica. Pragniemy również podziękować tym, którzy już wsparli naszą zbiórkę. Są to:
- URZĄD GMINY OLEŚNICA
- ADRIANNA I WŁODZIMIERZ BARTKOWIAKOWIE
- STEFAN I RADOSŁAW TELKA – FIRMA „TELKA” – RUSZTOWANIA W OLEŚNICY
- PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLU I USŁUG „MT” MARIUSZ TELKA W OLEŚNICY
- CENTRUM KONFERENCYJNO – BANKIETOWE „MONA MO” W OLEŚNICY
- GMINNE PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE W OLEŚNICY
- STEFANIA KRZEMIŃSKA „ZAJAZD U SREFANII” W DĄBROWIE
- MAŁGORZATA I ANTONI BOROWIKOWIE
- NINA I ARKADIUSZ ADAMCZYKOWIE
-STOWARZYSZENIE „DOBRA WIDAWA”

Red. Iwona Cybulska-Kania


 
     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24