Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / Finanse
Katalog informacji ABC Finansów
 A 
 Ľ 
 B 
 C 
 D 
 E 
 F 
 G 
 I 
 J 
 K 
 L 
 M 
 N 
 O 
 P 
 Q 
 R 
 S 
 Ś 
 U 
 W 
 Z 

  Szukaj hasła
 Szukaj:  

  Bankową obsługę budżetu wykonuje
Bank Spółdzielczy w Oleśnicy  
Bankowość elektroniczna  
Rachunki bankowe  
 

 Od początku roku do końca I kw. 2010
Kw.: rok:
DochodyWydatkiWynik
30.312.297 37.759.694 -7.447.397 
8.150.450 6.093.050 2.057.400  


      Plan (po zmianach)
      Wykonanie
 
  Kliknij aby zobaczyć więcej  »

Fundusz celowy (fund.c.)
Ostatnia zmiana: 2006-10-27 14:52:10 przez Lewański Dariusz, odsłon: 1002
Fundusz celowy (fund.c.) - jest odrębną formą organizacji gospodarki finansowej, stosowaną w działalności budżetowej, którego przychody pochodzą z dochodów publicznych, a wydatki przeznaczone są na realizację wyodrębnionych zadań. Argumenty na rzecz tworzenia funduszów opierały się na twierdzeniu, że zapewniają one środki finansowe na realizację ważnych priorytetowych zadań publicznych. Dają one również większą samodzielność organom administrującym funduszami, gdyż z reguły ich wykorzystanie nie jest ograniczane rokiem budżetowym.

Zgodnie z zasadą określoną w art. 22 ustawy o finansach publicznych, fund.c. może być utworzony tylko na mocy ustawy i może działać jako osoba prawna lub stanowić wyodrębniony rachunek bankowy, którym dysponuje organ wskazany w ustawie tworzącej fundusz. Gospodarka finansowa fund.c. jest prowadzona na podstawie rocznego planu finansowego stanowiącego część uchwały budżetowej jednostek samorządu terytorialnego

Fund.c., który realizuje zadania wyodrębnione z budżetu:

  • państwa - jest państwowym fund.c.,
  • gminy, powiatu lub województwa
  • jest gminnym, powiatowym lub wojewódzkim fund.c.

Do funduszów, z których j.s.t. otrzymują pomoc w finansowaniu zadań własnych na zadania bieżące i inwestycyjne, należy zaliczyć:

  1. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
  2. Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
  3. Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych,
  4. Fundusz Pracy,
  5. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,

6. Fundusz Kartografii i Zasobów Geodezyjnych.

Dysponenci poszczególnych funduszów stosują formę umów cywilnoprawnych, w których określają zasady i warunki wykorzystania i rozliczenia przyznanych środków czy też refundacji poniesionych wydatków na realizację określonych zadań.

 

     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24