Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / Oświata / Kultura

Kalendarz na Grudzień 2018:

PnWtŚrCzPtSoN
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 1112 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Dziś mamy 345 dzień roku
do końca pozostało 20 dni
Znak zodiaku:Strzelec
Kultura

,,Spotkanie z Teatrem”

W dniu 23 października 2007r. uczniowie Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica obejrzeli dwa spektakle: „Ja, Pinokio” i „Tomek Sawyer”, wystawione przez Katolicki Teatr Edukacji- Pokolenie JP2 z Krakowa, działający pod patronatem Fundacji im. ks.Siemaszki. Przedstawienia zostały zaprezentowane w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Oleśnicy.
Sztukę „Ja, Pinokio”, czyli sceniczną adaptację powieści CarloCollodiego pt.,,Przygody Pinokia”, mieli przyjemność oglądać uczniowie klas 0-4 i było to dla nich niesamowite przeżycie . Baśniowa historia drewnianego pajaca została tu opowiedziana wierszem w sposób bardzo sugestywny i zabawny. Sztuka ta z pewnością przekazała nawet najmłodszym dzieciom główne prawdy zawarte w powieści: starszych trzeba słuchać i szanować, kłamstwo nie popłaca, a miłość czyni cuda.
Z kolei adaptację jednej z najgłośniejszych powieści Marka Twaina ,,Przygody Tomka Sawyera” obejrzeli uczniowie klasy piątej i szóstej, którzy w tytułowym bohaterze i jego losach mogli łatwo dostrzec odzwierciedlenie własnych marzeń, tęsknot i młodzieńczych problemów. Wartka akcja, sceny pełne humoru i satyry połączone z momentami grozy i tajemniczości ( uczniom szczególnie mocno zapadła w pamięć scena na cmentarzu) spowodowały, że kreacja najważniejszych wartości etycznych nie była dla młodych widzów nudna i nużąca.
Oba spektakle wzbudziły wiele pozytywnych emocji wśród dzieci i wniosły większe zainteresowanie teatrem. Dodatkowo dla uczniów klasy czwartej i piątej były one znakomitym odniesieniem do niedawno przeczytanych i omówionych lektur.
Dzień spotkania z teatrem z pewnością na długo zapisze się w sercach i umysłach wielu uczniów .

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie scenek z życia Pana Jezusa.

Idą kolędnicy

„Idą kolędnicy! Wpuście nas do izby. Pięknie zaśpiewamy nie zrobimy ciżby.
Idą przebierańcy – będą śpiewać , tańczyć . Hej kolęda, kolęda!”…
Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy przygotowali
wraz z nauczycielkami p.Agatę Cieślińską i p. Urszulę .Bujwid przedstawienie jasełkowe
p.t. „Pastorałka”.
Zwyczaj kolędowania i przedstawienie krótkich scenek z historii Narodzenia Pańskiego, życzenia składane przez niezwykłych gości mają zapewnić wszystkim pomyślności w nadchodzącym roku.
Niezwykli goście: Maryja z Jezuskiem i Józefem, aniołowie, pastuszkowie ,góralka z góralem, król, krakowiak z krakowianką, król, kolędnik i trochę niegrzeczny diabeł.
Dziecięcym wdziękiem przepiękną recytacją i strojami urzekli wszystkich oglądających przedstawienie, za co otrzymali „burzę „ oklasków oraz podziękowania od dyrektora
Jana Leszka Rybiałka .
Dalsze chwile upłynęły na wspólnym dzieleniu się opłatkiem i składania sobie życzliwych i serdecznych życzeń świątecznych i noworocznych.

Dzień Babci i Dziadka zorganizowany przez klasy 0- III Klasa III przedstawia Jasełkę dla ukochanych babci i dziadków .

Styczniowa zabawa karnawałowa klas młodszych

Dzień Babci i Dziadka zorganizowany przez klasy 0- III
Klasa III przedstawia Jasełkę dla ukochanych babci i dziadków .

Klasa I i II prezentują wiersze i piosenki

Klasy oddziału przedszkolnego zaprezentowały tańce, piosenki i śpiew.

     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24