Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleśnica Wideotďż˝umacz Elektroniczne Biuro Obsďż˝ugi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościAnkieta na dofinansowanie zmiany sposobu ogrzewania w celu ograniczenia niskiej emisji na obszarze Województwa Dolnośląskiego
2017-06-08 11:13:02, opublikował: Bojanowski Paweł

Drodzy Mieszkańcy !

Informujemy, że w związku z przyjętym dnia 31 marca 2017 r. przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu

„Programem Priorytetowym Ograniczenia Niskiej Emisji
na Obszarze Województwa Dolnośląskiego”

Gmina Oleśnica planuje podjęcie działań umożliwiających udzielenie dofinansowania do zmiany sposobu ogrzewania.

Celem programu jest poprawa stanu środowiska i jakości życia mieszkańców gminy Oleśnica poprzez znaczne ograniczenie emisji zanieczyszczeń pyłowo- gazowych do atmosfery z procesów spalania paliw w indywidualnych kotłowniach i piecach na terenie gminy.

Dzięki środkom z budżetu Gminy i środkom zewnętrznym będzie można otrzymać częściowe dofinansowanie do kosztów modernizacji źródła ciepła w swoim budynku.

Rodzaje przedsięwzięć:
Dofinansowaniem mogą być objęte wyłącznie przedsięwzięcia związane z ograniczeniem niskiej emisji, zlokalizowanie na terenie gminy Oleśnica, w szczególności:

Wymiana lokalnych źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi lub biomasą, na nowoczesne źródła ciepła :

  • kotły gazowe;
  • kotły na lekki olej opałowy;
  • piece zasilane prądem elektrycznym ;
  • kotły na paliwa stałe lub biomasę charakteryzujące się parametrami co najmniej jak dla kotłów 5 klasy ( wg PN-EN 303-5:2012)

Zastrzeżenia:

 • „Program” nie dotyczy nieruchomości wykorzystywanych sezonowo, np.: domków letniskowych oraz budynków w budowie.
 • Wszystkie urządzenia musza posiadać certyfikaty zgodności CE.
 • W przypadku wymiany źródła ciepła warunkiem niezbędnym do objęcia zadania dofinansowaniem jest likwidacja wszystkich dotychczasowych źródeł ciepła w nieruchomości objętej zgłoszeniem, za wyjątkiem: pieców kaflowych z ogrzewaniem elektrycznym, pieców przedstawiających wysokie walory artystyczne lub pieców objętych ochrona konserwatorską.

Okres realizacji:

 • Program realizowany będzie przez dwa lata od dnia ogłoszenia rozpoczęcia naboru wniosków z możliwością wydłużenia do roku 2020.
 • Okres kwalifikalności kosztów rozpoczyna się w dniu 01 stycznia 2017 r. Szczegółowy zakres programu będzie wynikał ze skali potrzeb i finansowych możliwości ich zaspokojenia. Aby jak najlepiej rozpoznać i zdiagnozować potrzeby naszej gminy w zakresie modernizacji źródeł ciepła zawracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety.

Wypełniona ankieta nie będzie żadnym wiążącym zobowiązaniem z Państwa strony, natomiast stanowić będzie ważną informację dla nas o możliwości poprawy jakości powietrza w naszej gminie oraz wstępną deklarację chęci uczestnictwa w realizacji Programu.

Ankiety dostępne są w Referacie Rolnictwa Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Oleśnica ul. 11 Listopada 24 pok. 2-4, na stronie internetowej Urzędu Gminy www.olesnica.wroc.pl

Ankietę można wypełnić również w wersji elektronicznej i przesłać na adres:
ankieta-rgnios@olesnica.wroc.pl

Termin składania ankiet : do 10 października 2017 - Urząd Gminy Oleśnica, Sekretariat lub Referat RGNiOŚ.

pobierz ankietę w formacie DOCX
pobierz ankietę w formacie PDF

Info: Referat RGNiOŚ