Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / Oświata / Wydarzenia


Kalendarz na Styczeń 2019:

PnWtŚrCzPtSoN
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
2122 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Dziś mamy 21 dzień roku
do końca pozostało 344 dni
Znak zodiaku:Wodnik
Szkoła Podstawowa we Wszechświętem
HistoriaPracownicyWydarzeniaSportZajęcia pozalekcyjneWycieczkiRożne
Wydarzenia

1 września 2004
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2004/2005
Po raz pierwszy zadźwięczał dzwonek.
Skończyły się wakacje, czas powrócić do szkoły. O rok starsi, o kilka centymetrów wyżsi, pełni wrażeń powróciliśmy do szkoły. Pełni zapału rozpoczynamy nowy rok pracy

6 września 2004
APEL POLEGŁYM
Cała społeczność uczniowska spotkała się na szkolnym korytarzu. Podczas podniosłego apelu, symboliczną minutą ciszy uczciliśmy pamięć i oddaliśmy hołd umęczonym i pomordowanym w Biesłanie.

17-19 września 2004
SPRZĄTANIE ŚWIATA
W tych dniach przypadała doroczna akcja oczyszczania całego świata z nadmiaru śmieci. My również włączyliśmy się do akcji i posprzątaliśmy teren naszej szkoły oraz jej okolice. Wydawało nam się, że śmieci nie jest wiele, jednak worki napełniały się bardzo szybko. Do szkoły wróciliśmy trochę zmęczeni.

30 września 2004
DZIEŃ CHŁOPCA
Tego dnia wszystkie dziewczęta w naszej szkole uroczyście obchodziły Dzień Chłopca. Szóstoklasistki na tę okoliczność przygotowały i wystawiły małą formę teatralną pt. „Dzień Chłopca, czyli co zrobić z niesfornym Jasiem”. W każdej klasie koleżanki przygotowały niespodzianki i upominki dla swoich kolegów. Prezentacja małej formy teatralnej „Dzień chłopca, czyli co zrobić z niesfornym Jasiem?”
PAŹDZIERNIK SP WSZECHŚWIĘTE

14 października 2004
ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
Święto to obchodziliśmy bardzo uroczyście. Spotkaliśmy się na apelu w sali gimnastycznej. Uczniowie klasy czwartej przygotowali przedstawienie pt. „Pani na opak”, które ukazało życie klasy i szkoły w krzywym zwierciadle; piątoklasiści poprowadzili koncert życzeń, który zadedykowali swoim pedagogom i pracownikom szkoły; przedstawiciele klasy VI wystawili „Dziady”, z dedykacją dla pani dyrektor i zaproszonych gości. Na zaproszenie odpowiedział i przybył dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury pan Jacek Przybył oraz proboszcz ks. Wojciech Kopeć i ks. wizytator. W przygotowanie uroczystości włączyły się panie z grona rodziców: Wioletta Żminkowska, Agnieszka Sobieraj i Urszula Szymańska, Pani Wójtowicz upiekła, w imieniu szóstoklasistów, pyszny tort.   Prezentacja małych form teatralnych: „Dziady”, „Pani na opak”

19 października 2004
PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
Uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej we Wszechświętem. Samorząd uczniowski na tę okoliczność przygotował interesującą inscenizacja oraz ciekawe zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności pierwszaków. Aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły pani Agnieszka Chanusiak. W tej uroczystej chwili maluchom towarzyszyli ich rodzice. Spotkanie zakończyło się w sali klasy I słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

LISTOPAD

11 listopada 2004
ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Uczniowie klasy VI przygotowali uroczysty apel poświęcony  kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości. Niesamowite wrażenie wywarła na uczniach „Polska” – Monika Makulska, zakuta w kajdany.

12 listopada 2004
ZABAWA ANDRZEJKOWA DLA DOROSŁYCH
Rada Rodziców oraz ludzie dobrej woli i sponsorzy przyczynili się do zorganizowania w świetlicy zabawy andrzejkowej. Uczestnikom zabawy dopisywały wspaniałe humory. Wszyscy świetnie się bawili do białego rana. Dochód uzyskany z zabawy został przekazany na potrzeby naszych uczniów.
Koordynatorem prac była p. Agnieszka Sobieraj i Anna Telegra. Smaczne wyroby wędliniarskie przygotował p. Sobieraj, a w kuchni „rządziła” wspaniała p. Ejtel. Serdecznie dziękujemy za pracę i serce włożone w przygotowanie tej imprezy.

