Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościKampania: Rozlicz PIT w Gminie Oleśnica! A Twoje podatki wrócą do Ciebie.
2020-02-14 12:43:14, opublikował: Bojanowski Paweł

   Z roku na rok rośnie liczba osób meldujących się na terenie Gminy Oleśnica – niestety dalej pozostaje spora grupa, która jeszcze nie zameldowała się i nigdzie nie zgłosiła swojego aktualnego miejsca pobytu, co przekłada się na to, że nie wszyscy mieszkańcy rozliczają swój PIT wskazując aktualny adres zamieszkania na terenie gminy. Sytuacja ta wpływa na zmniejszenie dochodów gminy.

   W związku z tym ruszamy z kampanią informacyjną pod hasłem: Rozlicz PIT w Gminie Oleśnica! A Twoje podatki wrócą do Ciebie. W ramach wspomnianej akcji przypominamy wszystkim mieszkańcom z terenu gminy Oleśnica o obowiązku wskazywania aktualnego adresu pobytu, na terenie gminy wiejskiej Oleśnica, podczas rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT). Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy podatnik powinien wskazać adres zamieszkania na dzień 31 grudnia 2019 r. Adres zameldowania nie ma znaczenia przy składaniu deklaracji PIT, tj. nie trzeba być zameldowanym na terenie Gminy Oleśnica, wystarczy zamieszkiwać w ostatnim dniu roku 2019.

   Wskazywanie bieżącego adresu zamieszkania ma bezpośredni wpływ na wysokość dochodu budżetu gminy. Część, a dokładnie 38,16 % z odprowadzanego przez każdego mieszkańca podatku dochodowego, trafia do budżetu Gminy Oleśnica. Środki te są przeznaczane na rozbudowę i utrzymanie: dróg, chodników, kanalizacji, oświetlenia oraz inne zadania związane m.in. z ochroną środowiska, oświatą, sportem i kulturą. Można powiedzieć, że wszyscy mieszkańcy, będący podatnikami z terenu gminy, mają pośrednią korzyść ze złożenia deklaracji PIT: część ich podatku zasili budżet gminy, który zostanie przeznaczony na realizację zadań, które wpłyną na poprawę jakości i komfortu życia mieszkańców i sprawią, że pieniądze odprowadzane na podatki wrócą w postaci realizowanych przez gminę inwestycji.

   Ponadto każdy mieszkaniec, który odwiedzi stronę Urzędu (www.olesnica.wroc.pl), może sprawdzić jaka część z wypracowanego przez niego podatku wpływa do budżetu Gminy Oleśnica i na jakie zadania (inwestycje) jest przeznaczana – wystarczy kliknąć na baner „Na co idą moje pieniądze?”. Na stronie internetowej poświęconej wspomnianemu projektowi znajdują się również informacje o liczbie ludności gminy, wysokości planowanych dochodów do budżetu, o wysokości wydatków oraz procencie, jaki stanowi w budżecie gminy dochód z podatków od osób fizycznych.

   Gmina Oleśnica bierze także udział w projekcie „Wspieraj lokalnie”, w ramach którego przygotowano program do rozliczeń PIT. Tym samym umożliwiono podatnikom z terenu gminy Oleśnica rozliczanie deklaracji podatkowych dzięki dedykowanej platformie, zamieszczonej pod adresem: https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-gminy-olesnica-1/

 
     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24