Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / Gospodarka komunalna

Kalendarz na Styczeń 2020:

PnWtŚrCzPtSoN
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 2526
27 28 29 30 31

Dziś mamy 25 dzień roku
do końca pozostało 341 dni
Znak zodiaku:Wodnik
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna obejmuje w szczególności zadania o charakterze użyteczności publicznej, których celem jest bieżące i nieprzerwane zaspokajanie zbiorowych potrzeb ludności w drodze świadczenia usług powszechnie dostępnych.
Podobnie jak inne organizacje tak i organizacja usług komunalnych w gminie funkcjonuje w określonym otoczeniu, którego istotną cechą jest zmienność. Z uwagi na podstawowy cel gminy jakim jest zaspakajanie zbiorowych potrzeb jej mieszkańców, głównym podmiotem otoczenia w jakim funkcjonuje organizacja usług komunalnych są mieszkańcy. Ich potrzeby wyrażają popyt na usługi komunalne, który powinien zostać zaspokojony.

Działalność gminy zawierająca się w obszarze gospodarki komunalnej jest dosyć szeroka. Główne tematy będące w sferze zainteresowań gminy to m.in.: ochrona środowiska, drogownictwo, transport, mieszkalnictwo, nieruchomości, wodociągi i kanalizacja, energia i ciepłownictwo, gospodarka odpadami, utrzymanie zieleni i porządku, zamówienia publiczne. Zadania te realizowane są w zakresie administracji, zapewnienia środków finansowych oraz organizacji przez wydzielone jednostki odpowiedzialne za ich wykonanie w gminie.

     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24