20 listopada 2004
ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA
W listopadzie przypada Światowy Dzień bez Papierosa. W nawiązaniu do obchodów tego dnia młodzież ze Szkoły Podstawowej we Wszechświętem zawsze kierowana i uczona przez dorosłych tym razem sama postanowiła edukować innych. Edukacją zostali objęci wszyscy mieszkańcy miejscowości Wszechświętych i Zarzyska. Akcja przebiegała spontanicznie i żywiołowo. Uczestniczyło w niej prawie sto osób. Młodzież maszerując ulicami głośno skandowała hasła zrażające palaczy do ich nałogu, zniechęcające do palenia papierosów. Wysoko nad głowami powiewały transparenty własnoręcznie przygotowane przez uczniów. Widniały na nich hasła uświadamiające palaczom szkodliwość palenia tytoniu, namawiające do prowadzenia zdrowego trybu życia. Nad bezpieczeństwem demonstrującej młodzieży czuwali nauczyciele i wychowawcy oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji z Oleśnicy.
Uczniowie Szkoły Podstawowej we Wszechświętem oraz organizatorzy przemarszu gorąco dziękują panom za sprawowaną opiekę.
Od owego dnia bez papierosa minęło niewiele czasu, a już docierają informacje, że prawdopodobnie już jest pierwsza ofiara akcji – osoba, która postanowiła rzucić palenie. Szkoda, że rodzimy przemysł tytoniowy straci klienta, jednak mimo to pani, która pragnie zerwać z nałogiem należy życzyć wytrwałości i wiary w siebie. Pozostaje nam jeszcze liczyć na inne osoby pragnące wyłączyć się z grona palaczy, wyrwać się z objęć nałogu

23 listopada 2004
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
Z okazji zbliżających się Andrzejek samorząd uczniowski zorganizował dla uczniów klas starszych dyskotekę. Na parkiecie poruszano się w rytmie techno, pop, dance,... Nie zabrakło wróżb przepowiadających przyszłość. Nad całością czuwali nauczyciele oraz rodzice uczniów.

25 listopada 2004
ZABAWA ANDRZEJKOWA DLA DZIECI
Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas młodszych również mieli okazję pobawić się i potańczyć. Wychowawcy klas na andrzejkowy wieczór przygotowali dobra muzykę, ciekawe zabawy, tajemnicze wróżby...

23 listopada 2004
EKOLOGICZNE PRZEDSTAWIENIA
Uczniowie, którzy odkryli w sobie zdolności artystyczne i umiejętności teatralne przygotowali przedstawienia poświęcone ochronie środowiska. Czwarto- i piątoklasiści przygotowali „Misję zaczarowanej rybki”, natomiast szóstoklasiści – „Jeden dzień z życia smoga”. Młodzi artyści zaprezentowali przygotowane przez siebie przedstawienia na terenie szkoły.

27 listopada 2004
OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL DZIECIECY O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ
Po raz pierwszy uczniowie mieli okazje „zagrać” na prawdziwej, profesjonalnej scenie. Grupy teatralne z naszej szkoły przygotowały dwie prezentacje. Obydwie spełniały wymogi regulaminowe  i zostały poddane ocenie jurorów. „Misja zaczarowanej rybki” przygotowana przez czwarto – i piątoklasistów zyskała uznanie w oczach jurorów i zdobyła II miejsce. Młodzi artyści otrzymali drobne upominki, a do szkoły wrócili z radiomagnetofonem. Nagroda za wysiłek i starania uczniów był na pewno pobyt na krytym basenie. Wystawienie form teatralnych o tematyce ekologicznej „Jeden dzień z życia smoga”, „Misja zaczarowanej rybki”
II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Dziecięcym o Tematyce Ekologicznej za spektakl „Misja zaczarowanej rybki”
Nagroda w  ogólnopolskim konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej (nagrodzono 30 prac spośród 1800) – Sabina Wójtowicz

GRUDZIEŃ

6 grudnia 2004
MIKOŁAJKI
Uczniowie z niecierpliwością czekały na przybycie dobrotliwego staruszka z długą siwą broda. Sań, ani reniferów nie było ze względu na niesprzyjająca pogodę. za to Mikołaj nie zawiódł. Obdarował wszystkich oczekujących na niego prezentami. Jedni czekali na prezenty, inni na wyjazd. Duża grupa uczniów postanowiła skorzystać w tym dniu z uroków ciepłych kąpieli i wyjechać na basen do Jelcza Laskowic.

