Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / Oświata / Wydarzenia


Kalendarz na Styczeń 2019:

PnWtŚrCzPtSoN
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
2122 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Dziś mamy 21 dzień roku
do końca pozostało 344 dni
Znak zodiaku:Wodnik
Szkoła Podstawowa w Sokołowicach
HistoriaPracownicyKonkursySportWydarzenia
Wydarzenia

„ EKOLOGIA   DOBRA  RZECZ  ŚMIECIOM  CO  DZIEŃ  MÓWI  PRECZ”

 Nasza  szkoła dba o wiedzę ekologiczną swoich uczniów. Oprócz ogólnopolskich akcji  „DNIA  ZIEMI „  czy  „ SPRZĄTANIE  ŚWIATA” – we współpracy z Fundacją  „ Nasza Ziemia” podejmujemy także inne działania: Uczniowie naszej szkoły  są uczulani  na sprawy  ochrony  środowiska. W  szkole działa kółko przyrodnicze na którym dzieci zapoznają się z problemami zanieczyszczenia  najbliższego im środowiska,  uczą się jak można takim procesom zapobiec. Zajmujemy się problemem  segregacji odpadów itp.  Aby szerzyć  oświatę w tym kierunku  urządzamy apele, wydajemy miesięcznik pt. „Zielono  Mi „ , redagujemy  również gazetkę ścienną  „Ciekawostki ze świata przyrody”.
Ściany korytarzy szkolnych  zdobią hasła, które przypominają uczniom o ochronie przyrody i środowiska.

17 września 2004 roku klasa V opracowała i przedstawiła kolegom montaż słowno muzyczny pt. „ NASZA  ZIEMIA  MA  BYĆ  CZYSTA  TO  JEST  SPRAWA OCZYWISTA”  Potem  wszyscy wyruszyliśmy  do pracy. Dzięki nam  otoczenie  wyładniało, a my  odzyskaliśmy  wiele surowców  wtórnych  jak szkło, plastik i aluminium.

JESTEŚMY  JUŻ  UCZNIAMI

W dniu 28.X.2004r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów.Na uroczystość tłumnie przybyli rodzice naszych pierwszaków, uczniowie klas starszych, nauczyciele  wraz z panią dyrektor  Marią  Barańską. Uczniowie pierwszej klasy wraz z wychowawczynią Wiolettą  Garbowską  przedstawili przygotowany program artystyczny.Król Ołówkos  wraz z królową zadawali  dzieciom zagadki, które oceniała komisja. Po prezentacji  umiejętności  artystycznych nastąpiło uroczyste ślubowanie   i pasowanie pierwszaków  na uczniów naszej szkoły. Zgodnie z tradycją dzieci otrzymały prezenty od rodziców i starszych kolegów.

11  LISTOPADA  -  ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI  -  to w naszej szkole
coroczna okazja  do przypomnienia młodemu pokoleniu polskich tradycji patriotycznych. W roku szkolnym 2004/05 klasy czwarte uczciły to narodowe święto montażem poetycko-muzycznym, w którym przedstawiły ważniejsze fakty historyczne z okresu 123-letniej niewoli Polski ( walki narodowowyzwoleńcze, bohaterowie narodowi) i utwory muzyczne nawiązujące do tych wydarzeń. Występ uczniów uświadomił wszystkim zebranym znaczenie takich wartości jak:  wolność, niepodległość i suwerenność. Program przygotowała z dziećmi  pani  Danuta  Stempniewicz.

NIECODZIENNY   GOŚĆ

Dnia, 02.12.2004r.
 
„ Miłość  wzrasta w miarę
                                        udzielania się  innym „

Z wyrazami uznania za piękny wygląd szkoły bardzo dobrą – rodzinną atmosferę – życzę  całemu  Gronu  Pedagogicznemu  z Panią  Dyrektor na czele  dużo sukcesów w pracy pedagogicznej

                                        Nauczycielom  i  Dzieciom
                                         z  serca  błogosławię 
                                        biskup Edward  Janiak
                                        ks.  Jan  Suchecki 

MIKOŁAJ   odwiedził  naszą  szkołę 6  grudnia   2004roku

Wszyscy  uczniowie  szkoły  otrzymali  słodkie upominki  od  Świętego Mikołaja”.

JASEŁKA  2004

Wreszcie nadszedł 20 grudnia  -  wyczekiwany dzień, w którym miały się odbyć „JASEŁKA”. Wystawiały je dzieci z klasy  II  i III.  Uczennice klasy V  tworzyły anielski chór. Było na co popatrzeć.   Żywiołowa  radość  aktorów  i  kolęda z rockendrollem  w  ich  wykonaniu,  pozostawiła  niezapomniane wrażenie na widzach. Uroku Jasełkom  dodawała przepiękna  scenografia przygotowana poprzez  Panie Alicję Kubik  i Elżbietę Węgrzynowską  oraz  wspaniałe stroje dzieci. Mali  aktorzy,  aby  lepiej  zobrazować postacie  biblijne  posługiwali się barwnymi kukłami. Występy tak się podobały, że zostały powtórzone na spotkaniu z okazji 
„Dnia  Babci i Dziadka „.


„ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA”

Dzień Babci i Dziadka jest szczególną okazją, aby podziękować Im za wszystko, czego się od Nich nauczyliśmy. Jest też okazją do przypomnienia jak bardzo Ich kochamy. Ta miła uroczystość weszła już na stałe do kalendarza imprez naszej szkoły.  Na tegoroczne spotkanie przybyło mnóstwo gości. Dzieci z klas 0-III zaprezentowały okolicznościowe wiersze, następnie wystawiono „ Jasełka z rockendrollem”  Uczniowie z przejęciem recytowali wierszyki i śpiewali piosenki. Babcie i Dziadkowie nagrodzili małych aktorów gorącymi brawami. Nie ukrywali dumy i wzruszenia z występu wnuków. Po programie artystycznym goście zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi upominkami upominkami i zaproszeni na poczęstunek słodkościami.

     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24