Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / Finanse
Katalog informacji ABC Finansów
 A 
 Ľ 
 B 
 C 
 D 
 E 
 F 
 G 
 I 
 J 
 K 
 L 
 M 
 N 
 O 
 P 
 Q 
 R 
 S 
 Ś 
 U 
 W 
 Z 

  Szukaj hasła
 Szukaj:  

  Bankową obsługę budżetu wykonuje
Bank Spółdzielczy w Oleśnicy  
Bankowość elektroniczna  
Rachunki bankowe  
 

 Od początku roku do końca I kw. 2010
Kw.: rok:
DochodyWydatkiWynik
30.312.297 37.759.694 -7.447.397 
8.150.450 6.093.050 2.057.400  


      Plan (po zmianach)
      Wykonanie
 
  Kliknij aby zobaczyć więcej  »

Dotacja
Ostatnia zmiana: 2008-01-18 23:44:06 przez Lewański Dariusz, odsłon: 918
Dotacja (dot.) jest szczególną prawną formą finansowania określonych zadań z budżetu i może być stosowana tylko wtedy, jeśli zezwala na to ustawa. W świetle obowiązujących przepisów ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego , jednostki samorządu terytorialnego (j.s.t.) - w zależności od rodzaju wykonywanych zadań - mogą otrzymywać z budżetu państwa dot. celowe na:

 1. zadania zlecone z zakresu administracji rządowej oraz inne zadania zlecone ustawami,
 2. na realizację zadań przez powiatowe służby, inspekcje i straże,
 3. finansowanie lub dofinansowanie zadań określonych w ustawie o d.j.sam., określonych w odrębnych przepisach zadań własnych j.s.t., z zakresu:
  • pomocy społecznej, określonych w odrębnych przepisach,
  • wypłat dodatków mieszkaniowych,
  • innych określonych w odrębnych przepisach, na zasadach w nich określonych,
  • art. 23 ust. 1a ustawy o wyższych szkołach zawodowych.

Z budżetu j.s.t. mogą być udzielane dot. podmiotowe, przedmiotowe i celowe.Dla jednostek organizacyjnych działających w formie zakładu budżetowego, gospodarstwa pomocniczego jednostki budżetowej, zgodnie z przepisami m ustawy o finansach publicznych (u.f.p.), mogą być udzielane dotacje przedmiotowe. Zakłady budżetowe mogą otrzymywać dot. podmiotową lub celową na dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji. Kwotę i zakres tych dot. określa uchwała budżetowa. Podmioty nie zaliczone do sektora finansów publicznych i nie działające w celu osiągnięcia zysku mogą otrzymywać z budżetu j.s.t. dot. podmiotowe na cele publiczne związane z realizacją zadań tej jednostki. Zgodnie z  u.f.p., organ stanowiący j.s.t. określa w drodze uchwały tryb postępowania o udzielenie dot., sposób jej rozliczenia i kontroli wykonywania zleconego zadania, zapewniając jawność postępowania. Dot. podmiotowe otrzymują instytucje kultury, zgodnie z zasadami określonymi przez organ stanowiący.

 

     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24