16 grudnia 2004
Wycieczka do Oleśnicy
Uczniowie klas młodszych oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wyjechały pod opieką pań: Renaty Boruty i Aliny Wojtowicz do Oleśnicy. Maluchy miały okazje poznać uroki Oleśnicy oraz uczestniczyć w interesującej lekcji bibliotecznej.
Uczestnicy wyjazdu bardzo miło wspominali pobyt w kawiarence i serwowane tam pyszności.

15 grudzień 2004
Kolejnym krokiem w miesiącu grudniu był dzień, kiedy w naszych progach zawitał biskup Janiak, który chciał przywitać się z gronem uczni i nauczycieli. W naszej szkole poczuł się bardzo dobrze, ponieważ współpraca grona pedagogicznego z Kościołem układa się wspaniale – wg. zasady „ gość w domu, Bóg w domu”.

16 grudzień 2004
Otwarcie sklepiku na potrzeby uczniów i prowadzone przez społeczność uczniowską było wydarzeniem niezwykłym!!! Wielką zasługę w tym wszystkim widzimy w nieocenionej pomocy Państwa Sobieraj i Telegów, którzy pomalowali nam pomieszczenie i ustawili regały. A oto nasz sklepik.

17 grudnia 2004
Spotkanie z wędkarzem
Na spotkanie z uczniami przybył przedstawiciel Koła Wędkarskiego z Oleśnicy.
Starsi i młodsi z uwagą wysłuchali opowieści o pasji gościa. Zainteresowani wędkarstwem mogli pytać i rozwiewać swoje wątpliwości.
Wędkarz z chęcią odpowiadał na pytania młodzieży. Być może właśnie wśród zgromadzonych i zasłuchanych rośnie nowy narybek z pasją do wędkowania.

22 grudnia 2004
Jasełka
Tradycją związaną ze Świętami Bożego Narodzenia jest prezentowanie przygotowanych przez uczniów jasełek.
Uczniowie klasy VI zaprezentowali na szkolnej scenie  „Pastorałkę”, uczniowie klas IV i V wystawili jasełka  „Nie było miejsca dla Ciebie”. Wszyscy widzowie w ciszy i skupieniu przeżywali cud narodzin.
Całości dopełniły z serca płynące życzenia, które  złożyła uczniom oraz ich rodzinom pani dyrektor Agnieszka Chanusiak.

22 grudnia 2004
Klasowe wigilie
Nadeszły długo oczekiwane przez wszystkich Święta Bożego Narodzenia. Środa była ostatnim wspólnie spędzonym w szkole dniem,
a więc również okazją do podzielenia się opłatkiem oraz złożenia sobie życzeń w gronie koleżanek i kolegów.
Korytarzami przemykali odświętnie ubrani uczniowie. Sale były pięknie udekorowane.
W powietrzu unosił się zapach świerkowych igieł, wigilijnych dań, słodkości... 
Rozbrzmiewały wspólnie wykonywane kolędy i pastorałki.

STYCZEŃ

5 stycznia 2005
PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW
Uczniowie klasy szóstej przeszli pierwszy poważny egzamin w swoim życiu. Był to próbny sprawdzian kompetencji  ucznia klasy VI. Egzamin przebiegał prawidłowo, a nad jego przebiegiem czuwała komisja.

21-22 stycznia2005
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Uroczystość ta w szczególny sposób obchodzona jest przez uczniów klas młodszych. Uczniowie klas I-III oraz dzieci z zerówki pod czujnym okiem swych opiekunów przygotowali wspaniałą uroczystość, podczas której zaprezentowali wypracowane wspólnie przedstawienia, piosenki, wiersze. Życzeniom nie było końca. Licznie przybyli na spotkanie goście patrzyli ze wzruszeniem na swoje pociechy.

