Zapraszamy na wyjątkowe w całym roku wydarzenie - Dożynki Gminy Oleśnica! W tym roku odbędą się one 19 sierpnia w Boguszycach. Dożynki Gminy Oleśnica to co roku największa impreza organizowaną w jednej z miejscowości Gminy.

Wszystko rozpocznie się uroczystą Mszą św. w kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy w Boguszycach. Po modlitwie przejdzie Korowód Dożynkowy na boisko, gdzie odbędzie się kolejna część Dożynek.

Część obrzędową poprowadzi zespół "Jarzębina". Wójtowi Gminy Oleśnica zostanie wówczas przekazany chleb dożynkowy przez Starostów Dożynek.

W dalszej części Święta Plonów, na scenie zaprezentują się artyści lokalnych zespołów ludowych i folkowych. Przegląd ten zakończy swoim recitalem "Kapela Smyki" - artyści w tym roku przeżywają jubileusz 40-lecia swojego zespołu.

Ze swoim spektaklem wystąpi również "Teatr na walizkach".

Do tańca porwie publiczność "Złoty" - Łukasz Zdyb, który w wolnym czasie jest sołtysem w Sokołowicach.

Gwiazdami wieczoru na scenie będzie zespół "Tulia". Reprezentantki Polski na Eurowizji w 2019 roku w tym roku - występując w Opolu razem z Haliną Młynkową - już drugi raz triumfowały w konkursie Premier w Opolu.

Publiczność będzie bawić się także przy utworach zespołu "Playboys". Znany zespół wykonujący muzykę dance i disco polo.
Na zakończenie to tańca porwie publiczność Nicki Queen oraz zespół "Czar" a wszystko zakończy pokaz laserowy.

Przypominamy, że podczas trwania Dożynek, odbędzie się tradycyjny konkurs związany z Wieńcem Dożynkowym.

Zgłoszenia zespołów i stoisk na Dożynki przyjmujemy na adres: zgloszenia@gokolesnica.pl do 14.08.2023. Karty zgłoszeniowe dla zespołów i stoisk na stronie GOK Oleśnica  

Galeria zdjęć


Dożynki Gminy Oleśnica 2023 - plakat
Dożynki Gminy Oleśnica 2023 - plakat