23 stycznia 2005
UDZIAŁ W HERODIADZIE
Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności podczas dorocznie odbywającej się w Cieszkowie „Herodiady”. Na scenie zaprezentowały się dwie grupy: jedna z jasełkami, druga -  z pastorałką. Nasze młodziutkie jeszcze zespoły zmierzyły się z innymi mającymi już wieloletnie tradycje. Dla uczestników przeglądu przygotowany był poczęstunek. Występ w ramach „Herodiady’ był ciekawym doświadczeniem.
Wystawienie „Pastorałki” i jasełek „Nie było miejsca”

27 stycznia 2005
SPEKTAKL „TEATRALNE ABC”
Czwarto-, piąto- i szóstoklasiści mieli okazję zobaczyć w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Oleśnicy wspaniały spektakl przygotowany przez aktorów jednego z wrocławskich teatrów. Długo trzeba było namawiać i przekonywać młodzież do obejrzenia przedstawienia. Jednak już pierwsze minuty spektaklu pochłonęły całkowicie uwagę przybyłych. Widownia w ogóle nie miała ochoty opuszczać sali widowiskowej. Podejmując próby tworzenia sztuki i jej prezentacji na scenie warto zobaczyć jak robią to inni, profesjonaliści.

30 stycznia 2005
WYSTAWIENIE JASEŁEK W KOŚCIELE PARAFIALNYM
Podczas niedzielnej Mszy św. w Kościele Parafialnym uczniowie klasy VI wystawili „Pastorałkę”. Zgromadzeni wierni na dłuższą chwilę przenieśli się oczami wyobraźni w zamierzchłe czasy. Na własne oczy zobaczyli  i przekonali się jak trudno było żyć w czasach rządów Heroda. Wreszcie byli świadkami dziejących się w owych czasach cudów. Ksiądz proboszcz podziękował młodym artystom dobrym słowem i słodkościami.
Wystawienie „Pastorałki”

LUTY

3 lutego 2005
TŁUSTY CZWARTEK
Jak nakazuje wielowiekowa tradycja w tłusty czwartek należy koniecznie zajadać się pączkami i faworkami. Wszyscy w szkole zdecydowanie zapomnieliśmy o trosce o naszą linię. Jedliśmy pączki od rana do wieczora.

3 lutego 2005
ZABAWA KARNAWAŁOWA
Karnawał to czas zabaw. Jednak szkolna zabawa karnawałowa nie zapowiadała się ciekawie. Zamiast korytarza wystrojono salę gimnastyczną, zamiast magnetofonu przyjechał zespół, miało nie być techno... Nikt nie spodziewał się, że ta zabawa może się udać. A jednak.  W malowniczej scenerii, pod unoszącymi się wysoko spadochronami i wielobarwnymi balonami bawili się i młodsi i starsi. Nawet niektórzy rodzice towarzyszący swoim pociechom poderwali się z miejsc i ruszyli w tany. Uczestnicy zabawy wyruszyli tanecznym krokiem dookoła świata. Były liczne konkursy. Między innymi był konkurs przebierańców. Bardzo trudno było wyłonić zwycięzcę, gdyż było wielu oryginalnych i interesujących przebierańców. Na uczestników zabawy czekał też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów. Do tańca przygrywał zespół z Zarzyska.

6 lutego 2005
WYSTAWIENIE JASEŁEK W KOŚCIELE PARAFIALNYM
Ř Wystawienie jasełek „Nie było miejsca”
Uczniowie klas IV i V poszli w ślady starszych kolegów i podobnie, jak oni zaprezentowali przygotowane przez siebie jasełka w kościele podczas niedzielnej Mszy św. Wielu parafian oglądających spektakl tajemniczo uśmiechało się  do siebie. Być może odnajdowali w młodych aktorach samych siebie. A może po prostu przedstawiane sytuacje nie były im obce. Proboszcz tutejszej parafii podziękował dzieciom za występ i obdarował je słodyczami.

10-11 lutego 2005
WYSTAWIENIE JASEŁEK  W RAMACH „PASTORAŁKI” W PONIATOWICACH
Co roku w Poniatowicach odbywa się Przegląd Zespołów Kolędniczych „Pastorałka”. Podczas tego przeglądu nasza szkołę reprezentowały dwa zespoły.
Uczniowie zaprezentowali swoje możliwości i umiejętności w „Pastorałce” oraz jasełkach „Nie było miejsca...” Pomimo, że nasze prezentacje nie zdobyły żadnego znaczącego miejsca, to podobały się publiczności. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników przeglądu poczęstunek.
Wystawienie „Pastorałki” i jasełek „Nie było miejsca”

14-27 lutego 2005
FERIE ZIMOWE
Podczas ferii zimowych na terenie szkoły odbywały się zajęcia dla wszystkich tych uczniów, którzy z różnych przyczyn pozostawali w domach i nudzili się . Nauczyciele przygotowali różne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Największym powodzeniem cieszyły się zajęcia w pracowni komputerowej. Uczniowie uczestniczyli również w zawodach zorganizowanych przez p.Pstrockiego. Odwiedzili nas również jak zwykle pracownicy Policji.
Drugi tydzień Ferii to remonty i malowania. Została całkowicie odnowiona biblioteka, pomalowana piwnica i pomieszczenie do zaadoptowania w następnym roku szkolnym na świetlicę.

16 lutego 2005
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „KWIATY POLSKIE”
Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy ogłosiło konkurs plastyczny o tematyce przyrodniczej pod hasłem „Kwiaty Polskie”. Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu olesnickiego. Naszą szkołę reprezentowały między innymi prace wykonane przez: Monikę Makulską, Bogumiłę Wójtowicz, Małgorzatę Małys. Słoneczniki wykonane na szkle przez Małgosię Małys zdobyły I miejsce.
I miejsce w Powiatowym Konkursie Przyrodniczym „Kwiaty Polskie”  (Małgorzata Małys)
MARZEC

7-9 marca 2005
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

8 marca 2005
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET
Bez względu na panujący ustrój w naszej szkole corocznie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Na spotkanie poświęcone temu świętu zaproszone zostały wszystkie panie pracujące w szkole i wszystkie koleżanki. Część artystyczną przygotowali chłopcy z klas IV i V, którzy prezentując się na scenie próbowali przekonać wszystkich, ze od przybytku głowa nie boli, a los czasami lubi płatać figle – zamiast zesłać jedną kobietę, zsyła ich całe mnóstwo. Niestety! Opuszczając raj panowie wręczyli kobietom i kobietkom tym razem zamiast symbolicznego kwiatka – jabłuszko.
Z okazji Dnia Kobiet wybrana została również Miss Szkoły. Tytuły przypadły w udziale: Joannie Zimnej (miss szkoły i miss publiczności), Jagodzie Formie (I vicemiss), Anicie Fojnie (II vicemiss). 
Prezentacja formy kabaretowej „Adam i Ewy”

18 marca 2005
KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ
Konkurs piosenki obcojęzycznej odbywa się w Twardogórze. Biorą w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy V: Paulina Mateusiak, która wykonała piosenkę „Il*Italiano” w języku włoskim oraz duet Jagoda Forma i Justyna Kucharska w  piosence „Cyganka” zaśpiewanej w języku rosyjskim.
Udział uczennic: Pauliny Mateusiak „Il*Italiano”, Jagody Formy i Justyny Kucharskiej „Cyganka”

21 marca 2005
FESTYN ZDROWIA
Wiosnę przywitaliśmy inaczej, niż w ubiegłych latach. Samorząde Uczniów przygotował: konkurs na temat witamin wraz ze współzawodnictwem sportowym, naukę tańca, w tym MAKARENY, występy teatralne oraz „brzuszek pełen witamin” – czyli ogólne szkolne „obżarstwo” sałatkami i surówkami wiosennymi.

23 marca 2005
GMINNY KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE
III miejsce w Gminnym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie.

30 marca 2005
DOLNOŚLĄSKI PRZEGLĄD FORM TEATRALNYCH  „F-ART” 
Wystawienie małej formy teatralnej „Aniołek w klatce”. Prezentacja formy kabaretowej „Adam i Ewy”
II miejsce w eliminacjach powiatowych Dolnośląskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „F – Art.”

     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24